29'
31'
39'

Extraligové Vítkovice byly nad síly Orlů

Znojmo v prvním přípravném utkání na domácím ledě nestačilo na Vítkovice. Ty ovládly zejména druhou třetinu, v níž nasázely pět branek, a z jihu Moravy nakonec vezou výhru 7:3. Na straně Orlů se gólově prosadili Matuš, Bořuta a Bartoš.

První třetina přinesla velké množství vyloučených, a tak se oba celky nejprve prosazovaly v nestandardním množství hráčů na ledě. Skóre otevřel Dominik Lakatoš v páté minutě při hře ve čtyřech, na jeho trefu odpověděl ve 12. minutě přesilovkovým zásahem Radim Matuš. Následně už ale převzali otěže zápasu hosté.

Ti se dostali do vedení zásluhou Petera Tršky ještě v první části hry, po přestávce pak během prvních deseti minut druhé třetiny nasázeli další tři branky zásluhou Dominika Lakatoše, Ondřeje Romana a Nicolase Werbika. Teemu Lassila poté ve znojemské kleci přepustil místo Dominiku Grohovi, ani on ale palbě Vítkovických dlouho neodolal, když se v 31. minutě v přesilovce trefil Jan Schleiss.

Už tak jasný stav podtrhl svou třetí brankou v zápase Dominik Lakatoš, poslední slovo ve druhé části pak ale přeci jen měli Orli, když se pěknou trefou prezentoval Antonín Bořuta. V závěrečné části už Znojmo další navyšování gólového deficitu nedovolilo, naopak na konečných 3:7 korigoval David Bartoš.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Bohužel se na ten hokej dnes nedalo dívat. Byla to z naší strany katastrofa. Jediné pozitivum je to, že jsme třetí třetinu vyhráli 1:0 a dali dva góly z přesilovek. Jinak tam ale nebylo co hledat. Bude to lepší, to vím. Hrajeme teď sice jeden zápas týdně, ale alespoň máme čas pilovat ty chyby. Až budeme kompletní, tak to bude opět o něčem jiném. V pondělí se k nám z marodky vrátí Aleš Sova, Tomáš Svoboda, Anthony Luciani a Philip McRae. S Petrem Mrázkem je to bohužel na delší dobu.