O<sub>2</sub> Extraliga - út 17. 3. 2009
Kladno
2:3p
0:0, 1:1, 1:1 - 0:1

Orli odvrátili hrozbu baráže, výhra na Kladně jim přinesla jistotu

<em>Kladno</em> - ZNOJEMŠTÍ ORLI už si můžou před posledními dvěma zápasy play out v klidu vydechnout. První dva body, které v letošní sezóně vezou z kladenského ledu, jim zajistily, že už nemohou klesnout na poslední příčku. K tomu jim dopomohla i prohra Mladé Boleslavi s Českými Budějovicemi. Po mdlém začátku se Znojmo dostalo do vedení ve druhé třetině brankou Svobody, který tečoval Bičánkovu střelu. Domácí sice srovnali a na počátku třetí dvacetiminutovky vlastním gólem Orlů vedli oni, ale rychlá odpověď Rýgla přinesla opět vyrovnaný stav, který vydržel až do zaznění sirény ukončující základní hrací dobu. V prodloužení využilo Znojmo, stejně jako při prvním gólu, přesilovku a znovu to byla Svobodova teč po Bičánkově střele, jenž putovala do kladenské brány a přinesla definitivní jistotu, že Orlům sezóna skončí v neděli 22. března.

Orli v letošní sezóně nezískali na kladenském ledě jediný bod a do posledního vzájemného duelu nevstoupili nažhaveni tuto nelichotivou bilanci zvrátit. Domácí ale v nasazení nenasazení nijak za znojemským mužstvem nezaostávali. Slovy pisatele online přenosu se jednalo o takové nedělní poobědové bruslení. Brankáři na obou stranách se nemuseli vůbec strachovat, že si při nějakém zákroku poraní třeba třísla. Jen jednou Trvaj musel rychle zareagovat proti střele Nádašdiho, jenž pálil z pozice mezi kruhy. A druhým nejvzrušivějším momentem první třetiny byl tečovaný puk, který ve středním pásmu trefil Hájka do obličeje a ten zůstal chvíli ležet otřesen na ledě.

Druhá dvacetiminutovka už byla více hokejovější. V její druhé minutě byl znojemský Svoboda zahákován Hořavou, a tak si hosté zahráli první přesilovku. Právě faulovaný útočník v ní byl úspěšný, když šikovně tečoval Bičánkovu střelu tak, že kladenský gólman Kopřiva neměl šanci. Za necelý šest minut se Kladnu podařilo vyrovnat. Po vyhraném buly pálil Trončinský , jehož ránu zastavila až síť v brance. Vyrovnané skóre vydrželo do konce druhé třetiny, i když Orli museli ještě ubránit dvě oslabení.

Znojmo sice začalo třetí třetinu gólem, ale ten padl do vlastní brány. Stieler nahodil puk před znojemskou bránu, který se odrazil od Chvátalovy brusle do orlí klece. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Erat snadno projel po levé straně a nahrál doprostřed najíždějícímu si Rýglovi, který blafákem překonal Kopřivu. Obě mužstva už se do nějakého útočení nehrnula a utkání se prodlužovalo.

Paterovo hákování pomohlo Orlům k početní výhodě. Selingr měl na holi několik slibných příležitostí, ale ani jednu neproměnil. To se povedlo až Svobodovi, který opět po spolupráci s Bičánkem tečoval do kladenské branky. Znojemští hokejisté se tak mohli letos poprvé a v Kladně naposled radovat ze zisku bodů, které nutně potřebovali k odvrácení baráže.

Ohlasy trenérů

Petr Kasík (Kladno): Věděli jsme, že jakýkoliv bodový zisk znamená záchranu a tomu jsme podřídili taktiku. Nakonec jsme velice rádi za kýžený bod. Zároveň musíme hráče pochválit, že udržení v soutěži si vybojovali sami bez pomoci jiných mužstev.

Václav Baďouček (Znojmo): Na výkonu našeho týmu bylo v úvodní třetině až příliš patrné, že jsme nezvládli předchozí zápas s Mladou Boleslaví. Na začátku druhé třetiny jsme se ujali vedení, ale Kladno zápas otočilo. Nakonec jsme doslova utekli hrobníkovi z lopaty a jsme velice šťastní za dva body.