Vítkovice
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. VIT (1:4)

V úvodu utkáni bylo sice aktivnější domácí mužstvo, ale první gól přece jen vstřelily Vítkovice, když v jedenácté minutě Karel Richter dostal před branku přihrávku od Galajdy a mezi betony propasíroval puk do branky. Znojmo mělo ihned šanci o nápravu, neboť hlavní sudí poslal na trestnou hostujícího hráče, ale početní výhoda se mu nevydařila. Ani s jednou střelou neměl Taťák moc práce. Pět minut před koncem měl dvě příležitosti ke zvýšení stavu Jelčík. Panec však tentokrát stál na správném místě. Hosté si ještě zahráli přesilovku, ale ani ta stav více nezměnila.

V začátku druhé dvacetiminutovky dohrávali hosté ještě minutu z přesilovky. Znojmu se ovšem povedlo ubránit. Poté se naskytla početní výhoda na straně domácích. Přesilovka již byla lepší než ta první, ale i přes to branka nepadla. Ve dvacáté sedmé minutě se ocitl ihned po vhazování před brankou samotný Slovák. Znojemský gólman jej znovu vychytal. To se mu ale nepovedlo o šest minut později, když mu vypadl puk z lapačky po střele Koloucha a Lukáš Kucsera jej dorazil. Stav se měnil i ve třicáté páté minutě a opět na straně hostů. Petr Kolouch se dostal v oslabení k puku a střelou do levého rohu branky zvýšil na 3:0 pro svůj tým.

Závěrečná třetina přinesla poměrně vyrovnaný hokej. Orlům se ve čtyřicáté čtvrté minutě podařilo snížit zásluhou Jana Trojana, z jehož hokejky se puk dokutálel pomalým tempem za brankovou čáru. Vítkovice o necelou minutu později odpověděly. Tentokrát neomylný Petr Slovák vymetl levý roh Pancovy brány. Následně si Vítkovice zahrály přesilovku, ale zásluhou znojemských hráčů zůstal stav nezměněný. V posledních deseti minutách mělo více ze hry Znojmo. Podařilo se mu několikrát uzamknou Vítkovice v pásmu, ale ani jeden z pokusů Taťáka nepřekonal. Hosté si tak z Hostan arény odvážejí tři body.

Milan Kastner (Znojmo): Začátek nebyl špatný, měli jsme i šance, bohužel jsme z nich nedali góly. Sestava dnes byla hodně kombinovaná a soupeř nás díky tomu po chybách zatlačil do třetiny a vytěžil z toho tříbrankový náskok. Na otočení zápasu jsme dnes bohužel neměli síly ani zkušenosti. Na to, že jsme hráli na čtyři beky, výsledek není zas tak špatný.