Linz
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. LIN (9:4)

Oba celky předvedly přímo raketový vstup do zápasu. Ve druhé minutě otevřel skóre osamocený František Nahodil – 1:0. Po šestnácti sekundách však bylo vyrovnáno. Lukas Winkler se trefil pod horní tyčku Novotného klece – 1:1. Ani tento stav nevydržel na světelné tabuli dlouho. Ve třetí minutě potrestal chybu hostující obrany Jakub Vald, jenž zakončoval taktéž pod břevno – 2:1. Michal Telesz přidal následně třetí branku svého týmu – 3:1.

V desáté minutě si Linz zahrál první početní výhodu, ovšem největší šanci v ní spálil paradoxně domácí Telesz, který unikl do brejku, avšak nedokázal přehodit beton brankáře Reipla. Orli měli více ze hry i nadále. V poslední minutě první dvacetiminutovky přidali dokonce další dva góly. Nejprve si řekl o zadovku v učebnicové akci Aleš Pelikán – 4:1 a následně se nemýlil střelou pod beton ani Jakub Fusek – 5:1.

Do druhé části nastoupila Černá křídla s vystřídaným gólmanem. Florian Janny vychytal hned několik slibných šancí domácích, avšak neměl tolik práce jako jeho kolega v prvním dějství. Ve dvaatřicáté minutě snížil Mario Pichler, když se po jeho plácnutí odrazil puk od Novotného brusle až za brankovou čáru – 5:2.

Následující hra čtyři na čtyři svědčila více Znojmu. Aleš Pelikán totiž zachytil betonem vyražený kotouč a přidal šestou branku bílého týmu – 6:2. V osmatřicáté minutě využil přesilovku obránce Lukáš Odehnal, jenž si sjel mezi kruhy na přihrávku Telesze – 7:2.

V závěru třetiny inkasoval pětiminutový trest František Nahodil za faul kolenem. Linz tuto šanci využil na začátku třetí periody. Po střele Christopha Weinbergera vypadl Novotnému puk z lapačky a se štěstím pro hosty se dokutálel mezi tyče – 7:3. V osmačtyřicáté minutě nevyužili akci dva na jednoho Kacetl s Fuskem. Pořekadlo „nedáš – dostaneš“ následně vyplnil Erik Kirchschläger - 7:4.

Poté usedl na trestnou lavici po sporném zákroku Tichý a hosté to zkusili bez gólmana. Využil toho akorát Michal Telesz, který se z hranice kruhu trefil do prázdné branky – 8:4. Dvě sekundy před sirénou ještě dovršil svůj hattrick Aleš Pelikán, když mířil pod břevno – 9:4.

Svěřenci trenéra Radka Hamana tak jednoznačným rozdílem porazili rakouský Linz a připsali si další tři body do tabulky.

Radek Haman (Znojmo): Samozřejmě jsem rád, že kluci vyhráli. Nejvíc rozhodla první dvacetiminutovka, kdy jsme vstřelili pět gólů. Ve druhé se pak Linz otrkal, začal hrát. Na ledě byl k vidění krásný hokej plný šancí. Ve třetí třetině jsme všechno již jen pojistili. Celkově se nám utkání povedlo.