Liga mistrů - čt 1. 9. 2016
Fribourg-Gotterón

Naděje Orlů ve Švýcarsku odvála až třetí třetina

Přestože Orli po většinu duelu prohrávali, drželi se díky trefám Šuláka a Čípa na dostřel svému švýcarskému soupeři. Zlom přišel až po dvou inkasovaných gólech ze smolné 48. minuty. Znojemský tým tak ani ve druhém utkání CHL nedokázal bodovat.

Začátek utkání pod vysokým stropem zhruba z poloviny zaplněné DBF Areny se nesl v opatrném duchu. Přeci jen aktivnější byli favorizovaní domácí a po faulu Šedy ve třetí minutě hráli první přesilovku, jejich rozehrávku se ovšem povedlo vystihnout Hughesmanovi a nebýt faulu, mohl ujíždět sám na branku. Vyrovnaný úvod utnula osmá minuta, kdy Caryl Neuenschwander napálil z levého kruhu svůj příklep přesně pod břevno a nedal Nechvátalovi v brance nejmenší šanci.

Úvodní gól dal Fribourgu klid a ten ve zbytku první části řádně zatápěl znojemské defenzivě. Několik jistých zásahů předvedl Nechvátal, v patnácté minutě při přesilovce po Špačkově faulu ale nedosáhl na přesnou teč Benjamina Neukoma. Znojmo se do přestávky k většímu ohrožení branky nedostalo, nebezpečný byl jen Hughesmanův bekhend, který brankář Conz pohotově vyrazil.

Obraz hry se ale výrazně změnil po přestávce. Už po minutě minul v dobré pozici Hughesman, Orli nacházeli okénka v domácí defenzivě, vytvářeli si střelecké možnosti i gólové šance. V polovině zápasu nabil při přesilovce Kalus na modrou Liboru Šulákovi a znojemský obránce nosící dres Cramo Top Scorer pro nejproduktivnějšího hráče týmu přidal ke svému hat-tricku z úvodního duelu proti Mnichovu další branku. Conz se za ranou pod břevno jen ohlédl.

Orli byli ve druhé třetině lepším celkem, další branku už ale nezaznamenali. Nepovedlo se to v další přesilovce Šulákovi, dobré možnosti měli i Lattner s Berounem. Zaskočení domácí se před druhou sirénou připomněli jen díky Romanu Červenkovi, kterého v poslední minutě vychytal skvělý Nechvátal.

Nejproduktivnější hráč české extraligy a rovněž „top scorer“ svého týmu se gólové radosti dočkal 46 vteřin po pauze. To jej za zády nechal bez povšimnutí Lakos a Roman Červenka přesně tečoval Schiltovo nahození. O chvíli později podržel Znojmo v zápase Nechvátal, jenž vychytal samostatný únik Ritolovi. A Znojmo se svou buldočí zarputilostí ještě jednou dostalo na dostřel, to když ve 47. minutě Hughesman ideálně připravil pozici pro Radka Čípa, jenž delší obléhání branky zakončil gólově.

Jenže o 76 vteřin později Orli propadli ve středním pásmu, Mottet v situaci dva na jednoho předložil puk před prázdnou bránu a Marc-Antoine Pouliot se nemýlil. Uplynulo dvanáct vteřin, v podobné situaci zakončil po individuální chybě přesně Caryl Neuenschwander a prakticky rozhodl utkání. Znojmo ve své venkovní premiéře v Lize mistrů podalo sympatický výkon, ovšem doplatilo na chyby a podobně jako v předchozím duelu proti Mnichovu inkasovalo dvě slepené branky během jediné minuty.

Ohlasy trenérů

Jiří Režnar (Znojmo): Věděli jsme, že budeme hrát proti dobře bruslícímu celku a že se musíme vyvarovat individuálních chyb, které soupeř dokáže potrestat. Bohužel se nám to nepodařilo. Dostali jsme zbytečné góly, jeden po zbytečném vyloučení, dva z předbrankového prostoru. Je to škoda, ale takový je hokej. Teď musíme zregenerovat a připravit se na odvetu.