EBEL - út 30. 10. 2018
Graz

Graz byl nad síly Orlů

Graz otevřel vývoj utkání již v sedmé minutě a skóre postupně navyšoval. Orli se snažili alespoň o čestný úspěch, avšak na gólmana hostů nevyzráli.

Hned v úvodu utkání se dostali znojemští hokejisté pod velký tlak soupeře. Dlouho však dokázali díky pevné obraně odolávat, a když už se objevila skulinka, dokázal Lassila vytáhnout skvělý zákrok proti zblízka zakončujícímu Grafenthinovi. Tlak Grazu ale nepolevoval, a tak přišlo jeho logické vyústění. Daniel Oberkofler dostal v přečíslení nabito do kruhu a bez zaváhání zavěsil. Hosté byli nadále lepším týmem a z velké části se hrálo právě v obraném pásmu Znojma. Opravdu velké šance ale z holí Rakušanů nepřicházely, a tak z občasných brejků mohli zahrozit i Orli. V jednom z nich se pokoušel Luciani dorážet ránu Lattnera, ale kotouč cestu mezi tři tyče nenašel.

Díky několika trestům v prvních minutách prostřední části se Znojemští opět uhnízdili před svým gólmanem. Solidní defenzivní činnost Orlů a jistý Lassila ale nadále nedávali Grazu příliš prostoru k dalšímu navýšení průběžného stavu. Navíc při ráně Setzingera z vrcholu kruhu pomohla domácím také nastřelená tyč! To znojemské příležitosti bychom spočítali na prstech jedné ruky. Jako živá voda pak na diváky zapůsobilo slibné střídání první formace a Mrázkova jedovka z kruhu. Po ní dokonce přišla početní výhoda, v níž ale největší šanci zaznamenal po individuální akci Setzinger na druhé straně kluziště.

Třetí třetina se nesla přeci jen ve vyrovnanějším duchu, znojemští hráči se častěji nutili do útoku, nicméně ve 46. minutě přišla další komplikace. Zintis Zusevics si po sólové akci nabruslil až před Lassilu a bekhendem poslal kotouč za záda finského gólmana. Znojmo nedokázalo najít sebemenší odpověď, útočná činnost postrádala efektivitu. A tak přišel třetí direkt ze strany Grazu. Po pohledné přesilovkové kombinaci přesně pálil Robin Weihager. Ve zbývajících minutách už se utkání jen dohrávalo. Světlou výjimkou se stalo přečíslení Orlů, které ale zakončoval Kalus jen nepřesnou tečí. Domácí tak museli přijmout další prohru, kterou už jen v závěrečné přesilovce podtrhl výstavní střelou pod břevno Matt Garbowsky.

Ohlasy trenérů

Miroslav Fryčer (Znojmo): Odehráli jsme pár dobrých zápasů, přijedeme domů a najednou po šesti minutách zjistíme, že nám nejdou nohy, nepřihrajeme si a nejsme schopni vystřelit z voleje. Pro mě je to nepochopitelné. Únavou to není, když jsme byli unavení, přehráli jsme tu kde koho. Je to o přístupu hráčů a o tom, jak to mají v hlavě nastavené. Graz hrál zkušeně, chytře, z naší strany to byl absolutní chaos. Absolutně nechápeme proč. Před dvěma dny jsme v Klagenfurtu hráli dobrý zápas, byl tam plný dům, všichni chtěli hrát. Dnes nebyl nikdo, kdo by vyčníval a mužstvo táhl. Ještě štěstí, že Lassila chytá tak, jak chytá. Chystáme změny. S týmem už není obránce McEachen, který v přípravě vinou zranění moc nehrál a pak to nebylo z jeho strany ono. Brali jsme ho jako prvního beka do přesilovek a očekávání nesplnil. Náhradu za něj intenzivně hledáme. Další změny chystáme, ale přijdou až po zápase ve Vídni.