Orli Znojmo Orli Znojmo
přát.
Přípravné zápasy - čt 29. 8. 2019
Znojmo
5:1
2:1, 2:0, 1:0
MAC Budapešť
2'
5'
28'
31'
44'
12'

Jasná výhra a pět gólů proti Budapešti

Znojemští hokejisté si v přípravě na novou sezónu připsali první domácí výhru. Soupeře z Budapešti hrajícího slovenskou extraligu přehráli jasně 5:1 a průběh zápasu kontrolovali. O góly se postarali Berisha, Tansey, Bartoš, Luciani a Novák.

Domácí hokejisté se dostali velmi rychle do vedení, již na počátku 2. minuty doklepl Aaron Berisha vyražený kotouč za záda gólmana Halásze, jenž ještě v loňské sezoně hájil znojemské barvy. Orli soupeře nadále jasně přehrávali a navýšení skóre na sebe nenechalo dlouho čekat. Přesilovku proměnil v druhou trefu utkání Kevin Tansey. Budapešť začala kousat až s příchodem poloviny třetiny, její snahu mělo přibrzdit vyloučení ve vlastních řadách, ale stal se pravý opak. Přečíslení v oslabení dokonale využil Krisztián Nagy a z bezprostřední blízkosti se před Lassilou nemýlil. Hra dostala vyrovnanější ráz, a přestože si do první sirény stačily oba týmy ještě zahrát přesilovku, stav zůstal nezměněn.

Na startu prostředního dějství jsme byli svědky přečíslení na obou stranách kluziště, obě však zůstala nevyužita. Na další gól jsme si tak museli počkat až do času 27:09, kdy pohlednou kombinaci Orlů zakončoval David Bartoš. Znojemští hokejisté ve druhé části dominovali, jejich převahu jasně nastínil samostatný únik Anthony Lucianiho, jenž bravurně přelstil Halásze a zasunul kotouč mezi jeho betony. Domácí stále častěji pronikali maďarskou obranou a dostávali se do zajímavých šancí. Na další gól už ale do konce druhé třetiny recept nenašli.

Také poslední část zápasu otevřeli přesnou trefou domácí hráči. Z prostoru před bránou přehodil gólmana Budapešti Patrik Novák. V dalších minutách se Orli ocitli hned dvakrát v oslabení, obě ale bez větších potíží ubránili. S jedinou větší šancí v podání Pozsagaie, jenž vyprodukoval jedovatou ránu z vrcholu kruhu, si Lassila poradil lapačkou. Znojemští hokejisté rovněž pohrdli dvěma početními výhodami v samotném závěru duelu, a spokojili se tak s vítězstvím 5:1.


Autor: Lukáš Peroutka

Sestavu již máme v hlavách. Na Drážďany půjdeme v plné síle, hlásí trenér Fryčer

Přípravné období na devátou sezónu v mezinárodní EBEL vrcholí. Před posledním testem s Drážďany má hlavní trenér Miroslav Fryčer o sestavě jasno.

Na zápas s Budapeští se dívalo už lépe, než minulý týden na Vítkovice, že?
Bylo to o poznání lepší. Navíc jsme měli k dispozici téměř kompletní sestavu. Tedy kromě Philipa, kterého jsme ještě šetřili, a připojí se spolu s Alešem Sovou v pondělí. Naše přesilovky dnes sice nevypadaly špatně, ale měli jsme jich mraky a jen jednu z nich využili. To ještě musíme vyladit.

Přípravných zápasů letos moc nebylo. Příští týden vás čeká už generálka na ligu. Stačí vám to?
Bohatě. Hrajeme jednou týdně, pak se můžeme v klidu připravovat. Pro trenéry je to takhle určitě lepší. Pokud by to bylo v rychlém sledu, tak nemáte čas reagovat. Toho tempa si užijeme v sezóně.

Proti Drážďanům byste tedy už chtěli nastoupit v takové sestavě, která bude na ligu?
Přesně tak. Kromě Petra Mrázka bychom měli být kompletní, takže nastoupíme v plné síle a už by to mělo šlapat tak, jak to bude na EBEL.

Už máte tedy jasno o formacích?
Ano, to už máme všechno v hlavách. Chtěli jsme tak nastoupit už proti Budapešti, ale Philipa jsme nakonec stáhli. Není sice vážně zraněný, ale nechtěli jsme ho zbytečně zatěžovat.

Počítáte do sestavy i s Michalem Kruckovyčem a Martinem Kosnarem?
Michal se rozehrává v Moravských Budějovicích. Co se týče Martina Kosnara, tam ještě uvidíme, co dál. Jakmile se vrátí Philip, tak máme akorát čtyři pětky. Ještě to není definitivní. Kruckovyč s Kosnarem jsou stále v té pozici, kdy bojují o místo.

Michal Gago tedy v kádru zůstává?
Ano. Je to pro nás využitelný hráč. Už máme představu o jeho roli.

Nemáte z Drážďan trochu obavy? Když hrály nedávno v Benátkách nad Jizerou, tak rozhodčí museli zápas ukončit předčasně kvůli hromadné bitce...
Nebojíme se. Tady jsme zažili už všechno (smích). Máme v týmu dost lidí na to, abychom to uklidnili. Pokud se do toho nebude zásadním způsobem montovat rozhodčí, tak věřím, že to odehrajeme v klidu. A kdyby něco bylo, tak ten tým okamžitě stáhnu, protože si nemůžeme dovolit žádné zranění před sezónou.


Autor: Lukáš Caha

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Miroslav Fryčer (Znojmo): Dnes to bylo o poznání lepší než minulý týden. Navíc jsme měli k dispozici téměř kompletní sestavu. Tedy kromě Philipa, kterého jsme ještě šetřili, a připojí se spolu s Alešem Sovou v pondělí. Naše přesilovky dnes sice nevypadali špatně, ale měli jsme jich mraky a jen jednu z nich využili. To ještě musíme vyladit.

Fotogalerie

Související články