EBEL - pá 15. 12. 2017
5:4p
1:0, 1:3, 2:1 - 1:0
Graz

Millerův hattrick přinesl Orlům dva body

Orli se sice dostali do vedení, hosté ale během druhé části otočili vývoj zápasu. Znojemští se však nevzdali a dokázali stáhnout i dvoubrankové manko. V prodloužení pak domácím trefil dva body útočník Adam Miller, a završil tak svůj hattrick.

Na začátku zápasu měl hodně práce Marek Schwarz, který musel čelit tlaku soupeře. Hned ve čtvrté minutě se do velké šance dostal Evan Brophey, když dostal přihrávku před branku a ocitl se sám před svatyní Orlů, znojemský brankář však dokázal pohotově zareagovat a tuto akci zneškodnil. Následovala přesilová hra hostů, ve které si Graz budoval spoustu šancí, Znojmo však nadále dokázalo soupeři se Schwarzovou pomocí odolávat. V deváté minutě mohl opět skórovat tým hostů, když Oberkofler pálil z osamocené pozice v mezikruží, trefil však pouze výstroj Schwarze.

K první větší šanci se Orli dostali až v polovině první třetiny poté, co Bořutův příklep Toivonen vyrazil před sebe a Novák pohotově dorážel do boční sítě, za brankáře hostů však puk nedostal. Tato akce Znojmo nabudila, následně si začalo budovat tlak, nezahálelo a v patnácté minutě využilo přesilové hry poté, co se poprvé v dresu Orlů trefil Adam Miller, ke kterému se odrazil od Toivonena puk, Miller poté nečekal a zblízka doklepl puk do odkryté klece hostů. Ke konci třetiny mělo Znojmo ještě výhodu v podobě přesilové hry. Té však nevyužilo. Hosté však do konce třetiny vyrovnat taktéž nestihli, a tak byl po první třetině příznivější stav pro Orly.

Graz dokázal hned čtyři minuty po začátku druhé periody vyrovnat, když Justin Buzzeo po Unterwegerově přihrávce zamířil pod břevno. Přesouvající se znojemský brankář na tuto střelu nemohl dosáhnout, a tak puk skončil za jeho zády. V následujících minutách byli aktivnějším týmem Orli, přesto to byli hosté, kteří ve třicáté minutě vsítili branku po chybě znojemské obrany, když se z prostoru před brankářem trefil Daniel Oberkofler. Domácí museli následně do čtyřech, v průběhu přesilové hry se však opět provinili, a tak je čekalo půlminutové oslabení tři na pět, které zvládli. Následoval však zbytek trestu znojemského obránce Pastora a Graz své přesilové hry využil, když Justin Buzzeo z bezprostřední blízkosti vyslal střelu nad pravý beton znojemského brankáře. Hosté si tak vybudovali dvoubrankový náskok, ze kterého dokázali Orli o čtyři minuty později kousek umazat, když se od modré trefil právě Tomáš Pastor a připsal si tak, stejně jako autor prvního gólu Miller, premiérovou branku v dresu Orlů. Tentokrát tak do kabin s jednobrankovým vedením mohli odcházet hosté.

Graz do třetí třetiny vstoupil s vidinou udržení získaného vedení. Orli si dokázali vytvářet tlak, zakončit se jim však nedařilo. Nakonec však v jedenácté minutě přeci jen vyrovnali díky Davidu Bartošovi, který ujel sám na bránu hostů a poslal puk mezi Toivonenovy betony. Puk poté měli na hokejkách hráči obou týmů, a tak brzy přišel další gól. Tentokrát však opět na straně hostů. Aleksi Laakso vyslal střelu od modré, kterou za překvapeného Schwarze nasměroval Kurtis McLean. V šestapadesáté minutě Znojemští opět vyrovnali. Marek Biro nahrál před branku Adamu Millerovi, který dokázal z prostoru před brankou zamířit přesně do svatyně hostů. Orly tato branka nabudila, ale přestože na konci třetiny měli ještě šanci v podobě přesilovky, rozhodnout o výsledku zápasu v základní hrací době se jim však nepodařilo. Hra se tak přesunula do prodloužení.

Hned na začátku prodloužení to zkoušel od modré Stehlík, kotouč však skončil jen v lapačce brankáře hostů. Ve třiašedesáté minutě však nakonec zápas přeci jen dospěl konci příznivému pro Orly, když svůj hat-trick zkompletoval Adam Miller, který po Stehlíkově přihrávce prostřelil Toivonenovy betony a zajistil výhru Orlů.

Ohlasy trenérů

Tomáš Jakeš (Znojmo): První dvě třetiny náš výkon nebyl takový, jaký by měl být. Dělali jsme chyby, obránci ztráceli kotouče. Nevím, čím to bylo, možná nervozitou. Do třetí části jsme udělali nějaké změny v sestavě, bojovali a musím říct, že dva body jsou pro nás dnes luxus. Nicméně chtěli jsme tři. Tým alespoň ukázal, že má sílu takový zápas obrátit.