0:2, 0:1, 0:0
1/3
2/3

Na Lapači vítězně

V s e t í n - Po dobrém výkonu si zajistili Orli plný bodový zisk. V první třetině si vytvořili dvoubrankový náskok, který zvýšili ještě ve druhé třetině. Vsetín nebyl tak nebezpečný, jako v prvním zápase na vlastním ledě, nepodařilo se jim překonat Trvaje, který si zasloužil druhou nulu v sezóně. O všechny góly se postarala Dopitova řada. Skóre otevíral Roman Erat. Dvěma brankami se blýskl <b>Martin Růžička</b>, i když jeho první zásah byl více než šťastný.
Oslabeni o dva klíčové hráče nastoupili žlutozelení ke středečnímu utkání se Znojmem. Úvod zápasu zvládli domácí celkem dobře a k rozehřátí jim dopomohl i rozhodčí Bolina, který hned na začátku druhé minuty vyloučil znojemského Hamana. Vsetínští si však nedokázali s touto výhodou poradit a dokonce museli čelit výletu jednoho znojemského hráče. Orli si však 30 vteřin před vypršením celkem poklidného oslabení sami zkomplikovali situaci dalším faulem a hráčům Vsetína se tak naskytla příležitost zahrát si v pěti proti třem. O puk však přišli hned při prvním buly a po zbytek přesilové hry jim dělalo velké obtíže dostat se alespoň přes střední pásmo a to se bohužel nezlepšilo ani při hře čtyři na čtyři. V dalších minutách se hra přelévala z jedné strany na druhou a do větší šance se dostal například znojemský Plášek, který ujel a trefil tyč Vehviläinenovy klece. Na opačné straně se zase dostal za bránou k puku Roman Stantien a přihrál před bránu Dubovi, který však byl ve stejné chvíli zkosen k zemi. Stantien si tak pro puk dobruslil před bránu a zkusil to sám, ale Trvaj byl na jeho střelu připraven.

Velkou gólovou šanci spálil v osmé minutě Aleš Padělek, který si dobruslil až před domácí branku, kde však nedokázal puk vhodně zpracovat. Celkem záhy se však hosté dostali do vedení a to po celkem nenápadné střele Jiřího Dopity. Puk se povaloval v brankovišti a toho využil Roman Erat, který s ním vymetl víko vsetínské klece (1:0). Po prvním gólu byli mnohem aktivnější hosté a dokázali si vytvořit i několik dalších gólových akcí a i díky svému tlaku nemuseli čekat příliš dlouho. Druhý gól jim však připravili sami domácí a to když při rozehrávce v 16. minutě trefil gólman Vehviläinen pouze Horákovu brusli a puk se odrazil zpět za gólmanova záda. Gól byl připsán znojemskému Růžičkovi (2:0). Ke konci první části se mohli domácí pokusit o snížení náskoku Orlů, když Rob nahrál Dubcovi před bránu a ten tvrdě vypálil na Trvaje, ten však puk vyrazil ramenem.

Hned v první minutě druhé části vyloučil hlavní sudí jednoho ze vsetínských hráčů. Hráči Znojma však k této přesilovce přistoupili laxním způsobem a po celé dvě minuty se nedokázali dostat k byť jen trochu nebezpečné akci. Po skončení přesilovky se však znovu vylučovalo na domácí straně a hosté tak dostali příležitost napravit své zaváhání. I přes to, že vyslali Znojemští na Vehviläinena pár střel, ani jedna z nich nebyla pro domácí tým příliš ohrožující. Tempo hry však i nadále určovali hosté a teprve v polovině druhé části se dokázali Vsetínští alespoň na chvíli dostat do obranného pásma Znojma a vynutit si tam alespoň faul. Ani domácím se však hra v početní převaze příliš nepovedla a po uplynutí oslabení se dostal do velké šance Svoboda, kterému před brankou přihrával Tvrdík a o pár chvil později domácího brankáře pozlobil ještě Ivo Kotaška. Ke konci druhého dějství se dostali k brejku dva na jednoho Haman s Padělkem a druhý jmenovaný to zkusil ranou od kruhů, brankář domácího týmu však zasáhl výborným zákrokem. Před další pohromou se však žlutozelení neubránil pět sekund před koncem druhé části. Po faulu na jednoho ze vsetínských hráčů se k puku dostal Růžička a po objetí vsetínské klece překonal z bezprostřední blízkosti Vehviläinena (3:0).

První minuta poslední části byla opět poznamenána vyloučením, tentokrát však ve prospěch žlutozelených. Bohužel i tato přesilovka potvrdila nemohoucnost obou týmů při početní převaze a tak se začalo znovu hrát až po jejím uplynutí. Celkově byl však k vidění spíš podprůměrný hokej, který byl okořeněn ojedinělými akcemi na obou stranách. V polovině poslední třetiny dostali Znojemští znovu příležitost zahrát si v převaze jednoho muže v poli a dokázali si vytvořit obrovskou šanci: Jareš vypálil ránu od modré a před vsetínskou svatyní dorážel Dopita, tentokrát se však snažil marně. Téměř se skončením přesilovky Znojma signalizoval rozhodčí Bolina další vyloučení, tentokrát však na druhé straně a v ponechané výhodě poslal tvrdou ránu od modré Ostrčil, ale gólman hostí jeho střelu vykryl. S následujícím oslabení neměli hostující hráči moc práce, domácím se přesilovka opět příliš nepovedla a tak se konec zápasu odehrával po většinu času před domácím gólmanem. Na stavu 3:0 se však do konce zápasu už nic nezměnilo a hokejisté Vsetína tak prohráli i další utkání v řadě.

Miloslav Hořava (Znojmo): Tak já musím říct, že jsme čekali težké utkání a to se potvrdilo. Já jen s obdivem sleduji tady tu práci, co ve Vsetíně odvádí přes všechny problémy a odchody hráčů. A my jsme samozřejmě po dnešním utkání za tři body rádi.

Břetislav Kopřiva (Vsetín): Chtěli jsme hrát dobře už kvůli divákům, ale nedařilo se nám. Soupeř hrál dobře v obraně a pohlídal si nás. Pořád máme problémy s prvními třetinami. Hodně týmů se teď tlačí do play-off a ani my to nechceme ještě zabalit. Odchody samozřejmě poznamenaly naši souhru, ale chtěli jsme aby tito hráči rostli herně a tak jsme jim odchod umožnili. Špatná nálada v tymu určitě není.