Tipsport Extraliga - ne 4. 1. 2004
Kladno

Zápas s Kladnem ve fotografiích

Z n o j m o - Po třiadvaceti dnech nastoupili Orli k extraligovému utkání na domácím ledě. Proti Kladnu se jim dařilo a skvěle chytajícího Orcta v kladenské bráně dokázali třikrát překonat. Utkání bylo dramatické až do samotného závěru, protože znojemský tým hrál od deváté minuty poslední třetiny téměř pořád v oslabení, čehož kladenské mužstvo dokázalo využít ke korigování skóre na rozdíl jednoho gólu. Více však Orli soupeři nedovolili a utkání dovedli k plnému bodovému zisku. K některým momentům z tohoto utkání se vracejí následující fotografie.
V samém úvodu zápasu prověřili střelci oba brankáře, poté už však iniciativa přešla na hole Znojemských orlů, kteří dokázali skórovat hned z další šance, když Eratovu střelu dorazil za Orcta Barus. Při vyloučení Kruliše měli další šance Hradecký a Pucher. Hra se odehrávala převážně v obranném pásmu Kladna a Orli svými kombinačními akcemi Orcta pěkně zahřáli. V polovině utkání pálil prudce Erat jen do kladenského gólmana, na druhé straně zastavil Duba betonem akci zpoza branky. Kladno postupně zlepšilo hru a začalo více kousat. Znojemský brankář chytil Zajícovu střelu a svůj tým podržel i při vyloučení Tomana. Další přesilovku už však Rabat dokázal využít, když Kysela minutu a půl před koncem třetiny zblízka překonal Dubu.

Úvod druhé dvacetiminutovky patři opět Znojemským, když hned ve 22. minutě dokázal se štěstím překonat Orcta Erat po ideální Hradeckého přihrávce. Tečovaný puk záhadně prošel pod brankářem do brány. Další dobrou příležitost měl zblízka Snopek, kombinace Pláška a Hradeckého se nedočkala šťastného zakončení. Na protější straně předvedl několik dobrých zákroků i Duba a v 31. minutě Znojmo udeřilo znovu, když Toman bekhendem nahodil směrem na bránu a puk si do ní našel cestu. Vzápětí Kyselovi nevyšel jeho další pokus a dobré šance zahodili i znojemští hráči, zejména Barus, Pardavý a Haman. Před koncem třetiny vyloučil rozhodčí Kladno za příliš mnoho hráčů na ledě a o chvíli později Orcta za hrubost a Jankových obdržel desetiminutový trest za nesportovní chování.

Dvojnásobná, 38 vteřin dlouhá přesilovka skončila na začátku posledního dějství, ale ani při hře 5 na 4 nedokázali Orli vstřelit gól, i když se o to snažil Pardavý. Znojmo pak jako by přestalo hrát a přenechávalo více prostoru Kladnu. Rabat přitvrdil hru a Orli často pouze vyhazovali puk. Přesto se ale Hradecký a poté Uram dostali před Orctem do slibných příležitostí. Znojmo se pak muselo v krátkém sledu po sobě bránit ve třech přesilových hrách Kladna, během nichž měl velkou šanci M. Hořava. Oslabení Orlům odebrala hodně sil a poslední početní výhodu dokázali Středočeši v 57. minutě využít. Kasík napálil puk do skrumáže a tečovaný puk se dostal za Dubova záda. Hned následně si také domácí odpykali trest za příliš mnoho hráčů na ledě a trenéři hostů si vzali oddechový čas. V krátké power-play se už však k ničemu nedostali.

Ohlasy trenérů

Pavel Pazourek (Znojmo): Určitě jsme neodehráli špatný zápas, vytvořili jsme si šance. Bohužel jsme si zápas zkomplikovali zbytečnýma vyloučeníma v poslední třetině a tam jsme dali soupeři šanci výsledek zkorigovat. Nechci posuzovat, jestli fauly před koncem zápasu byly nutné, anebo bránily soupeři v možnosti skórovat, to posoudíme až ze záznamu.

Zdeněk Müller (Kladno): Hrálo se kvalitní utkání s velkým nasazením a bojovností. Šlo taky o hodně, obě mužstva jsou na hraně osmičky. Domácí měli výborný nástup do zápasu, měli několik vyložených šancí, ve kterých nás podržel Zdeněk Orct. V dalším průběhu zápasu jsme se zlepšili, nakonec jsme sahali po bodu. S výkonem jsme dneska určitě spokojeni, jen nás mrzí, že jsme nebodovali.