Erste

Juniorka se nenechala rozhodit a přejela Budapešť

Juniorka se nenechala rozhodit a přejela Budapešť
03.01.2015 | Petra Matůšová

Znojemští junioři zvítězili na domácím ledě i potřetí v krátkém sledu za sebou. S nepříjemným týmem VASAS Budapešť se sice ve druhé třetině trochu trápili a povolili mu snížit na rozdíl jedné branky. Poté však již nastoupili znojemští střelci a v poklidu si dokráčeli pro vítězství.

31.kolo, sobota 3. 1. 2015, 16:15
8
Znojmo
VASAS Budapešť
2
Třetiny: 3:1, 2:1, 3:0
Branky a nahrávky: 14. Koňařík (Svatuška, Fruhwirt), 14. Lander (Svatuška, Fruhwirt), 18. Synek (Račický, Zajíc), 36. Krcho (Horák, Hačecký), 37. Fruhwirt (Svatuška, Lander), 43. Svatuška (Fruhwirt, Nahodil), 53. Pospíšil (Račický, Zajíc), 56. Koňařík (Račický, Synek) – 19. Papa, 25. Odry (Papa, Jacso). Vyloučení: 3:7. Využití: 2:1. Diváci: 106. Střely na branku: 58:19. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 8:2.
ORLI ZNOJMO: Bača – Pospíšil, Mandát, Salát, Švanda, Nahodil, Koňařík – Račický, Zajíc, Synek – Hačecký, Horák, Krcho – Fruhwirt, Lander, Svatuška.
VASAS Budapešť: Miháczi – Hegedus, Kaiser, Balla, Nagy, Jacso – Zwick, Kollo, Varga – Papa, Odry, Hegyi – Dabasi, Orosz, Danics.

Znojemští hráči se přesně po týdnu opět utkali s týmem VASAS Budapešť a znovu si s chutí zastříleli. Orli měli skvělý nástup a od začátku ostřelovali gólmana soupeře, ve čtrnácté minutě pak otevřel skóre duelu střelou mezi betony Jan Koňařík. O pár vteřin později jej napodobil po hezké individuální akci Jiří Lander. Třetí puk v maďarské síti zařídil Dominik Synek, jenž si počkal v mezikruží a kolem ruky Mihácziho poslal puk do brány.

Hosté ještě dokázali v závěru třetiny skórovat po průniku Martona Papa a jeho zakončení mezi betony Bači. Ještě devět vteřin před první sirénou mohl snížit na rozdíl jednoho gólu opět Papa, ale z ideální pozice nastřelil jen boční síť.

Co nezvládla Budapešť na konci prvního dějství, zvládla velice rychle v tom druhém. V početní výhodě se před brankoviště natlačil Tamas Odry a překonal Baču. Orli svého soupeře výrazně přestříleli a dokázali si vytvořit tlak, na druhou stranu i často chybovali. Výsledek tak dlouho sliboval drama.

Opět až ke konci periody se Znojmo vzchopilo a opět začalo přesně mířit. Na 4:2 navýšil vedení domácích Josef Krcho. O necelou minutu později se mohl opět radovat Bronislav Fruhwirt, který našel jen nepatrnou skulinku mezi betonem a tyčí gólmana Mihácziho.

Tříbrankové vedení Orly uklidnilo a opět převzali otěže utkání do svých rukou. Budapešť již téměř k ničemu nepustili, naopak sami v poklidu navyšovali. Šestou trefu v maďarské kleci si vzal na starost z dorážky Jiří Svatuška. V čase 52:26 v přesilové hře se v dobrém útočném světle předvedl zadák Michal Pospíšil, jenž tak dlouho míchal pukem před Miháczim, až kotouč zasunul mezi jeho betony. Skóre pak završil Jan Koňařík přesnou ránou od modré opět mezi betony gólmana.

Ohlasy

Leoš Zajíc (Znojmo): Děkujeme za tři body, ale s hrou nemůžu být vůbec spokojen, nelíbila se mi. Byl to jeden z našich nejhorších výkonů.