Skalica
1/3
2/3

Mezinárodní utkání lépe zvládli Orli

Z n o j m o - Po čtyřech dnech strávených na ledě přivítali Orli v Hostan aréně tým ze Skalice. Skóre se měnilo v polovině třetiny, kdy se hosté dostali do vedení. Domácí však za pět minut dokázali vyrovnat zásluhou Selingra. Rozhodující okamžik přišel na začátku třetí třetiny, kdy Znojmo dokázalo během čtyř minut zásluhou Pláška a Vaškoviče odskočit na rozdíl dvou branek. Soupeř stihl v závěru už jen snížit a Orli si tak připsali své první vítězství.

V úvodu utkání bylo jasně vidět, že se hráči obou týmů teprve sžívají se zápasovým rytmem. Na ledě se tato skutečnost projevovala řadou nepřesností. To se však v polovině první části o poznání zlepšilo a hra byla daleko pohlednější. Aktivnějším týmem byli hosté, kteří se zásluhou Školiaka a využité početní převahy dostali do vedení. To Orlům paradoxně pomohlo a převzali otěže zápasu. V obléhání Rybárovy branky byli nejpilnější Erat, Meidl a Selingr, jenž dokázal po přečíslení dva na jednoho proměnit Meidlovu přihrávku.

Druhé dějství se neslo ve znamení velké převahy domácího celku. Ve třicáté minutě došlo ke střídání brankářů na obou stranách, za domácí nastoupil Kameš a za hosty Kučera. Znojmo se nejvíce předvádělo během přesilových her, kdy dokázalo zamknout soupeře i na celé dvě minuty v jeho obranném pásmu. Skalica hrozila jen z rychlých protiútoků. Skóre se však zásluhou pozorných brankářů až do odchodu do kabin nezměnilo.

O vedení domácího mužstva se hned v úvodu poslední dvacetiminutovky postaral Plášek, který využil milimetrovou přihrávku Procházky. Pohodu vnesl na znojemské hokejky třetí zásah, o který se postaral Vaškovič. Hostům se v závěru podařilo duel zdramatizovat brankou Hartmanna, ale více už jim Orli nepovolili a radovali se z vítězství 3:2.