Linz
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. LIN (3:5)

Hosté začali utkání o něco aktivněji než domácí Orli a po úspěšném vhazování se nastěhovali do útočného pásma. Jako první mohl hned v první minutě změnit skóre utkání Schwarzbauer, Gerža měl ale dostatek času na to, aby se od pravé tyčky přesunul do středu brány, kam rakouský útočník zamýšlel vystřelit. Domácí tým měl potíže. Hostující obrana dobře pracovala a odmítala Orly pustit před Divise.

První branka byla k vidění ve dvanácté minutě první třetiny. Kilian Frühwirt se ujal puku ve středním pásmu a protáhl se za útočnou modrou. Z vrcholu levého kruhu se pak pustil do střely. Touš prosvištěl do sítě kolem lapačky domácího gólmana. Sotva se Orli vzpamatovali, Gerža znovu lovil kotouč ze své svatyně. Linz kroužil v obranném pásmu Znojma tak dlouho, dokud se nenaskytla vhodná příležitost. Christian Schwarzbauer prudkou střelou od pravého mantinelu poslal touš za Geržova záda.

Poté se situace na chvilku obrátila a byli to domácí, kdo okupovali útočné pásmo. Žádná ze střel z holí domácích hokejistů se ale neujala. Naopak hosté byli v osmnácté minutě opět velmi blízko dalšímu gólu. Rothova střela z dálky sjela po betonu domácího maskovaného muže a jen těsně minula klec. Na druhé straně zase zahrozil Janás, ani on ale v první části hry rakouského strážce klece nenachytal.

Do druhého dějství Orli vlétli opravdu ve velkém stylu a už po necelé půl minutě hry slavili svoji první úspěšnou střelu. Hostující brankář špatně odhadl situaci na ledě, čehož využil David Janás. Před znojemským útočníkem se ocitla prázdnotou zející brána, do které neomylně zavěsil. Podobě jako v první třetině hosté, nyní domácí střelili podruhé do černého ve velmi krátké době.

Jako první se snažil od modré čáry skórovat Peří, puk si našel cestičku skrz skupinku clonících hráčů před bránou a zastavil se až o beton hostujícího brankáře. V pravý čas na správném místě u brány ale stál ještě Lukáš Zmeškal, který se volného kotouč ujal a dorazil jej do odkrytého prostoru. Utkání tedy pro domácí začínalo vypadat o něco veseleji – 2:2.

Dobrý dojem ale Linz velmi rychle zase pokazil. Po vyloučení na znojemské straně se Rakušané usadili v útočném pásmu a začali kombinovat. Nejdříve zkusil své štěstí Moidl od modré, kotouč ale nezaplul přímo do brány, nýbrž se odrazil od levé tyčky, kde jej pak našel Niclas Maurer jenž neměl potíže zmateného domácího brankáře překonat.

Domácí tým pak reagoval na branku Linze výměnou maskovaných mužů mezi třemi tyčemi. Namísto Dominika Gerži nastoupil na led Matěj Slavík. Po svém nástupu ale příliš práce neměl, protože Orli trávili dost času v útočném pásmu snahou o vyrovnání. I přes několik slibných situací zústaval stav zápasu ze strany domácích nezměněn. Naopak hosté svůj náskok před odchodem do kabin ještě navýšili. Dělovka Mattea Moidla od modré byla na nově nastoupeného znojemského gólmana příliš.

Třetí dějství nezačalo pro svěřence Miroslava Vybírala dobře. Po asi minutě hry se znovu prosadil Matteo Moidl, když našel skulinku mezi betony hostujícího brankáře. Hra se poté na nějaký čas uklidnila a dlouho nebyla k vidění žádná nebezpečná akce. Až v padesáté třetí minutě přišlo vzrušení v podobě branky znojemských hokejistů. Vladimír Oščádal z těsné blízkosti protáhl puk kolem betonu hostujícího brankáře a alespoň tak kosmeticky upravil skóre zápasu na 3:5.