1:0, 3:0, 0:1
1/3
2/3

Orli i nadále bodově strádají, z Vídně se vrací s prázdnou

<em>Znojmo</em> - Šestadvacáté kolo mezinárodní EBEL přineslo souboj týmů, které v ligové tabulce dělí pouhých pět bodů. Dravci ze Znojma odcestovali na led Vídně, kde v první třetině předváděli slušný výkon. Bohužel pro Jihomoravany jen výkon o vítězi zápasu v tomto sportu nerozhoduje, a tak byli domácí hráči první, kdo se radoval z puku v síti. Během druhé třetiny se Capitals podařilo Kacetla překonat ještě třikrát. Naopak Orli dali svůj první gól až v 58. minutě, kdy se v přesilovce prosadil Peter Pucher. Z hlavního města Rakouska tedy Znojmo odjíždí bez bodového zisku po porážce 4:1.

V nedělní podvečer nastoupili Orli pod slídivým dohledem kamer a za značné podpory znojemských fanoušků k dalšímu duelu, tentokrát se představili na ledě Vienny Capitals.

Do utkání vstoupili Orli velmi dobře, pozorně bránili a rychle přistupovali k soupeři, přestože ten byl mírně aktivnější. Kacetl musel předvést svůj um hned ve druhé minutě, kdy zasahoval proti několika střelám od modré. Lapaschuk dokonce trefil horní tyčku branky. Znojmo si však jako první vynutilo výhodu jednoho muže v poli navíc po nedovoleném zákroku na Podešvu. Jmenovaný hráč však nedokázal tento přestupek soupeře potrestat, když sám ujížděl na Divise, který vynikajícím zákrokem zabránil hostům otevřít skóre utkání. Přesilová hra byla následně nabídnuta také domácím. V ní měl Kacetl mnohem více práce než jeho protějšek v předcházející situaci. Insanova jedovatá rána od modré dokonce trefila českého brankáře do masky.

Dobře si vedla třetí znojemská formace, Jarůšek ovšem o několik centimetrů minul. Dobrý pohyb Orlů dělal Vídni problémy, a tak si opět musela pomoci nedovoleným zákrokem. Po sérii vyloučení v krátkém sledu, si Znojmo vyzkoušelo hru 4/3. Orli marně ostřelovali Divisovu klec, Pláněk, Havlík ani Podešva neměli při zakončení šťastné hole. Ke konci třetiny ještě vyvolal velkou vlnu emocí domácích fanoušků souboj Pláňka s Casparssonem, který po střetu s českým obráncem skončil na ledě. Za tento zákrok si bek vykoledoval dvě minuty, poslal svůj tým do čtyř a Vídeň tentokrát trestala. Gól do šatny dal hostům Dan Bjornlie, který dělovkou od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě, 1:0.

Na začátku druhé dvacetiminutovky Vídeň dohrávala početní výhodu z předchozí hry, v jejichž posledních vteřinách Kacetlovi docela zatopila. Následně svoje štěstí na druhé straně zkoušel Jarůšek a Videlka, bohužel ani jeden neuspěl. Vídenští se naopak pustili do rychlého protiútoku, do přečíslení ujížděl Kavanagh s Gunnarssonem, druhý jmenovaný ale rovněž minul Kacetlovu svatyni. Netrvalo dlouho a domácí se opět ujali slova. S úspěchem se ale znovu setkala až střela Nathana Robinsona, který využil toho, že si znojemští hokejisté ihned po buly špatně rozebrali protihráče, vybruslil mezi kruhy, a nedal tak Kacetlovi nejmenší šanci, 2:0. Růžky vystrčila tedy znovu třetí formace Orlů, rychlý přechod do pásma umožnil Jarůškovi ohrozit Divisovu klec.

I přestože Znojmo bylo ve své další početní výhodě nebezpečné, znovu neuspělo. Naopak soupeř čtyři minuty, kdy Jihomoravané hráli ve čtyřech, opět využil. Filip Gunnarsson využil další drobné chybičky v obraně a zblízka překonal Kacetla, 3:0. I domácí nechávali otevřená vrátka v defenzivě, ale Podešva s Havlíkem si nevybrali dobrý způsob jak toho využít, a ztratili tak další možnost na vstřelení kontaktního gólu. Poslední trefa Capitals přišla ve 38. minutě, kdy stál na konci krásné kombinace Francois Fortier, 4:0. Orli se ještě před hvizdem sirény stihli na delší dobu usadit v obranném pásmu soupeře a vynutit si na protihráčích přesilovku, která byla rozdělena přestávkou.

Do posledního dějství tedy Jihomoravané nastupovali s početní výhodou. Haman s Lattnerem ale nedokázali dorazit kotouč za ležícího Divise. Následně se tato výhodu ještě zdvojnásobila, marně ovšem ostřelovali Orli vídeňskou svatyni. Další hra byla poznamenána častými vyloučeními, a to především na straně hostů. Šance se objevily na obou stranách, vždy ale na jejich konci stáli gólmani. Necelé tři minuty před koncem se gólu konečně dočkali i znojemští fanoušci, jejichž oblíbenci zužitkovali hru v početní výhodě. Dobrá práce Jarůška na brankovišti a odražená střela, která se dostala na hůl Petera Puchera, zajistily Znojmu čestný gól, 4:1.