20'
26'
38'

Orli opět porazili lídra tabulky, Klagenfurt smetli osmi góly!

Domácí sice inkasovali jako první, ale čtyřmi brankami ještě v první třetině více méně rozhodli o vítězi utkání. Ve druhém dějství oba týmy skórovaly dvakrát, aby v závěrečné dvacetiminutovce Znojmo stvrdilo vítězství ještě dvěma góly!

Opatrný začátek televizního utkání vzal za své v 9. minutě, kdy hosté při Kalusově vyloučení využili svou první přesilovku v zápase. Mitch Wahl doklepl do sítě puk po zámku hostující pětice a poslal Klagenfurt do vedení. Jenže další minuty patřily jednoznačně Orlům hrajícím ve speciálních svetrových retro dresech. Lattnerovu střelu od modré vyrazil ve 12. minutě Haugen jen na hůl připraveného Anthonyho Lucianiho, který sám na brankovišti doklepl do sítě. O chvíli později dostali výhodu přesilovky taky domácí a nová akvizice ve znojemském dresu Mikko Vainonen se z hranice kruhu trefil přesně k tyči.

Uplynula minuta a Haugen lovil puk ze své sítě znovu po skvělé akci Marka Kaluse, který projel útočným pásmem jako nůž máslem a trefil se nad beton – 3:1. A aby toho nebylo málo, znojemskou pasáž snů zakončil Parkkonenův pas od vlastní branky na rozjetého Nicolase Hlavu, který samostatný únik zakončil mezi betony. Znojemskou euforii na ledě i v hledišti trochu zchladila dorážka důrazného Andrewa Kozeka, ale bilance s retro dresy na těle byla velmi pozitivní – 4:2.

Skvělý hokej pokračoval i po přestávce. Matthew Neal z mezikruží v přesilovce trefil přesně do horního růžku a snížil na rozdíl jediného gólu, ale po půl minutě zafungovala opět spolupráce prvního útoku. Stretch zpoza branky našel Allana McPhersona a ten bleskovou přízemní střelou skóroval. Tím vyhnal z branky Larse Haugena, jeho místo zaujal David Madlener. Ani on ale nevydržel s čistým štítem dlouho. Ryan Kujawinski ve velmi podobné pozici jako před ním McPherson zamířil pod břevno a Orli znovu vedli o tři góly. Klagenfurt držely v zápase přesilovky, David Fischer využil v závěru třetiny čtvrtou z nich a atraktivní duel tak měl zápletku i ve třetí části.

Tu začali Znojemští opatrněji, veškeré naděje soupeře na zvrat ale utnul ve 47. minutě fantastickým dvojzákrokem Halász. Chvíli po něm se navíc z úhlu trefil pod břevno Adam Sedlák a bylo prakticky rozhodnuto. S mexickými vlnami v ochozech pak vítězství pečetil Ryan Kujawinski do prázdné branky.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Musím pochválit naprosto všechny hráče, kteří dnes byli na ledě, od Halásze až po útočníky. Byl to hezký zápas, myslím, že divákům se musel líbit. Pořád máme v tabulce co dohánět, ale věřím, že špatné období už máme za sebou, hráči si věří. Na tento výkon budeme chtít navázat i v neděli, kdy přijede Záhřeb.