38'
44'
52'

Orli neměli s Lublaní slitování. Domácí celek potupili osmi góly

To byla jízda! Znojemští hokejisté si v Lublani s chutí zastříleli, naopak svému soupeři nedovolili prakticky nic. Po gólové kanonádě si připisují důležité tři body v boji o play-off a gólman Kantor své druhé čisté konto v této sezóně.

Zápas se začal vyvíjet pro domácí špatně již od deváté minuty. To vybruslil Jakub Köver zpoza branky a po dorážce své vlastní střely otevřel vývoj utkání. O necelé tři minuty později chybovali domácí v předbrankovém prostoru znovu a rychlá střela Tora Imma skončila za gólmanem Usem. Uplynuly pouhé dvě minuty a znojemská střídačka se radovala znovu. Filip Ahl obkroužil útočné pásmo a jeho nízký projektil překvapivě doklouzal až do branky. To však nebylo v první třetině vše a definitivní tečku za představením gólmana Use v tomto zápase učinil Adam Sedlák, jenž jej překonal střelou od modré čáry. Mezi tyče se následně postavil Hölsä, který zběsilé tempo Orlů alespoň ve zbytku úvodního dějství uklidnil.

Na začátku druhé dvacetiminutovky se dostali do slibných příležitostí Luciani, Ahl i Hrabal, ale skóre se znovu měnilo až ve třicáté minutě, kdy se z prostoru mezi kruhy prosadil Radek Prokeš, jenž zachytil Lucianiho nahrávku zpoza branky. Následně přišla šance pro Slovince, kteří si zahráli přesilovku, ale Znojmo tlaku odolalo a v osmatřicáté minutě při přečíslení přidal šestý gól svého týmu Ryan Culkin. Před přestávkou ještě Kantor obstál při samostatném úniku Panceho.

Znojemský gólman se blýskl i na začátku třetí třetiny, kdy bravurně zlikvidoval šanci Kapela. Naopak domácí Hölsä kapituloval znovu ve čtyřicáté čtvrté minutě. Lublaň si opět nepohlídala prostor mezi kruhy, do kterého si sjel Anthony Luciani a jeho střela si našla cestu za brankovou čáru mezi gólmanem a tyčí. Demolici slovinského celku završil ve dvaapadesáté minutě Michal Kvasnica, jenž obdržel křižnou přihrávku od Svobody a s přehledem zvedl kotouč pod horní tyčku za Hölsou. Po šedesáti minutách tak svítilo na světelné tabuli skóre 0:8 a Orli si tak z Lublaně odvážejí první letošní body.