2:2, 0:0, 0:0 - 0:0
1/3
2/3

Nula smazána, Znojmo vítězí po nájezdech

<em>Vrchlabí</em> - Po úvodním zklamání v podobě domácí prohry s Hradcem Králové si Orli chtěli připsat první bodový zisk nové sezóny na ledě Vrchlabí a to se jim také podařilo. Zaspali sice začátek utkání, kdy se trefili domácí Urban a Kubeš, během tří minut v závěru první třetiny ale gólové manko smazali svými góly Radek Haman a Tomáš Rachůnek. I přes množství šancí v poslední třetině se skóre už nezměnilo a došlo na samostatné nájezdy. V nich rozhodl o dvoubodovém vítězství Znojma Vladimír Říha.

Utkání začalo lépe pro domácí Vrchlabí, které se ujalo vedení už ve 3. minutě zásluhou Urbana. Poté tempo hry na chvíli opadlo, až se ve 14. minutě zjevil sám před Horčičkou domácí Bláha, ale nepochopitelně vystřelil mimo branku. V čase 16:39 udeřilo znovu Vrchlabí, které dokázalo využít svou početní výhodu. K odraženému kotouči se totiž dostal jako první Kubeš a usměrnil jej do poloprázdné branky Znojma. Odpověď Orlů ale na sebe nenechala dlouho čekat a přesně o deset sekund později snížil na rozdíl jediné branky hostující Haman, jenž se prosadil střelou pod horní tyčku domácí svatyně. Hra se začala postupem času vyrovnávat a znojemští hokejisté stačili ještě do konce první části zápasu srovnat skóre! Rachůnek si vychutnal gólmana Vrchlabí a pod jeho ležícím tělem zasunul puk do domácí klece.

Druhá dvacetiminutovka opět nabídla aktivnější projev ze strany domácího mužstva. To se dostávalo do šancí častěji než Znojemští Orli, a v pětadvacáté minutě dostalo příležitost přesilové hry. V té už vrchlabští hráči zvedali ruce nad hlavu, když dokázali propasírovat kotouč za brankovou čáru po velké skrumáži před Horčičkou. Bohužel pro ně se tak ale stalo až po hvizdu rozhodčích.

Zhruba v polovině zápasu pak ujela dvojice Urban – Beck, ale jejich akce byla učebnicovou ukázkou, jakým způsobem lze zbrkle zahodit přečíslení. Ve 36. minutě ujel po pravé straně hostující Plášek, jehož střela nadělala Koutskému velké starosti, nakonec ale ohrožení své branky dokázal eliminovat.

Třetí tercie se nesla ve znamení mnoha šancí na obou stranách. Ve 44. minutě se tváří v tvář Horčičkovi objevil Rusnák, jeho střelu ale Horčička parádním semaforem zneškodnil! O pár chvil později aktivní Rusnák nebezpečně tečoval Matějíčkovo nahození a puk mířil jen těsně vedle pravé tyče. V třiapadesáté minutě se ozvalo také Znojmo, jmenovitě pak Orsava. Tomu ale akci pokazil efektním rozštěpem Koutský. Okamžik nato zazvonila po střele Bláhy tyčka hostující klece. Ke hře na „zvonkohru“ se tři minuty před koncem základní hrací doby přidal i hostující Pláněk, který vrchlabskou tyč trefil z prostoru mezikruží.

Do konce třetí dvacetiminutovky se již nic nestalo, a na řadu tak přišlo prodloužení. V tom pokračoval v razítkování brankových konstrukcí domácí Beck, jenž trefil spojnici břevna a tyče. Gól však stále ne a ne padnout, a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V páté sérii pak o vítězi střetnutí rozhodl hostující Říha a Orli Znojmo si tak na Moravu odvážejí dva body.

Karel Soudek (Orli Znojmo): Soupeř byl dnes lepší než náš tým. Nedokázali jsme se vyrovnat s jejich bruslením, hrou do těla a s jejich šikovností pokrýt si puk, a proto jsme tahali za kratší konec provazu dnešního utkání. Měli jsme štěstí a dobrého brankáře.

Josef Řeháček (HC Vrchlabí): Můžu dnes pouze souhlasit s kolegou. Byli jsme lepší, ale náš čtyřminutový výpadek nás stal body. To je situace, která se prostě nemůže stát. Nemůžeme si dovolit takový výpadek, aby soupeř otočil zápas.