EBYSL - so 13. 9. 2014
Klagenfurt

Junioři dvakrát dotahovali, nakonec Klagenfurt udolali

Mladí Orli se radovali z gólu jako první, ale hosté vyrovnali a ve druhé třetině se dostali do vedení. Znojmo tak muselo dotahovat a podařilo se mu srovnat, avšak soupeř znovu odskočil. Ovšem ve třetí části Jihomoravané dvěma brankami nepříznivé skóre otočili a těsný náskok tentokrát udrželi až do konce. Vynikajícím výkonem se prezentoval brankář Žan Us.

První domácí utkání ligové sezóny 2014/2015 odehráli Orli ve velmi solidním tempu. Klagenfurt se ve Znojmě prezentoval ofenzivní hrou a dramatický závěr s tříbodovým závěrem pro domácí byl skvělým vyvrcholením večera.

Jihomoravané naskočili do utkání aktivněji a již ve čtvrté minutě se v přečíslení objevili Zajíc s Krchem. Postupem hry přicházelo časté vylučování na obou stranách. Již v čase 7:42 využil po dorážce početní výhodu Tomáš Račický. Sérií dalších trestů se otupil znojemský tlak a začali to být hosté, kteří hlavně v přesilovkách nepříjemně kousali. Dvě minuty před odchodem do šaten se odražený kotouč dokutálel na hůl Fabiana Kaua, který měl usnadněnou práci a zavěsil do odkryté části klece.

Také v prostřední části hry se bez rozpaků vylučovalo. Při hře čtyři na čtyři vyprášil Usovy betony Kreuzer, na další přečíslení Zajíce s Račickým stačil zareagovat klagenfurtský gólman Tobias Cirtek. Čas kolem poloviny duelu pak patřil hostům. Nejdříve ještě Kau ztroskotal na Usových betonech, o minutu později už ale ani výtečný znojemský maskovaný muž nemohl zabránit tomu, aby puk po tvrdé ráně Philippa Kreuzera zaplul do sítě.

Dalších dvou branek krátce po sobě jsme se dočkali zase až v závěru třetiny. Orli se chvíli radovali ze srovnání skóre po střele Josefa Krcha, po níž odražený puk přepadl přes rameno a záda gólmana. Po půlminutě – navíc v oslabení – ujel obraně Michael Grüneis a nekompromisně zavěsil, čímž vrátil Klagenfurtu vedení.

Do poslední třetiny tak Orli nastupovali s jednobrankovým mankem. Klagenfurt měl více ze hry, snažil se těžit ze znojemských chyb, ale hlavně v této části utkání se ve skvělém světle předvedl gólman Žan Us, díky němuž mohli domácí i nadále pomýšlet na body. Postupně na něm ztroskotali svým bekhendem Berr, po přečíslení Philipp Cirtek i Koczera, proti němuž se Us zaskvěl zákrokem svými betony.

Necelých osm minut před koncem Znojmo zavelelo k mohutnému obratu. Na 3:3 srovnal i díky chybné rozehrávce KAC po otočce střelou nad rameno gólmana Tomáš Račický. V čase 57:08 pak vítězným zásahem zajistil svému týmu tři body Jiří Lander, který zůstal osamocen před klecí Klagenfurtu a z bezprostřední blízkosti poslal puk do klece. V závěrečné power-play hostů se jihomoravští hokejisté ubránili, i když ještě museli jít do čtyř.

Ohlasy trenérů

Leoš Zajíc (Znojmo): Velmi mě těší, že jsme vývoj zápasu dokázali otočit v náš prospěch. Klagenfurt je na špici, byli posíleni, klobouk dolů před klukama, že to nesložili, i když jsme částečně museli hrát v omezeném složení. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, oba týmy měly šance. Trochu se ještě projevovala nevyhranost kluků, která pak ústila ve zbytečné fauly. Hlavně mě mrzí vyloučení za vyhození kotouče mimo hřiště minutu před koncem utkání. Předešlé naše dvě utkání jsme o gól prohráli, teď o gól vyhráli. Těší mě, že obětavostí nahrazujeme ještě takovou trochu technickou nevyzrálost.

Naše hra dnes byla podpořena výtečným výkonem gólmana Use. V předešlých zápasech nás podržel Bača, dnes Us. Je vidět, že jsme ve výběru gólmanů sáhli výborným směrem. Bača je teď bohužel zraněn, takže dnes jsme neměli náhradníka. Starší dorost odjel se svými gólmany na dvoudenní trip.

Momentálně máme ještě zraněného Koňaříka, naopak do týmu se vrací Michael Theimer. Uvidíme, jak dlouho tu zůstane, než si najde jiné angažmá. Je ročník 1993, takže by to pro nás měla být vůdčí postava. Naopak z mužstva odešel Vojtěch Žemlička, s ním to bylo trochu složitější. Prakticky se sbalil a šel, což bylo od něj trochu nefér. Takového hráče už nepotřebujeme.

V neděli ve čtyři ráno jedeme do Innsbrucku, kde chceme potvrdit naše dnešní vítězství.