Villach
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. VIL (1:0)

Oba celky vstoupily do první dvacetiminutovky velmi opatrně. Až v deváté minutě přišlo menší vzrušení ze strany hostujících hráčů. Tomazevic prokličkoval mezi dvojicí znojemských obránců a prudkou střelou k levé tyčce se snažil překonat domácího brankáře. Villach i po zbytek třetiny představoval aktivnější celek a několikrát prověřili Paclovu pozornost. Nepřipraveného ho ale nezastihli.

Začátkem druhé třetiny se domácí obrana pořádně zapotila. Wohlfahrt propasíroval kotouč přes skupinku hráčů clonících před bránou až k samotnému Paclovi. Ten touš vyrazil před sebe a díky pohotové reakci svých spoluhráčů, kteří puk ihned vyhodili ven z prostoru před bránou, nemusel znovu zasahovat. I Orli ale dokázali svého soupeře potrápit. Musil zaměstnal hostující obranu, když se sám vydal proti Avsenikovi. I přes několik dalších nebezpečných situací,zůstal stav po druhé části hry stále nezměněn 0:0.

Jak Znojmo, tak Villach začali třetí třetinu velmi opatrně. Orli byli první, kteří se začali tlačit do útočného pásma. Šťáva využil mírného náskoku nad hostujícími obránci a vydal se sám proti rakouskému gólmanovi. Těsně před bránou ho ale dostihl jeden z obránců a znojemského útočníka natlačil na zadní mantinel, aniž by mu dovolil jakkoliv vystřelit. V padesáté sedmé minutě měli znojemští velmi blízko k první brance utkání. Po vhazování před Paclem si Račický s Kompainem jako první všimli vyhozeného kotouče, který směřoval do obranného pásma hostů. Těsně před Avsenikem ale domácí útočník podlehl dotírájícímu rakouskému obránci, a neměl tak možnost přesně vystřelit. Šedesát minut základní hrací doby o vítězi nerozhodlo, a utkání tak muselo přejít do prodloužení.

Orli na led nastoupili velmi aktivně a od začátku si vyvíjeli dobrý tlak. Po vyloučení Jennese se okamžitě usadili v útočném pásmu a začali ostřelovat hostující svatyni. Jiří Lander nakonec našel cestičku, která vedla za brankovou čáru. Z kruhu vyslal přesnou střelu a kotouč vletěl do sítě pod ruku hostujícího brankáře. Znojemským juniorům k vítězství významně pomohl i Jindřich Pacl, který si po sobotním utkání připisuje svoji první nulu v ročníku 2015/2016.