Dva góly Lucianiho pomohly k prvnímu bodu

14.09.2018 | Lukáš Peroutka

Orli sehráli na úvod sezóny dramatickou partii ve Villachu. Dvakrát se v přesilovkách prosadil Anthony Luciani, jednou přesně pálil Tomáš Guman. Domácí ale drželi krok a v prodloužení rozhodli o tom, že si připíší dva body.

1.kolo, pátek 14. 9. 2018, 19:15
Villach
po prodloužení
Třetiny: 1:1, 1:1, 1:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 16. Maxa, 35. Kromp (Alderson, Trivino), 44. Sharp (Fraser), 61. Sharp (Schlacher) – 16. Luciani (Parkkonen, McPherson), 24. Luciani (Stretch, McEachen), 49. Guman (Bartoš, Špaček). Rozhodčí: Bulovec, Piragić - Bärnthaler, Zgonc. Vyloučení: 3:3, navíc Down (VIL) 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 2641. Střely na branku: 32:45. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
EC Panaceo VSV: Bakala – Schlacher, Fraser, Wolf, Pelech, DeSantis, Bacher, Winkler – Kromp, Trivino, Down – Pollastrone, Sharp, Lanzinger – Spannring, Maxa, Alderson – Petrik, Brunner, Lahoda – Wohlfahrt.
ORLI ZNOJMO: Nechvátal – Sedlák, McEachen, Stehlík, Parkkonen, Tejnor, Kruckovyč, Šnajnar – Luciani, Stretch, Kalus – McPherson, Braes, Hlava – Guman, Bartoš, Špaček – Mrázek, Matuš, Němec – Bulín.

V orlím souboji vstoupily oba celky do zápasu opatrně, první velkou šanci měl až v 11. minutě znojemský Luciani, který postupoval sám na brankáře, ovšem přestřelil. Záhy putovali na trestnou lavici v krátkém sledu dva domácí hráči a právě Anthony Luciani už se tentokrát mohl radovat, když využil přesilovku pěti proti třem. Jenže vzápětí, pořád ve znojemské přesilovce, bylo srovnáno, když Felix Maxa využil zaváhání soupeře a srovnal.

Úvod druhé části přinesl několik trestů, domácí Blaine Down dokonce za svůj faul vyfasoval trest na pět minut a do konce utkání. A Znojemští trestali. Anthony Luciani z pravého kruhu na konci rychlé akce mířil přesně a vrátil vedení hostům. Villach odpověděl těsně před druhou pauzou, kdy Christof Kromp obdržel přesnou přihrávku na střed kluziště a skóroval střelou mezi betony Nechvátala.

Tři minuty po pauze domácí poprvé vedli. MacGregor Sharp si před brankou počíhal na odražený kotouč a pohotově z dorážky skóroval. Jenže vedení nevydrželo Rakušanům dlouho, akci třetího znojemského útoku zakončil ve 49. minutě gólově Tomáš Guman a bylo opět srovnáno. Hrál se zajímavý hokej, šance na rozhodnutí měli Hlava, Špaček i na druhé straně Kromp, ale rozhodnutí padlo až v prodloužení.

To ukončil po 56 vteřinách MacGregor Sharp, který z hranice brankoviště doklepl do odkryté znojemské branky puk po Schlacherově individuální akci, která začala vyhraným buly v útočném pásmu. Znojmo si tak na úvod sezóny připisuje bod za porážku v prodloužení.