2:1, 0:1, 3:3 - 0:1
1/3
2/3

Report ze zápasu ZLN vs. ZNO (5:6)

Úvodní vteřiny druhého čtvrtfinálového střetnutí mezi Zlínem a Znojmem patřily domácím hráčům. První nebezpečná střela z hole Holíka minula Kacetlovu bránu, na druhé straně se pokoušel odpovědět Opalek, ale také zlínský gólman Kašík byl na svém místě připraven. V 7. minutě skončil předčasně zápas pro znojemského útočníka Nováka, který si za svůj atak na protihráče vysloužil odchod do šaten, navíc své mužstvo poslal do pětiminutového oslabení. Orli se statečně bránili, navíc jim pomohl faul domácího hráče, který ukrojil část z početní nevýhody, Zlínští přesto svou přesilovku využili. Jen pár vteřin před jejím koncem poslal kotouč pod břevno Kacetlovy brány Jakub Šlahař - 1:0.

Znojmo se snažilo na gól soupeře odpovědět, ale Rachůnek ani Videlka nedokázali kotouč propasírovat za Kašíkova záda. A trest na sebe nenechal čekat dlouho. Do dvoubrankového náskoku se Zlínští dostali po souhře Křemečka s Martinem Šoulou, který střelou nad lapačku překonal Kacetla podruhé – 2:0. Na konci první třetiny si přesilovou hru zahráli i Orli, tentokrát již svou šanci dokázali využít. Martin Pláněk se na modré čáře opřel do střely a puk se se štěstím zastavil až v domácí bráně – 2:1.

Ve druhé části začali Orli častěji faulovat a rozhodčí jejich zákroky nemilosrdně trestal. Zlín si zahrál několik přesilových her, ke štěstí hostů však nebyli zlínští střelci úspěšní, i když si vytvořili několik slibných příležitostí. Z gólu se nakonec radovali Znojemští, skóre zápasu srovnal svou střelou David Bartoš - 2:2. Domácí mohli znovu odskočit do vedení, Holík však prozatím na Kacetla nevyzrál, a tak šly oba týmy do závěrečného dějství za smírného stavu.

Ve třetí třetině jsme na gól čekali dlouho, ale kdo si počkal, ten určitě nelitoval. Orli nadále pokračovali v trendu častého vylučování, Zlín ovšem žádnou z přesilových her nevyužil. Laxnost domácích tak začalo Znojmo po zásluze trestat. Jako první se svou dorážkou prosadil Tomáš Komínek a poslal svůj tým do premiérového vedení v celé čtvrtfinálové sérii – 2:3. Uběhly necelé tři minuty a znojemští hráči se radovali znovu, opět z dorážky skóroval Tomáš Rachůnek - 2:4. Zlínští začali být nervózní, po faulu si odešel na trestnou lavici sednout Blinka a Orli tvrdě udeřili i tentokrát. Teč Davida Bartoše skončila v bráně a necelé čtyři minuty před koncem zápasu svítilo na ukazateli skóre vcelku jasné vedení hostů – 2:5.

Poté se ovšem začali dít nevídané věci. Nejpve odešel na trestnou lavici znojemský Videlka, o chvíli později jej následoval Pospíšil a Zlín se nadech k závěrečnému náporu. Časomíra ukazovala čas 58:28 a domácí hráč Petr Holík snížil svou střelou z prostoru kruhu – 3:5. Ve stejném okamžiku dostala znojemská střídačka dvouminutový trest za nesportovní chování a trenér Stloukal se musel odporoučet do útrob stadionu. Stačilo necelých třicet vteřin a nejen pykajícímu znojemskému trenérovi, ale všem fanouškům Orlů bylo všelijak. K nařízenému trestnému střílení se postavil Petr Holík a svým blafákem překonal Kacetla – 4:5. Zlín pokračoval v přesilové hře, jeho tlak byl drtivý a znojemská družina opět povolila. Petr Holík, hrdina závěrečných vteřin, dovršil svůj hattrick, srovnal na 5:5 a poslal utkání do prodloužení.

V prodloužení si zahráli Orli přesilovou hru, kterou nedokázali trestuhodně zužitkovat. Rozhodnout mohl domácí Fořt, ale Kacetl svůj tým již poněkolikáté podržel. Roli spasitele na sebe vzal znojemský bek Martin Pláněk, který po souhře s Rachůnkem umístil kotouč za Kašíkova záda – 5:6. Pláňkovou trefou v prodloužení tak Znojmo ukončilo divoký zápas a vynutilo si pokračování série. K rozhodujícímu utkání oba týmy nastoupí zítra, tedy v neděli, opět na ledě Zlína.