0:0, 0:0, 2:0
1/3
2/3

Orli na Vsetíně nevyzráli na uzdraveného Radovana Biegla

V s e t í n – V oslabené sestavě nestačili Orli na Vsetín, se kterým letos poprvé prohráli. O vítězství Vsetína rozhodla až závěrečná část zápasu, kdy Kameše překonal Tomáš Vak. V nervózním závěru, který okořenila bitka Demela se Snopkem, zpečetil hubenou výhru Valachů střelou do prázdné branky Vampola.
Do první třetiny vstoupil lépe Vsetín, první šanci spálil hned v 3.minutě Martin Ambruz, který před brankou nedokázal trefit ideální Kucharczykovu přihrávku. K nastartování Vsetína pomohla i přesilovka, kterou Znojmo Vsetínu darovalo hned v 2.minutě. Na dlouhé minuty se stal Vsetín pánem ledu a znojemští působili pasivním, až zaskočeným dojmem a trvalo dlouho, než našlo způsob, jakým se lehce dostávat přes obranný val, který vsetínský celek vystavil ve středním pásmu.

Obranu v dnešním utkání vyztužil mladičký, teprve sedmnáctiletý junior Josef Hrabal, který si odbyl svou premiéru v nejvyšší soutěži. Nutno podotknout, že na ledě působil poměrně suverénně. Ojedinělou šancí Znojma bylo nahození Havíře v přesilové hře, které však nikdo ze znojemských nedokázal dopravit za Bieglova záda. Vsetín se stále držel zavedeného trendu a v pravidelných intervalech ohrožoval Kamešovu svatyni. Ke kýženému gólovému úspěchu však ani jedna z šancí nevedla, a tak se po první třetině šlo do kabin za stavu 0:0.

Do prostřední části vletěli Orli pravým dravým letem. Jako by se ve znojemské šatně o přestávce odehrála větrná smršť. Hned v úvodních vteřinách měl velkou šanci Uram. Znojmo se nastartovalo a ohrožovalo domácí klec stále častěji. Bez využití však zůstaly šance jak Tomana, tak Snopka. Vsetín se postupně dostával ze znojemského sevření a hra se postupně proměnila v nádhernou hokejovou bitvu s mnoha šancemi na obou stranách.

Šancemi namlsaní diváci se však ne a ne dočkat gólového puncu. Velkou šanci předvedl Polák, který po Kucharczykově přihrávce vypálil bombu z dvou metrů. Kuriózní situace nastala v samém závěru třetiny, kdy byl vyloučen Ján Plch za podražení Petra Vampoly při vhazování. Rozhodčí stál o metr dál a zákrok posoudil jako nedovolený.

Vsetín hned v úvodu závěrečné třetiny vycítil šanci dotáhnout zápas do vítězného konce, a proto vyvinul maximální úsilí k úspěchu. Hned v úvodu třetiny dvakrát vyzkoušel Kameše Kucharczyk. Stejně tak měl dvě dobré šance Vak, který si dnes vyloženě chodil pro tutovky. Na Znojmu jako by se začala projevovat únava. Vsetín si vytvářel mnoho šancí, na které znojemští jen ztěží hledali odpověď.

Gólu se Vsetín nakonec přece jen dočkal. V 47.minutě vyslal na brankáře Kameše střelu Ptáček a odražený kotouč vrátil do levého horního růžku hrdina zápasu Vak, který byl však za gólovou oslavu, při níž odhodil rukavice potrestán desetiminutovým osobním trestem. Utkání dostalo zcela nový nádech a na znojemské hole se začala lepit nervozita z možného neúspěchu.

Vsetínu po brance ještě více narostly křídla a vytvářel si další velké množství šancí. V nervózním závěru se znojemští nezmohli na větší nápor, a tak 4 sekundy před koncem definitivně uzavřel brankový účet zápasu Vampola. Radovan Biegl si vychytal druhou nulu této sezóny.

Milan Kastner: Já myslím, že jsme viděli velice bojovný utkání, bylo tak trochu poznamenaný změnami v sestavách obou týmů. Jak my, tak i domácí měli problémy se sestavou. A já si myslím, že jsme měli spoustu šancí ve druhé třetině, které jsme nedokázali proměnit. Myslím, že oba dva gólmani dneska chytali výborně, taky se výsledek zrodil z jediný akce a prohráli jsme tady jedna nula. Myslím, že jsme dneska měli rozhodně navíc a jsme z toho dost špatní.

Jan Neliba: Já souhlasím s tím, že sestava byla na obou dvou stranách rozházená. My jsme dneska do hry zařadili další juniory a je vidět, že ti kluci musí ještě zrát. Přesto se vrátil do brány Biegl, který podal fantastický výkon. Když máte takovýho brankáře, tak jsme hráčům po druhé třetině říkali, že se dá vyhrát jedním gólem, když ho dáme. Dal ho Tomáš Vak. Já myslím, že Znojmo je zklamaný, protože my jsme s ním prohráli vždycky v posledních dvou minutách oba dva poslední zápasy. Myslím tedy, že je to přebolí.