Aqotec Orli Znojmo Aqotec Orli Znojmo
přát.
Přípravné zápasy - čt 10. 8. 2017
Znojmo
7:6
2:0, 0:3, 5:3
Ml. Boleslav

Gólové hody přinesly Orlům první výhru v přípravě

Po úvodní dvacetiminutovce mohli být Orli spokojenější, vedli o dva góly. V prostřední části však o slibný náskok přišli, když soupeř otočil na 2:3. Závěrečná třetina nabídla hodně zajímavou podívanou, padlo v ní celkem osm branek, tu poslední, vítěznou, obstaral domácí tým devadesát sekund před koncem. Znojmo tak svému soupeři oplatilo porážku z předchozího zápasu.

Do odvety zápasu s Mladou Boleslaví nastoupili Orli lépe než do prvního zápasu. Již v páté minutě se ujali vedení, když se Josef Zajíc prosadil od modré čáry. Orli byli i nadále lepším týmem, Boleslav se téměř k ničemu nedostala. Jinak nepříliš pohledný hokej v první třetině zpestřil až těsně před jejím koncem David Bartoš přesnou tečí.

Druhé dějství bylo mírně vyostřenější, k vidění bylo několik pěstních soubojů, z nichž vynikl především duel Lattner – Němeček, který od diváků sklidil bouřlivé ovace. To už ovšem bylo po srovnání hostujícího týmu, když se nejdříve prosadil Ondřej Najman do odkryté sítě, kterého následoval ještě Petr Mrázek zakončením za rozebranou znojemskou obranu. Ve druhém dějství se podařilo Boleslavi ještě uzmout vedení, když přidal druhý gól Petr Mrázek.

Třetí dvacetiminutovka byla v prvních deseti minutách doslova šílená. Oba týmy v rozmezí sedmi minut vsítily sedm gólů! Dvakrát se prosadil Josef Zajíc, který tak zkompletoval hat-trick, kterého doplnil třetí trefou také boleslavský Petr Mrázek. Po krásné akci se také prosadil Colton Yellow Horn, za Mladou Boleslav skórovali ještě Martin Látal a Oldřich Kotvan. Sedmigólový brankostroj uzavřel svou trefou znojemský Jan Pohl. Po této divoké části hry svítilo na informační tabuli skóre 6:6, nerozhodný stav ale rozčísl minutu a půl před koncem kapitán Znojma Jiří Beroun, který tak přiřkl vítězství domácím.


Autor: Marcela Procházková, Vojtěch Pojer

Klobouk dolů, kolik přišlo fanoušků, chválí znojemské publikum třígólový Josef Zajíc

Obránce Josef Zajíc nastoupil k prvnímu domácímu utkání na znojemském ledě, a hned se blýskl výborným výkonem doplněným o hattrick! Jaké měl bývalý hráč Pardubic či Kladna pocity ze čtvrtečního zápasu? A jaká nálada panuje v kabině? Dočtete se v článku.

První výhra v sezóně, v kabině teď určitě musí panovat spokojenost...
Určitá spokojenost ano, ale úplně spokojení nejsme. A to zejména díky průběhu zápasu. Chvíli jsme vyhrávali, pak zas prohrávali a pořád dokola. Jsme ale šťastní, že jsme to konečně urvali a dotáhli do vítězného konce. První dvě utkání nám totéž udělal soupeř, takže jsme rádi, že se to konečně povedlo nám. Obzvlášť před domácími fanoušky, kterých přišel neuvěřitelný počet. A to šlo pouze o přípravný zápas. Klobouk dolů, těším se na sezónu.

Přišlo téměř dva tisíce lidí, čekal jste tak vysokou návštěvu?
Vůbec. Absolutně vůbec. Nechtěl bych lhát, ale co jsme hráli ty dva předchozí dva zápasy venku, tak si myslím, že tam určitě nepřišlo tolik lidí a ani zdaleka tam nebyla taková atmosféra.

Mohly ty první tři přípravné duely ukázat, jak jste na tom fyzicky i herně?
Já si myslím, že ukázaly, že jsme na tom dobře. Byli jsme vyrovnaným soupeřem a dokonce bych si troufl tvrdit, že jsme byli od půlky lepší než týmy z extraligy. Ještě si všechno sedá, ale myslím si, že to vypadá dobře. Hlavně parta v kabině je dobrá, a to je nejdůležitější.

Včera padlo třináct branek, ve třetí třetině dokonce sedm gólů během velmi krátké chvíle...
Trošku se to otevřelo (úsměv). Oba týmy to chtěly urvat a myslím si, že se ukázala morální síla našeho mužstva, že jsme to dokázali vyrovnat a otočit. Doufám, že se to líbilo alespoň publiku (smích).

Hrálo se přátelské utkání, ale byli jsme svědky pořádně tvrdé hry, kterou okořenilo několik šťouchanic a dokonce i bitka...
Právě proto, že to byla ještě příprava, tak si tohle můžeme ještě dovolit. Je to zpestření o fanoušky, protože v lize už se budeme muset soustředit, abychom neoslabovali tým, takže toho tam už třeba tolik nebude.

V jaké formě se cítíte vy? Přece jenom obránce nedává hattrick každý zápas...
Ve skutečnosti to byly jen dvě branky. Ten třetí tečoval tuším Patrik Novák, ale připsali ho mně. Já osobně se cítím ale pořád stejně. Měli jsme dobrou přípravu jak na suchu, tak i na ledě. Myslím si, že se všichni cítíme fyzicky dobře.

Obranou dvojici jste tvořil s Pavlem Skrbkem. On je hodně zkušený zadák, jak se vám s ním hraje?
Musím říct, že opravdu výborně. Takové zkušenosti, jaké má Pavel, to je bomba. Kde on navíc všude vidí a kam dokáže prostrčit puk, to je neuvěřitelné. Opravdu se mi s ním hraje skvěle. Lepšího spoluhráče jsem snad ještě neměl. Já se to budu snažit ubruslit, on vymyslet (úsměv).

Jakou máte roli ve vaší obranné dvojici? Když jste dnes dal tolik branek, tak máte být spíš ofenzívní?
Roli jsem zatím žádnou nedostal. To se ještě uvidí. Někteří kluci říkají, že jsem pes obranář, ale uvidíme, až začne liga. Třeba si formu udržím, třeba se to změní a budu defenzívní typ.

Čeká vás teď turnaj v Přerově. Jak se na to těšíte?
Těším se na to moc. Bude to zpestření, ale zároveň to bude fyzicky náročné. Jsou to přece jenom tři zápasy během tří dnů. Na trénincích pořád tvrdě dřeme, takže každý zápas je pro nás obrovským zpestřením.


Autor: Tomáš Teplý

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Roman Šimíček (Znojmo): Spokojenost je s tím, že jsme vyhráli, protože jsme nebyli zrovna v optimálním stavu. Měli jsme spoustu zraněných, byla nějaká vyloučení v průběhu zápasu a museli jsme dohrávat na tři pětky. Myslím si, že pro kluky to bylo hodně náročné jak po fyzické, tak i po psychický stránce. Hrál se první domácí zápas a všichni jsme se chtěli předvést před fanoušky, kteří byli fantastičtí a hnali nás dopředu. Byli naším šestým hráčem na ledě. Hodně nám v těch krizových fázích pomohli. Patří jim za to dík. Samozřejmě se ve hře objevilo i spoustu chyb, na kterých musíme zapracovat. Je ale teprve začátek sezóny a nedělal bych z toho vědu.

První tři góly byly jako přes kopírák z předbrankového prostoru. Nebyli jsme schopni uklidit puk, když gólmanovi vypadl. To se nestávalo jen dnes. Je to jedna z věcí, na kterou se určitě musíme zaměřit. Je potřeba být důraznější před brankou soupeře i v obranném pásmu.

Fotogalerie

Související články