Vídeň
1/3
2/3

Junioři zdolali Vídeň pěti brankami

<em>Znojmo</em> - Znojemští junioři si díky výhře nad Vídní upevnili po základní části druhé místo. V úvodu první dvacetiminutovky se dařilo více hostům, kteří jako první otevřeli skóre utkání. Orli ale rychle vyrovnali a následně přidali ještě jednu branku. Rakouští junioři nenechali domácí tým dlouho ve vedení a minutu před koncem druhé části vyrovnali. Orli se však nevzdávali a podařilo se jim odskočit na rozdíl tří branek. Hostům nepomohla ani hra bez brankáře a ze znojemského stadionu odjíždí s prázdnou.

V utkání, ve kterém rozhodčí rozdali dohromady devadesát pět trestných minut, byli favorité domácí. V prvních několika minutách dokonce svou roli stvrzovali, než se v desáté minutě prosadil hostující Ali Wukovits. Dále se Orli snažili vyvinout si tlak, což se povedlo až o sedm minut později. Michael Schejbal krásnou ranou od modré prostřelil Kickerta, který si tento gól za rámeček jistě nedá.

Druhé dějství započali aktivněji opět domácí. V šesté minutě však bylo nařízeno trestné střílení pro Vídeň. Hollendonner svoji šanci neproměnil, stav tak zůstal nezměněn. Až tři minuty před koncem se ke střele z mezikruží dostal Robert Cerovečki, po jehož trefě mezi betony Znojmo poprvé v zápase vedlo. Vedení si však neudrželo dlouho, o necelé dvě minuty později vyrovnal právě Nicholas Hollendonner.

Závěrečné dějství však již patřilo hostům. Nejdříve se prosadil Michael Schejbal, který Orlům vrátil vedení. Domácí Telesz sice dostal o minutu později trest do konce utkání, i tak se ale opět prosadilo Znojmo. Lukáš Nováček překonal Kickerta a pojistil domácím vedení. Při hře bez brankáře ještě skóroval do prázdné brány Aleš Pelikán, který ustanovil konečné skóre na pět dva.

Radek Haman (Znojmo): Vídeň je těžký soupeř, protože je v tabulce hned za námi. Museli jsme být trpěliví, protože poměr střel pod dvou třetinách byl asi 34:12. Byla jen otázka času, kdy vstřelíme další góly. Dnešním zápasem jsme si mohli potvrdit druhé místo, což se nám podařilo.