50'
42'
45'

Nadstavba začala bodem. Orli v prodloužení prohráli s Fehervárem

Znojemští hokejisté v úvodním duelu nadstavby získali bod. Na domácím ledě proti Feherváru sice vedli 1:0 a ve třetí třetině srovnali stav na 2:2, v prodloužení ovšem byli šťastnější hosté, kteří udeřili v přečíslení tři na jednoho. Další zápas sehrají Orli již v neděli v Dornbirnu.

Úvodní část zápasu nabídla více vyloučení než šancí, došlo hned k pěti trestům. První vzruch nastal až ve dvanácté minutě, kdy Luciani s Čermákem v přečíslení ujížděli na branku hostů, nejlepší hráč kanadského bodování EBEL ale zodpovědnost v gól nepřetavil. O pět minut později již bylo veselo. Zmatku v brankovišti využil Aleš Sova, který se přesně trefil nad rameno Ouzase.

Ve druhé třetině byl k vidění o zajímavější hokej. Tři minuty po zahájení části se k velké šanci dostal Fehervár, fantastický Groh společně se spoluhráči ovšem brance zamezil. Ani Znojmo nezůstávalo pozadu. Nejprve nevyšla akce dva na jednoho, v samostatném úniku se gólem nezaskvěl ani Luciani. Po čtyřiceti minutách tak skóre svítilo 1:0 pro domácí.

Tento stav vydržel necelou minutu a půl. Bence Stipsicz si šikovně počkal před brankou Orlů a puk tečoval za záda Groha. O chvíli později hosté otočili zápas na svoji stranu, gól v přesilové hře vsítil Csanad Erdely. Znojemští ale ještě před polovinou třetí třetiny vyrovnali. Robert Flick v pravý čas číhal před odkrytou brankou, do které se dokázal trefit. Domácí mohli získat ztracené vedení zpátky, Tomáš Svoboda ovšem před Ouzasem neuspěl. Šest minut před koncem třetiny se musel činit Groh, který se blýskl zákrokem lapačkou. Další branka v základní hrací době již nepřišla, muselo se tak prodlužovat.

Do pětiminutové části po rozmíšce mezi Sovou a Giraldem lépe vstoupili hosté, kteří nastřelili tyčku. Znojemští se z toho sice oklepali, v čtyřiašedesáté minutě ovšem nechali ujet soupeře tři na jednoho, čehož využil Timothy Campbell.

Jiří Beroun (Znojmo): Jsou to ztracené body. My jsme zápas rozehráli dobře, měli dobrý pohyb, hodně střel a šance, ale když je neproměníme, je to k ničemu. Na začátku třetí třetiny jsme nebyli důrazní, dostali se pod tlak. V posledních utkáních jsme měli jen 15 až 20 střel za zápas, dnes to bylo víc, ale chybí nám takový ten hlad po gólech. Kdybychom takové šance měli v listopadu nebo prosinci, je z toho gól. Bohužel dnes ne. V prodloužení se musí hrát s pukem, nemůže se stát, že nám třikrát jede soupeř do přečíslení nebo sám na bránu. Poslední střídání tam hráči byli 45 vteřin, to je ve třech hrozně moc. To už je o přístupu.

Antti Karhula (Fehérvár): První třetina se nám nepovedla, domácí byli lepší, ale vážím si toho, že jsme se dnes nevzdali, postupně byli lepší a lepší. Už ve druhé části jsme hráli lépe a naše nejlepší pasáž přišla na začátku třetí třetiny. Poté sice Znojmo vyrovnalo a bylo na koni, ale to se stává. Byl to velmi vyrovnaný zápas s hodně emocemi. V prodloužení jsme měli více šancí, když nepočítáme jeden brejk soupeře. Dobrý zápas, dobrý výkon, jsme spokojeni, ale víme, že to bude bitva až do posledního zápasu.