2:1, 4:0, 1:1
1/3
2/3

Report ze zápasu SPA vs. ZNO (7:2)

I přesto, že měla Sparta k dispozici pouze dvě obranné dvojice a tři nekompletní útoky, začala aktivněji než soupeř a její hra přinesla ovoce už ve čtvrté minutě, kdy Frank Kučera prostřelil znojemského Kuchaře. O minutu později přidal druhou branku Tomáš Rubeš, který se prosmýkl do dobré pozice a backhandem přehodil ležícího brankáře hostů.

Poté začalo hrozit i Znojmo. Nejprve si Kocián málem srazil lehkou střelu po ledě do vlastní branky, následně trefil Pelikán břevno sparťanské klece. Kocián kapituloval až v 15. minutě, kdy ho spoluhráči nechali na holičkách a Dominiku Piskořovi se po několika předchozích dorážkách povedlo dostat puk za jeho záda.

Zvýšit vedení a dát Spartě před první pauzou větší klid mohl v závěru prvního dějství kapitán Robert Sovík, ale sólo po nádherné Rubešově nahrávce na útočnou modrou čáru zakončil střelou, při které nechal pouze vyniknout Kuchařovu rychlou lapačku.

Po 25 vteřinách druhé části přidal svůj druhý gól v zápase Tomáš Rubeš přesně mířící z levého kruhu. Čtvrtou branku měli na hokejkách věkem teprve dorostenci Doležal s Hamplem, ale nedokázali přehodit bezmocně ležícího Kuchaře. Překonat ho počtvrté dokázal až Valerij Kniazev ve hře čtyř proti čtyřem.

Ani v následujících minutách neměl Kuchař na růžích ustláno. Do konce druhé třetiny ho sparťané překonali ještě dvakrát. Přesilovou hru po faulu Videlky bleskově potrestal obránce Patrik Husák a svou druhou branku v utkání přidal i Valerij Kniazev. To už bylo na Kuchaře příliš a na třetí třetinu přenechal místo ve znojemské brance Petru Helešicovi. Ten lovil puk ze své sítě po dvou a půl minutách, kdy dovršil přesnou střelou svůj hattrick Tomáš Rubeš.

Po sedmé brance domácích se na ledě značně přiostřilo a série tvrdších zákroků vyvrcholila v 46. minutě vyloučením hostujícího Podešvy na pět minut plus do konce utkání. Ale Sparta jako by ztratila střeleckou náladu, nedokázala se prosadit ani v dlouhé přesilové hře pěti proti třem.

Závěrečná desetiminutovka přinesla několik ostrých potyček, po kterých museli předčasně do šatny i domácí Husák a znojemský Hejl. Dvě minuty před koncem ještě korigoval skóre na konečných 7:2 David Videlka ve spolupráci s Novákem a Piskořem, ale to bylo od hostů vše. Nepočetná skupinka sparťanských hokejistů si tak mohla po jasné výhře od fanoušků vyslechnout zasloužený děkovný pokřik užívaný po vítězných zápasech A týmu.

Pavel Arnošt (Sparta): Za výhru jsme rádi, navíc jsme se díky prohře Vítkovic dostali na první místo. Nebylo to jednoduché, měli jsme k dispozici malý počet hráčů.

Martin Stloukal (Znojmo): Přijeli jsme s týmem, se kterým jsme dnes Spartě vůbec nemohli konkurovat.