Tipsport Extraliga - pá 13. 1. 2006
2:1p
1:0, 0:1, 0:0 - 1:0

Důležitý bod ze Zlína

Z l í n - Cenný bod si odnášejí znojemští hráči z ledu vicemistra zlínského Hamé. Vedení se ujali v první třetině domácí hráči. Orli dokázali odpovědět ve druhé třetině střelou <b>Bičánka</b> z dálky, ale z převahy v této části hry už bohužel víc nevytěžili. Vyrovnaná třetí třetina nepřinesla branku ani na jedné straně. Prodloužení skončilo po necelých dvou minutách úspěšnou střelou Zlína.
Zápas začala obě mužstva svižně, ale s mnoha nepřesnostmi, proto neměli oba gólmani příliš práce. S přibývajícím časem se obraz hry změnil a Hamé opanovalo na dlouhé minuty led. Svůj tlak Zlín korunoval v osmé minutě, kdy se po samostatné akci přesně trefil Kristek. Orli se zvedli v polovině třetiny v přesilové hře, kdy se do nebezpečné akce dostal Ludvík. V závěru třetiny měl obrovskou příležitost Kraus, ale puk z jeho hole přeplachtil Murína a skončil těsně vedle zlínské tyče.

Do druhého dějiství vstoupili opět aktivněji domácí, Orli ale po krátkém čase vyrovnali hru a získávali více prostoru na ledě. Na obou stranách se blýskli dobrými zákroky brankáři, obrany se snažily nedat soupeři žádný prostor. V sedmadvacáté minutě ale zlínský defenzivní val chyboval a po akci Ludvíka skóroval Bičánek. Vyrovnávací branka načechrala Orlům peří a po zbytek třetiny měli lehkou převahu. Aktivitou sršeli především Kraus s Ondřejem, pohříchu však bez gólového efektu.

Třetí třetina byla z celého zápasu nejvyrovnanější. Oba týmy si vytvořily několik slibných akcí, nebyly však korunovány brankou. Asi největší gólovkou Orlů byla šance Urama v padesáté čtvrté minutě. Po přihrávce Puchera zpoza branky střílel zblízka, ale dal jen vyniknout brankáři Murínovi, který jeho přesnou střelu bravurně kryl. Na druhé straně vytáhl podobné zákroky Trvaj proti střelám Kristka, Melenovského a Čecha. Hamé v závěru ještě Orly přitlačilo, ale bez brankového efektu. Došlo tedy na dělbu bodů a prodloužení

To mohlo skončit již po dvaceti vteřinách, ale Uram svou druhou tutovku v zápase nevyužil. O necelou minutu později měl na hokejce možnost zisku prémiového bodu Erat, ale rovněž neuspěl. Úspěšnější byl však na druhé straně Galvas, který tvrdou ranou nedal Trvajovi šanci a radovali se nakonec domácí.

Ohlasy trenérů

Jan Votruba (Znojmo): Měli jsme pomalejší rozjezd, v první třetině hrál Zlín velmi dobře. Od druhé části jsme převzali iniciativu, vytvořili si tlak, měli jsme několik příležitostí, ale bohužel jsme využili jen jednu. To byla z naší strany nejlepší pasáž zápasu. Pár sekund před tím, než dali domácí v prodloužení gól, jsme měli obrovskou příležitost, ale neproměnili jsme ji. Je to škoda, bod navíc by byl pro nás velice cenný.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): Netradičně jsme začali na tři útoky a díky tomu jsme se rychle dostali do tempa. V první třetině jsme mohli proměnit více než jednu šanci. Po přestávce nás ale soupeř jednoznačně přetlačil, vypadalo to, že má víc sil. Ale kluci se zdravě vyhecovali a třetí dějství bylo z naší strany lepší. Naštěstí prodloužení dopadlo v náš prospěch a jsme za dva body rádi.