2:2,4:0, 2:1
1/3
2/3

Report ze zápasu MBL vs. ZNO (8:3)

První třetinu začal mladoboleslavský celek velmi dobře. Znojemští se po jednadvaceti vteřinách dostali do oslabení. Boleslavští poté sevřeli soupeře v pásmu a nepustili jej ven. Soukup nahodil puk před bránu a Žiga Pešut neměl problémy s doklepnutím puku do branky. Vedení ale Boleslavským příliš dlouho nevydrželo. Za hru v šesti hráčích byla potrestána mladoboleslavská hráčská lavice. Pražák s Latnerem si na modré vyměnili puk a nikým nebráněný Ondřej Horváth jej poslal k levé tyči. Po úvodní poznávací sadě gólů se hra uklidnila a oba celky se zaměřily spíše na obranu. Zatímco Boleslavští se do pásma dostávali snáz, Znojmo jakoby vyčkávalo na příležitost. Ta přišla v deváté minutě, když se do přečíslení dostali Pelikán se Zikou, prvně jmenovaný ale zakopl a nedokázal zakončit.

Po neproměněném trestném střílení, které provedl znojemský Pelikán, se Boleslav dostala do tlaku a před Helešicem vznikl chumel, ve kterém se nejlépe zorientoval Jakub Frolík, který poslal puk mezi nohy dezorientovaného gólmana. Znojemští zahrozili až v závěru třetiny, když se od modré rozmáchl Pražák a Michal Telesz jeho střelu tečoval přesně k tyči. Ačkoli první třetina skončila nerozhodným stavem, více se na hřišti prezentovali Boleslavští, kteří soupeře přestříleli i co do počtu střel.

Druhou třetinu začali lépe hosté, kteří se snadno dostávali do příležitostí a střel. Boleslavští se pyšnili spoustou nepřesností v přihrávkách i v zakončení a diváci mohli sledovat poměrně nevzhledný hokej, který se vůbec nepodobal tomu, který se na kluzišti odehrával v první třetině. Pak ale jakoby hráči Boleslavi procitli, nebo možná jen někdo švihl kouzelným proutkem?! Jiří Rys se v dostal do úniku, v patách mu ale bruslil znojemský obránce, domácí kapitán lehce přibrzdil, čímž se protivníka zbavil a zakončil nad lapačku. Poté se do gólové šance dostali hosté, a to po hrubé chybě domácího gólmana, který místo aby puk podržel, jej rozehrál přímo na hůl Lukáše Nováčka. Boleslav se znovu prosadila díky krásné akci na jeden dotek, když puk směřoval po ose Protivný – Frolík a Jiří Rys jej dorazil k pravé tyči. Po čtvrté brance do znojemské sítě si hosté vyžádali oddechový čas. Domácí zacítili šanci a chuť po vítězství, a tak po chvilce oddychu uštědřily hostům dvě rány v krátkém sledu. Nejdříve se o svůj hattrick postaral znovu Jiří Rys a o patnáct vteřin později vymetl pavučiny v růžku Helešicovy branky Matěj Soukup.

Kdo by čekal, že se ve třetí části bude jen dohrávat, velmi by se spletl. Znojemští nechtěli dát svou kůži lacino, přestože půlminutu po vhazování znovu inkasovali, tentokrát se za Boleslav trefil Michal Protivný, který poslal puk k tyči. Orli s odpovědí nečekali dlouho. Tomáš Latner si najížděl spolu s Pelikánem, ale rozhodl se vzít vše na svou odpovědnost a přesnou střelou pod lapačku nedal Příhodovi šanci. Krátce po gólu se podařilo Ondřeji Šťávovi nastřelit tyč. Boleslavské do pohody dostal opět kapitán Jiří Rys, jehož prudkou střelu Helešic pouze přibrzdil, ta měla ale dost síly, aby se došourala za brankovou čáru a skóre se zastavilo na konečném stavu 8:3 ve prospěch domácích.

Boleslavští nehodlali nic riskovat a pětigólový náskok si pohlídali až do konce zápasu. Orli se ještě snažili s nepříznivým skóre něco udělat, ale buď naráželi na skvěle chytajícího Příhodu nebo na nepropustnou boleslavskou obranu.

Roman Hobza (Znojmo): My jsme dnes přijeli do Mladé Boleslavi s cílem vyhrát a spravit si chuť po našich prohraných zápasech. Bohužel nejsme v takové psychické pohodě, abychom zvládli utkání až do konce. Měli jsme několik příležitostí, nastřelené tyčky, které by v případě, že bychom je proměnili, znamenali obrat v zápase. Bohužel se to tak nestalo a po druhé třetině náš tým utkání příliš nezvládl.

Tomáš Potěšil (Mladá Boleslav): Konečně jsme nastoupili v kompletní sestavě, uzdravili se hráči, kteří nám v minulých utkáních chyběli. Žádný soupeř se neporazí sám a my jsme věděli, že Znojmo hraje dobré zápasy. Vývoj tomu nasvědčoval, soupeře jsme v úvodu lehce podcenili. Za stavu 2:2 byl soupeř ve druhé třetině aktivnější a cítil šanci. My jsme ale dokázali dát gól na 3:2 a pak šťastný gól na 4:2, čímž jsme soupeře položili, protože nálada v soupeřově týmu je po sérii proher poměrně špatná. Měl jsem ze zápasu obavy, protože naše střelecká potence je mizerná. Doufám, že výkon Jiřího Ryse, který si v zápase připsal čtyři góly a dvě asistence motivuje nejen jeho, ale i ostatní hráče k lepšímu hernímu projevu a psychika celého mužstva se zvedne. Jirka poctivě trénuje a to je cesta, jak se dostat do pohody.