Olomouc
1/3
2/3

Orli nadělili fanouškům kromě dárků i vítězství

<em>Znojmo</em> - Znojmo začalo lépe a po Barusově brance v přesilové hře se dostalo do vedení. Olomouc však krátce poté, rovněž z přesilovky, srovnala. Vedení vrátil Orlům v prostřední části Meidl. Rozhodující moment zápasu přišel v padesáté třetí minutě. Hostům se nejprve znovu podařilo vyrovnat, ale remízový stav dlouho nevydržel. Za 48 sekund unikl olomouckým zadákům útočník Kubica a rozhodl o osudu utkání. Na výhře Znojma se velkou měrou podílel také brankář Horčička, který podržel své barvy několika vynikajícími zákroky.

Zápas se odehrával ve vánoční atmosféře, již na začátku svítilo mezi fanoušky velké množství prskavek. Oba týmy si hned v prvních minutách dokázaly vytvořit šance a domácím se dokonce nabídly dvě přesilovky. Tu první nevyužili, ale následující již patřičně potrestali. Početní výhoda se jim sice příliš nevedla, ovšem Morava uhájil střelo pásmo a dojíždějící Miroslav Barus z otočky napálil puk směrem na nepřipraveného Žigárdyho a otevřel skóre zápasu – 1:0. Poté šli do čtyř Orli a bylo vyrovnáno. Černý našel před brankou volného Martina Davídka a ten z první nedal Horčičkovi střelou k tyči šanci – 1:1. Olomouc mohla jít dokonce do vedení. Opět Davídek, jenž číhal u pravé tyče, dostal puk na hůl, ale na štěstí domácích trefil jen boční konstrukci. V závěru se již nic nedělo, a tak byl stav po dvaceti minutách vyrovnaný.

Druhá třetina probíhala ve stejném stylu jako ta první. Znojmo sice ve dvacáté šesté minutě vsítilo branku, když Barus vypálil tvrdou střelu od modré, avšak Vyletelka se do útočného pásma dostal dříve než kotouč, čárový rozhodčí odpískal ofsajd a gól nebyl uznán. Následně mohl zasunout Sedlák, ale ani napodruhé Žigárdyho neprostřelil. O dvě minuty později domácí znovu využili přesilovku. Olomoucká obrana zapomněla na Václava Meidla jenž vyjel k hranici brankoviště a procedil kotouč mezi betony gólmana – 2:1. Olomouc se ze všech sil snažila opět dotáhnout krok. Velkou příležitost měl v poslední minutě Vyrůbalík, ovšem Horčička vytáhl jeden ze svých pozoruhodných zákroků a uhájil vedení svých barev.

I na začátku závěrečného dějství čekaly na Znojmo přesilovky. Byly celkem tři, ale Orli Žigárdyho vážněji neohrozili, i přes velký tlak v útočném pásmu. A to se jim vymstilo v padesáté třetí minutě, když si Michal Černý najel do středu hřiště, vystřelil a puk se za pomoci nešťastné teče Moravy dostal za brankovou čáru. Horčička nestačil zareagovat a hostům se podařilo utkání velmi zdramatizovat – 2:2. Vyrovnaný stav však vydržel pouhých padesát sekund. Šťastným střelcem se tentokrát stal Zdeněk Kubica, jemuž postrčil puk Kolafa a bekhendovou střelou zakončil – 3:2. Hosté mohli okamžitě odpovědět, dostali se totiž do brejku tři na dva, ovšem pozorný Horčička stál na správném místě. V posledních čtyřech minutách hrála Olomouc ve čtyřech. Gól se již žádnému celku vsítit nepodařilo, a proto si Orli připsali již potřetí v sezóně tři body za výhru s olomouckou Morou.

Po šedesáti minutách hry zůstala většina diváků na svých místech a zapálili zbývající prskavky, které obdrželi od tří maskotů – tučňáka, sněhuláka a ledního medvěda. Hráči se vrátili z kabin a porozdávali vánoční dárky v podobě upomínkových předmětů svého týmu.

Jan Neliba (Znojmo): Olomouc je velmi kvalitní soupeř, nastoupili jsme s příliš velkým respektem, ale od druhé třetiny bylo vidět, že mužstvo chce zápas před Vánoci vyhrát. Měli jsme větší bojovnost, lepší pohyb a nasazení než soupeř, což rozhodlo. Nechtěli jsme se dostávat pod tlak, protože síla Olomouce v útoku je obrovská, a to se nám podařilo.

Petr Fiala (Olomouc): Byl to remízový zápas. S tím, že dopadl takhle, nic nenaděláme. Domácí hráli velmi slušně, bez faulů, proto jsme měli vyloučené jen my. Pan rozhodčí nám tvrdil, že to viděl všechno jinak. Říkali jsme mu, že stejné fauly dělalo i Znojmo, ale to je asi věc pohledu. Není normální, aby v hokeji faulovala jen jedna strana, vždy jsou tam zákroky od obou týmů. V závěru jsme se nedostali do tlaku, protože jsme hráli pořád ve čtyřech nebo ve třech.