0:0, 0:1, 1:0
1/3
2/3

Odveta v Jihlavě nabídla remízu, v nájezdech Orli poraženi

Na jihlavském ledě se tentokrát žádná gólová kanonáda nekonala. Orli sice více jak polovinu duelu vedli po trefě Marka Špačka, ale v 59. minutě Dukla překonala znojemskou defenzívu a hlavně jinak výborného brankáře Nechvátala. Závěrečné samostatné nájezdy stejně jako v prvním vzájemném měření sil ovládla Jihlava zásluhou vítězného gólu Jakuba Schejbala.

Úvodní třetina zápasu příliš hokejové podívané nenabídla. Ve třetí minutě vypálil Kaláb po přihrávce Čachotského, těsně však minul branku. O dvě minuty později měl blízko ke gólu Melenovský, který u levé tyče málem dotlačil puk do sítě. Také Znojmo zahrozilo, Bartoš se mezi kruhy uvolnil a těsně minul levou tyč Šťastného. Následně si oba týmy vyzkoušely přesilovou hru, avšak bez vážnějších šancí. Při druhé početní převaze domácích se mohl prosadit Novák, jenž dobře napadal rozehrávku Dukly, k lepšímu zakončení již neměl dostatek prostoru a gólmana domácích nepřekonal. Svojí přesilovku poté nevyužilo ani Znojmo, takže úvodní část skončila bez branek.

Do druhé třetiny vstoupili hosté aktivněji. Havlík lehce zazvonil na levou tyč Šťastného, krátce na to se řítil na domácího gólmana Tomas, který naznačil kličku, ale puk do volné části branky zasunout nedokázal. V pětadvacáté minutě se již Orli radovali. U levé tyče domácí klece se nejlépe zorientoval Marek Špaček a svým důrazem otevřel gólový účet zápasu - 0:1. Dukla mohla vyrovnat za další tři minuty, když se na Nechvátala řítil Důras, který neúspěšně hledal mezeru mezi betony gólmana. Na druhé straně v obdobné pozici nepřekonal Lattner gólmana červenožlutých. Když se ve druhé polovině druhé třetiny nejprve neprosadil dělovou ránou z mezikruží Důras, za půlminuty orazítkoval Čachotský z pravého kruhu tyčku branky Znojma, a poté se za hosty neprosadil z dobré pozice Číp, šli Orli do kabin s jednogólovým náskokem.

Na začátku třetího dějství nevyužila Dukla šestnáctivteřinovou přesilovku pět na tři ani pokračující normální výhodu. Domácí se sice častěji drželi před brankou svého soka, ale kolikrát jim scházela častější střelba. V jednapadesáté minutě podržel hosty gólman Nechvátal, který zneškodnil ránu Malce zblízka i dorážku Kadlece. Tři minuty před koncem pak Čachotský našel před brankou volného Zemana, ani nejlepší střelec Dukly z loňské sezony si bekhendem na hostujícího muže v masce nepřišel. Vyrovnání se domácí dočkali přesně šestadevadesát vteřin před závěrečnou sirénou. Štěpánek si vyměnil puk se Šidlíkem, po levé straně zavezl kotouč do útočného pásma, na pravém kruhu našel Michala Důrase a ten tvrdou ránou z první ukončil střelecké trápení svoje a celého týmu - 1:1. Rozhodnuto mohlo být za další minutu, když si zleva vybruslil před branku Mikeš, ale dostal se až příliš před Nechvátala, který úspěšně zasáhl

Na řadu pak přišly, stejně jako v prvním měření sil, samostatné nájezdy. Za Duklu se svým typickým blafákem do bekhendu prosadil Tomáš Čachotský. Také další nájezd domácích byl úspěšný, Jakub Schejbal se zblízka trefil k pravé tyči Nechvátala. Jak se ukázalo, jednalo se o vítěznou trefu, protože v dalším průběhu nájezdů se prosadil pouze Adam Havlík střelou mezi nohy Šťastného. Jihlava tak opět porazila Orly na nájezdy, tentokrát poměrem 2:1.

Jiří Režnar (Znojmo): Dneska jsme do Jihlavy přijeli bez šesti hráčů základní sestavy s tím, že někteří naši mladíci se měli ukázat a snažit se natlačit do sestavy. Bohužel, někteří se toho nezhostili a podle toho to taky bude - když se šest hráčů vrátí zpět do sestavy, tak se budou zase koukat.