11'
17'
53'

Orli dvanácti góly deklasovali svého soupeře

První třetina dnešního zápasu byla velmi plodná, viděli jsme hned osm gólů. Zbytek zápasu se oproti první třetině hrál v klidnějším tempu v počtu branek, kterých nakonec padlo patnáct. Dva hráči z domácího týmu zaznamenali hattrick, a to Kirill Nižnikov a Lukáš Adámek.

Znojemští hokejisté se na úvod utkání vůbec nerozpakovali a již ve 3. minutě otevřeli skóre. Kirill Nižnikov využil nahození před meziříčskou svatyni a bekhendem překonal gólmana Šťourače. Uplynulo pouhých čtyřicet šest vteřin a tribuny slavily podruhé po zakončení Lukáše Adámka, jenž dostal nabito do prostoru mezi kruhy a nikým nehlídán napálil kotouč mezi tři tyče. Horáci následně třikrát za sebou faulovali, Orli ale v přesilovkách nedokázali pořádně zahrozit, naopak paradoxně sami inkasovali. Fatální ztráta puku vedla v přečíslení dva na nikoho, které ukázkově zakončil Vojtěch Maštera. Přesunující se Žajdlík neměl šanci zakročit.

Domácí se ale nenechali zaskočit a ihned dvakrát kontrovali. Nejdříve vrátil svým barvám dvoubrankové vedení Marek Špaček. Hosté poté chybovali za vlastní svatyní a podklouznutí a ztrátu puku bleskově potrestal Kirill Nižnikov. A stejný hráč na startu 14. minutě zkompletoval svůj hattrick - Kirill Nižnikov navýšil z mezikruží na 5:1 a zimním stadionem se opět rozezněla tradiční „Pátá“. Orli ale při všem tom útočení zapomínali na zadní vrátka a jeden z rychlých brejků přetavil ve snížení Miroslav Juda. Konečné slovo v první třetině měli přeci jen Jihomoravané. Gólově hodně divokou dvacetiminutovku podtrhl šestým přesným zásahem do horácké klece Jan Hruška.

Ve druhém dějství jsme opět na změnu stavu nemuseli čekat příliš dlouho. V čase 24:53 se postaral o svůj druhý přesný zásah v utkání Lukáš Adámek. O necelé dvě minuty později navýšil na 8:2 Robert Havlát - znojemský útočník obkroužil hostující svatyni a zakončil k tyčce, do zcela odkrytého prostoru. Velké Meziříčí si následně dvakrát vyzkoušelo početní výhodu, kterou však Orli zvládli ubránit bez větších potíží. V již plném počtu hráčů na obou stranách pak Tomáš Svoboda orazítkoval tyč! Závěr třetiny pak byl znovu kořistí domácích. Devátou trefu přidal za Šťouralova záda nejproduktivnější hráč východní konference Martin Šťovíček. V závěru třetiny si ještě domácí vyzkoušeli početní výhodu, jejíž větší část si přenesli do třetí třetiny.

Pokračující přesilovka byla navíc vyšperkována dalším vyloučením, ale ani převaha 5 na 3 diváky vyvolávanou „desítku“ nepřinesla. Naopak při oslabení unikl jihomoravské obraně Maštera, na jeho zakončení si však počkal Žajdlík. Ikonický desátý gól přeci jen přišel a měl jej na svědomí hráč s číslem deset na dresu Lukáš Adámek, který si tak připsal hattrick, v pořadí již druhý znojemský v tomto utkání. I nadále se hrálo prakticky jen na jednu branku a odevzdaný soupeř musel spolknout ještě další hořké pilulky. Tu jedenáctou měl na svědomí střelou z úhlu Jan Hruška. A ani dvanáctá na sebe nenechala dlouho čekat. Zadák Lukáš Zukal vyslal střelu od modré čáry a puk se zastavil až v síti.

Z ojedinělé akce se pak dočkali alespoň dílčí radosti i hokejisté z Velkého Meziříčí, po rychlém přenesení hry našel volný prostor v Žajdlíkově kleci Petr Slabý. Ani tato malá vada na kráse však již nemohla zkazit počínající oslavy na znojemském stadionu. Za skandovaného potlesku více než třinácti set diváků si Orli došli pro již v pořadí třinácté vítězství.

Tomáš Jakeš (Znojmo): Dnes jsme byli svědky útočného hokeje, kluci byli výborně naladěni, vše klapalo. Samozřejmě nějaké chyby pramenily z toho, že jsme chtěli útočit, šli jsme více na riziko. Dostali jsme sice tři góly, ale to vyústilo z dnešní taktiky. Chtěli jsme po obráncích, aby podporovali útok, z čehož potom mohou vznikat chyby. Ale víme, kde vznikly, budeme na tom dál pracovat. Chceme i nadále hrát útočný hokej. Soupeře jsme přehrávali, což bylo jasně vidět. Myslím, že zápas si užili jak hráči, tak fanoušci.

Útočník Patrik Čermák je zde na zkoušku, zatím jej sledujeme. Byl to jeho první zápas, takže zatím bych byl opatrný v nějakém hodnocení.

Jozef Zavadil (Velké Meziříčí): Domácím se snad ani nedá gratulovat k vítězství, protože to byla prakticky jejich povinnost. Toto mužstvo je herně někde úplně jinde – myšlením i bruslením. Šli jsme do zápasu s tím cílem, abychom uhráli alespoň trochu slušný výsledek. Musím ale říct, že v posledním týdnu se nám zranil jak náš první, tak druhý gólman. Momentálně tak za nás chytá brankář, kterého jsme sehnali z krajského přeboru. Ale snažil se, jak jen mohl. Znojmu jsme dali tři góly, což nás samozřejmě těší. Kdybychom se v první třetině vyvarovali tolika chyb, mohlo být pro nás skóre trochu milosrdnější. Pro naše hráče je ale i tento zápas obrovskou zkušeností.