Kometa
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. KOM (6:1)

Zdravotními problémy zdecimovaná sestava domácích obsahovala pouhých pět obránců, přesto si Znojmo po třech prohraných duelech v řadě nemohlo přát lepší začátek. David Videlka si po čtyřiceti vteřinách vybruslil do mezikruží a střelou mezi betony poslal Orly do vedení. Hosté v úvodu hrozili především individuálně, aktivní byl Křivohlávek a také Štindl, který z obranné pozice často podporoval útok a v závěru první části mohl v přečíslení skórovat, ovšem o radost jej připravil skvělý zákrok betonem v podání Ondřeje Kacetla ve znojemské brance.

Nenudil se ani na druhé straně Filip Barus, který dlouho trápil první útok Znojma a postupně vychytal možnosti Komínka i Jarůška. Překonal jej až třetí člen této formace David Bartoš, jenž těžil z dobré práce spoluhráčů u mantinelu, obhodil si Baruse a do odkryté branky zvýšil v 28. minutě na 2:0. Inkasovaná branka vybudila Kometu k vyšší aktivitě, ale její útočníci dnes neměli den. Jasně to dokázal Juráň, jelikož po chybě brankáře v rozehrávce nedokázal v čisté šanci trefit odkrytou svatyni Orlů.

Strážce znojemské klece Ondřej Kacetl ještě vychytal další únik Křivohlávka, chvíli před druhou sirénou ale přeci jen inkasoval. Do velké míry se o to „zasloužil“ Kacetlův spoluhráč Tichý, který si vysoko letící puk rukavicí srazil mezi vlastními nohami za záda a umožnil Tomáši Popolanskému naskakujícímu z trestné lavice vyrazit do brejku a zavěsit přesně pod břevno.

Klíčový moment střetnutí přišel hned v úvodu třetí části, kdy Jurák zazdil vyloženou šanci sám před prázdnou brankou, svou dorážku nasměroval jen do boční sítě a o chvíli později na střídačce zpytoval svědomí, poté co Jan Podešva tečoval letící střelu přesně do horního růžku brněnské klece, a vrátil tak Znojmu dvoubrankový náskok.

S Kometou nakonec bylo ještě mnohem hůře. V 52. minutě dovezl Videlka na svých zádech visícího protihráče až před Baruse a v nastalém zmatku skóroval přesnou dorážkou Michal Telesz. O čtyři minuty později předvedla první formace Znojma rychlou a přesnou rozborku brněnské defenzivy, po níž Richard Jarůšek nemohl netrefit prázdnou branku. Za dalších třicet vteřin se v nájezdu nemýlil Dominik Piskoř a bekhendem pod břevno posunul ukazatel skóre už na 6:1.

V nervózním závěru brněnský Dufek v pěstním souboji potrestal Horvátha za předchozí ostrý zákrok a vysloužil si aplaus spoluhráčů, o chvíli později zmíněnou dvojici doplnil pod sprchami také Piskoř po zbytečném faulu kolenem ve středním pásmu. Na vítězi zápasu už ale tyto události nic změnit nemohly, Znojmo znovu zabralo a po zodpovědném výkonu si připisuje na konto tři body. Kometa nesehrála špatný duel, v koncovce ale shořela jako papír a ve třetí třetině dostala tvrdou lekci z efektivity.

Martin Stloukal (Znojmo): Chybí nám pět hráčů základní sestavy, dva nastoupili pod prášky, další pod injekcí. Osobně jsem z toho měl obavy, teď nám trochu došly síly, sezóna je hrozně dlouhá a když se podíváme na výsledky, všechny týmy ze špice tabulky začaly prohrávat. Kometu jsme porazili týmovým výkonem, podobným jako v posledních zápasech, kde jsme ale měli problémy s disciplínou. Dnes to bylo o něčem jiném. Poprvé jsme taky hráli „zanďoura“, a porazili tak soupeře jejich zbraní. Já tuhle taktiku nemám rád, my hrajeme s totálním nasazením, to ale bohužel nyní v této sestavě nejde.

Pavel Pazourek (Brno): Byl to z naší strany slušný hokej až do chvíle, kdy jsme na začátku třetí třetiny nevyužili dvě vyložené šance na vyrovnání. Zápas pak zlomil třetí inkasovaný gól. Myslím, že domácí využili maximum možností, my naopak své šance neproměnili a v tom byl asi největší rozdíl. Osobně mě mrzí závěr zápasu, byly to dva likvidační zákroky v našich vodách nevídané, a pokud nejsou adekvátně potrestané, může se to jednou semlít takovým způsobem, že se všichni budeme divit. Jinak se ale hrál kvalitní hokej.