Český Telecom Extraliga - út 6. 3. 2001
Slavia

Report ze zápasu ZNO vs. SLA (2:1)

Oba týmy vstoupily do utkání o pozice v play off zostra. Hrálo se stylem nahoru-dolů a o gólové šance nebyla nouze. Po vyloučení Matějovského a Alinče hráli Orli od 4. do 8. minuty téměř nepřetržitě v početní převaze, ale hosté je pozornou obranou téměř k ničemu nepustili. A byli to nakonec právě oni, kdo otevřel skóre utkání. To když v 9. minutě vyrazil sám proti domácímu Svobodovi exznojemský Klobouček, která gólmana prostřelil. Orli se však brzy otřepali, pomohla jim k tomu vyrovnávací branka Pláška, který zužitkoval Pucherovu přihrávku a trefou do pravého horního růžku Málkovy svatyně rozradostnil zaplněné znojemské hlediště. V 18. minutě však přišla pro Znojmo nepříjemná chvilka. Kotásek před brankou napálil tvrdě Svobodu, který upadl na led z nataženými třísly a musel být z ledu odvezen. Do branky nastoupil Kudrna, který v ní vydržel až do konce zápasu. Hned v 19. minutě je vyzkoušel Ujčík a o minutu později ještě tvrdou střelou Novák, ale gólman obstál a tak se do šaten odcházelo za nerozhodného stavu.

Ten vydržel i po celou druhou třetinu. Ve 25. minutě pálil tvrdě z kruhů Uram, který v utkání bojoval také o vítězství v kanadském bodování extraligy, o něž se zatím dělil s Patrikem Martincem ze Sparty. Málek vychytal i pokusy Haman a Finka ve 27. minutě a nepořídil ani Vorel o dvě minuty později. Ve 32. minutě střílel na druhé straně Ujčík, ale Kudrna byl na svém místě. Orli pak dál vydatně Málka zaměstnávali, ale pálili další a další vyložené šance.

Poslední třetina měla téměř stejné rysy, jako ta předchozí. Opět řada šancí na obou stranách, opět skvělí gólmani a nevyužité příležitosti. Oba týmy se nesmířili s bodem a snažili se utkání rozhodnout, ale to se jim nedařilo. Nakonec došlo na prodloužení. V něm zkoušeli štěstí nejproduktivnější hráči Znojma - nejprve Pucher, po něm dvakrát Uram, vždy bez úspěchu. Ten přišel až v 64. minutě, kdy tajenku utkání rozlouskl přesnou trefou Procházka a stanovil tak, že se Znojmo, které skončilo v základní části extraligy na druhé příčce, setká v prvním kole play off právě se Slavií.

Ohlasy trenérů

Milan Kastner (Znojmo): "Viděli jsme útočný hokej, ani jeden tým nehrál na obranu. Měli jsme v úvodu více šancí. Ke zraněnému Soudkovi přibyl ještě Svoboda. Pro nás je velmi dobré, že jsme po dvou prohrách dokázali v prodloužení vyhrát. Variant před zápasem bylo hodně, vybírat si příliš nešlo."

Ondřej Weissmann (Slavia): "Odehráli jsme dobré utkání, zejména ve druhé a třetí třetině jsme byli lepší, neproměnili jsme ale šance. Nedokáži odhadnout, jaká bude naše série zápasů v play off. Vůbes jsme před zápasem nekalkulovali, s kým budeme hrát. Ani jsme se nebáli soubojů se Vsetínem."

Žádné fotky.