37'
51'
59'

Orli i potřetí proti Liškám bez bodu

Bolzanské Lišky jsou prokletím pro znojemské Orly. Znojmo ve druhém domácím zápase od druhé třetiny vedlo, ale hosté ve zbývajícím čase otočili skóre a odváží si všechny body.

Oba týmy vlétly do utkání aktivně a velmi brzy přišly první šance. Hned v úvodu si připsal první zákrok italský maskovaný muž Fazio po tečovaném nahození, znojemský gólman Lassila si zase skvěle poradil se střelou z otočky v podání Schweitzera, krátce poté jej navíc Luciani perfektním obranným zákrokem uchránil před rodícím se samostatným únikem Lišek. Hra měla i nadále spád, nechybělo ani trochu vzrušení ze vzájemné pošťuchované Svobody a Sylvestreho. První přesilovku zápasu si vyzkoušeli Orli, nepřesnosti v kombinaci ale dovolily prakticky jen jednu střelu v podání Beránka, kterou Fazio zachytil ve své lapačce. Další takovou možnost dostali Znojemští čtrnáct vteřin před sirénou, velkou část početní výhody si tak přenesli do prostředního dějství.

A příprava v kabině vyšla českému mužstvu výborně. V čase 20:44 se dostal kotouč po zmatku před brankovištěm na hůl volného Tomáše Svobody, jenž z kruhu trefil nepokryté místečko v kleci Bolzana. V dalších minutách se soupeři přetahovali o kotouč, přicházely šance, i když ty z kategorie opravdu velkých se vyskytovaly jen sporadicky. Znojmo perfektně zvládlo oslabení a za svou obrannou činnost si několikrát vysloužilo potlesk tribun. Už to vypadalo, že si Orli svůj jednogólový náskok uhlídají do další pauzy, po zmatcích ve středním pásmu se ale kolem mantinelu protáhl Angelo Miceli a zavěsil nad rameno Lassily. Na drama do závěrečné třetiny tak bylo zaděláno.

Znojmo v ní hned v úvodu přežilo dvě oslabení těsně po sobě, i když tlak Bolzana byl v některých chvílích obrovský. Pozorný Lassila si však poradil s dotěrnými soupeři, ovace si zasloužil především za efektivní zákrok lapačkou proti střele Arniela od modré čáry. Na co však ani znojemský gólman nestačil byl švih Dennise Robertsona z vrcholu kruhu, který proplachtil až do sítě. Orli se tak ocitli v pozici dotahujícího týmu, do konce utkání zbývalo devět minut. Usadit se na delší čas v prostoru před bránou Bolzana však bylo téměř nemožné, a tak domácí spoléhali spíše na dlouhé přihrávky a rychlé brejky. Jeden z nich přinesl po faulu na znojemského hráče přesilovku, která byla navíc ještě vyšperkována dalším vyloučením v řadách Italů za vyhození kotouče do hlediště. Jihomoravané sevřeli protivníka v obranném pásmu, bekhend McRae doslova volal po vyrovnání, ale všechny střely buď svatyni minuly nebo byly zblokovány. Do prázdné klece tak už jen zpečetil výsledek duelu Dennis Robertson.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Snažili jsme se ale nebylo to nic platné, protože jsme dělali chyby a neproměnili své šance. Bolzano bylo chytřejší a naše chyby potrestalo.