2:2, 2:2, 2:2
1/3
2/3

Gólová přestřelka v Mladé Boleslavi nemá vítěze

<em>Mladá Boleslav</em> - Zhruba tisícovka diváků v Mladé Boleslavi si přišla na dvanáct branek. Týmy se celých šedesát minut přetahovaly o vedení, až nakonec skončil pátý přípravný duel Orlů remízou. Za hosty se třikrát prosadil Richard Jarůšek, druhou trefu za Znojmo si připsal americký zadák Andrew Thomas. Další branky vsítili Ondřej Fiala i Adam Havlík.

Odveta za porážku v úvodu přípravy se pro Boleslavské nevyvíjela nejlépe. Alespoň ne v samotném začátku. Will si ještě nesáhl na puk a už ho musel po střele Ondřeje Fialy lovit z brány. Stejně tak o 3 minuty později. Znojemská dvojice výborně vyřešila přečíslení. Blatný počkal na ideální moment pro přihrávku na Richarda Jarůška a ten v ideální palebné pozici nezaváhal.

Domácí dostali od soupeře možnost vsítit kontaktní branku. Dvojnásobnou přesilovku využil Michal Broš, když si sám sjel od mantinelu k bráně a po lehkém zamíchání zápěstím našel místo u vzdálenější tyče. V první třetině se na přátelský zápas poměrně často vylučovalo. A těžili z toho zase hokejisté Boleslavi. Rychlou kombinaci svého týmu zakončil přesně Lukáš Pabiška.

Aktivní Bruslaři se tlačili za třetím gólem. A ten taky přišel. Hosté propadli při napadání, Klimenta dostal puk na útočnou modrou, kterou přejel a počkal na najíždějícího Protivného. Situaci 3 na 1 vyřešil Protivný zpětným pasem do strany na Tomáše Klimentu, jehož přízemní volej zastavila až síť za Landsmanem. Při vlastním oslabení zahrozili Orli. Přečíslení svého týmu mohl zakončovat Beroun. To by mu však Bartošova přihrávka nesměla sklouznout z hole.

Po nevýrazné boleslavské snaze v útočném pásmu přišla další šance pro Znojmo. Jarůšek na půlce hřiště převzal kotouč, kopnul do vrtule, čímž se oprostil od obránců a stanul tváří v tvář gólmanovi. Ten ho vychytal. Akce pokračovala. Puk se z rohu kluziště dostal na zadní tyč, kam si najel obranou soupeře zapomenutý Andrew Thomas a . Boleslav na vyrovnání odpověděla bleskově. Broš na malém prostoru před brankovištěm posunul Tomáši Klimentovi, jenž prostřelil Landsmana. To bylo v přesilovce. Stejně tak jako opětovné znojemské vyrovnání. Krásnou nezištnou přihrávku na druhou tyč bez problem zužitkoval Richard Jarůšek.

Třetí perioda odstartovala v duchu té prvé. Orli zamávali křídly a hned se vrhli do útoku. Richard Jarůšek se u tyče dostal k opakované střele, která pro tohoto hráče znamenala hattrick. Znojemský vzestup pokračoval díky Adamu Havlíkovi, který z mezikruží vypálil nechytatelně do horního rohu brány a bylo to 4:6.

Mladá Boleslav si cestu za vyrovnáním zkomplikovala dvěma oslabeními. Jenže sotva se dostala do 5, okamžitě udeřila. Tomáš Klimenta nic nevymýšlel – jednoduše poslal puk mezi brankářovy betony. V ten moment se na ledě zrodil druhý třígólový střelec večera. Deja vu z první třetiny dokonala střela Tomáše Nouzy z levého kruhu. Filip Landsman jen sledoval, jak puk pluje k jeho levé tyči. Po divokém průběhu byl tento gól golem posledním.

Václav Čížek (obránce Mladé Boleslavi): Znojmo má kvalitní mužstvo, což jsme věděli díky tomu prvnímu zápasu. Oni do toho vletěli od začátku. Úvod se nám nepovedl, dotahovali jsme. Pak jsme i dvakrát vedli, ale zkrátka jsme to nedokázali udržet. Sice jsme je skoro dvojnásobně přestříleli, ale soupeř byl efektivnější v zakončování.

Jiří Režnar (trenér Znojma): Výsledek je trochu divoký, ale myslím si, že kluci hráli dobře. Na začátku jsme byli agresivní, napadali jsme a dělali soupeřovi problémy. Potom později už jsme nebyli tolik agresivní, jak jsme měli být, byla tam i spousta vyloučených na obou stranách a hry v oslabení nás stály spoustu sil. Nad tím vším se musíme zamyslet a příště sehrát zápas zodpovědněji.