2:1
1/3
2/3

Historie se opakovala

Stejně jako v prvním zápase v Litvínově ztratili Orli šanci na bodový zisk až v závěru zápasu. Po brance Procházky a vyrovnání Rouska panoval dlouho nerozhodný stav, rozhodnutí přineslo Benákovo zaváhání a Filipova branka pět minut před koncem.
Litvínov chtěl v zápase se Znojmem prodloužit svou domácí neporazitelnost, Znojemští se zase snažili odčinit svou prohru 1:2 z první čtvrtiny extraligy.

Orli se dokázali na litvínovském ledě dostat poměrně brzy do vedení. Domácí Rečičiar byl vyloučen za hákování a v závěru přesilovky dokázal využít závaru před brankou Milan Procházka. Litvínovský Gýna po gólu protestoval u hlavního rozhodčího takovým způsobem, že si vysloužil desetiminutový osobní trest.

Severočeši se prosadili v 13. minutě, kdy vyrovnal Rousek. Jeho střela se odrazila od Vorlovy brusle a skončila ve znojemské brance.

Druhá třetina nabídla divákům chudší podívanou než první část. Na obou stranách se v několika případech vyznamenali brankáři, největší šanci Orlů zmařil Pinc Plchovi, který nastoupil opět ve třetím útoku.

Do třetí třetiny vlétli znojemští Orli se snahou strhnout vítězství na svou stranu. Poměr střel v poslední části hovoří také výrazně ve prospěch Znojma, na soupeřovu branku vyslali 21 střel oproti 11 litvínovských. Pět minut po začátku závěrečné části se do brejku dostal Barus, jeho střelu i nebezpečnou dorážku Urama však Pinc zlikvidoval. Tato šance mohla znojemského útočníka hodně mrzet, protože jakmile se hra přenesla na druhou stranu kluziště, obral Filip o puk Benáka a z otočky překonal Svobodu. V závěru už Znojmo nedokázalo najít adekvátní odpověď.

Viktor Lukeš (Litvínov): "Bylo to šťastné vítězství. Hosté mohli dát druhou branku, Pinc vše zachránil a nakonec jsme se radovali my. Máme velmi početnou marodku a ti co hrají, zaslouží uznání."

Pavel Pazourek (Znojmo): "Pro nás to bylo nešťastné utkání. Šancí na obou stranách mnoho nebylo, ale dostali jsme v závěru dost nešťastně gól, který nakonec rozhodl."