1:1, 1:0, 0:1 - 0:0
1/3
2/3

Nájezdovou loterii rozhodl Selingr

<i>Zlín</i> - Přestože Orli celý zápas dotahovali zlínský náskok, byli to oni, kteří si ze stadionu Luďka Čajky odvážejí výhru. Dosud neporažený Zlín vstřelil oba góly v přesilovkách a i Znojmo konečně letos využilo jednu početní výhodu trefou Padělka. Vyrovnání zařídil v 48. minutě Selingr a rovněž se postaral o bonusový bod v samostatných nájezdech. Jako jediný dokázal překonat brankáře a potvrdil tím svoji úspěšnost v této herní činnosti.

Ze Zlína se Znojmu nevozí body lehce. Navíc Orlům chyběl zraněný kapitán Radim Bičánek a soupeři se naopak do sestavy vrátila jedna z vůdčích osobností týmů obránce Martin Hamrlík, který je obávaným hráčem pří zlínských přesilovkách. Svou pověst také naplnil, když v deváté minutě využil početní výhodu. Zachytil Eratovo vyhození, pálil od modré a nicnevidícímu Trvajovi nedal šanci.

Orlům se po minutě nabídla dvojnásobná početní převaha, kterou sice nezužitkovali, ale těsně po návratu prvního vyloučeného hráče Zlína vyrovnával Padělek. Nikým nehlídaný u levé tyče Murínovy svatyně bez problémů poslal puk za brankovou čáru. Do konce první třetiny stihl Murín zasáhnout po bekhendu Dopity a poradil si i se Svobodovou ranou z první.

Začátek druhé třetiny byl náročný pro rozhodčího Smetáka. V rozmezí jedné minuty musel vyloučit tři znojemské hráče. Ani zlínští hokejisté nebyli v dvojnásobné přesile úspěšní. Trvaj dobře viděl Hamrlíkovy střely od modré. Vylučovalo se i na zlínské straně a zrovna když byl poměr hráčů na ledě 4:3 pro domácí, využil další přesilovku Rachůnek. Pokořil Trvaje až třetí dorážkou. Orli si zopakovali neúspěšnou přesilovku pět na tři z první třetiny, přestože Padělek trefil branku Zlína. Gól však nebyl uznán rozhodčím Smetákem pro předchozí hru vysokou holí. Domácí mohli výrazně zvýšit skóre, během jednoho střídání, ale Záhorovský i Leška trefili tyčku brankové konstrukce.

Svoboda se Selingrem zařídili vyrovnání v třetí třetině, v osmé minutě jejího trvání. Svoboda mohl sám pálit, ale puk přihrál Selingrovi, který s jistotou zasunul do prázdné brány. Dvě minuty před koncem normální hrací doby Svobodovu střelu zastavil beton ležícího zlínského gólmana.

V prodloužení měl obrovskou šanci mladý obránce Štach, ale svůj sólový nájezd neporměnil. Čtyřicet tři vteřin před koncem si zahráli hosté přesilovku, ale svou šanci nevyužili. Na první nájezd se postavil znojemský útočník Selingr a byl nejen prvním, ale i jediným úspěšným střelcem. Znojmu se tak podařilo odvéz ze Zlína dva hodně cenné body.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): Ztráta bodů nás mrzí, protože šlo o velice vyrovnaný zápas. V první třetině byli hosté lepší, ve druhé jsme byli i díky přesilovkám aktivnější my. Na nájezdy jsme si věřili, ale hosté měli víc štěstí. Jsme rádi, že se konečně vrátil do sestavy Hamrlík. Při přesilovkách nemá na útočné modré čáře konkurenci. Byl nejčastěji střílejícím hráčem, akorát gólman Trvaj dneska kromě jednoho případu všechny propadnuté puky měl.

Václav Sýkora (Znojmo): Zlín doma hraje celoplošný nátlakový hokej, který je velice náročný pro soupeře. Přesto jsme se s první třetinou vyrovnali celkem dobře, i když jsme prohrávali, ale pak jsme v přesilovce vyrovnali. Druhou část jsme začali v oslabení, udělali několik faulů a museli se dlouho bránit. Zlín se dostal do velkého tlaku a my byli rádi, že jsme prohrávali jen o gól. Ve třetí třetině se náš výkon hodně zvednul a povedlo se nám opět vyrovnat. Při penaltách Trvaj eliminoval vyhlášené zlínské střelce a zajistil pro nás velmi cenné vítězství.