13'
27'
33'

Orli porazili v infarktovém duelu Linz a hájí třetí příčku

Orli v utkání s Linzem dvakrát vedli o dvě branky, avšak v obou případech dokázal soupeř srovnat krok. Čtyři minuty před sirénou se trefil Svoboda a stejný hráč pečetil výhru domácích i do prázdné branky.

Utkání načali skvělým střídáním hosté. Hned v první minutě musel Groh čelit přečíslení dva na jednoho, které zakončoval Schofield. O pár vteřin později si znojemský gólman poradil i s Leblerem, jemuž se naskytla slibná šance z mezikruží. Všichni tak byli trochu zaskočeni, že se skóre jako první měnilo na straně Znojma. Nahození Philipa McRae skončilo k překvapení všech za zády Glasse, jenž nestihl zareagovat. Domácí tým úvodní branka vzpružila a následovaly další šance. Při Linzi stálo dvakrát štěstí po střelách Matuše a Berishy, které jen orazítkovaly tyč. Druhá branka ale přeci jen přišla. Radim Matuš dostal ze strany nabito do prostoru mezi kruhy a Glass opět lovil kotouč ze sítě. A to bylo zatím odehráno jen necelých pět minut.

Linz se ale rychle oklepal a pokračoval dál v útočení. V 10. minutě se o snížení postaral po líbivé kombinaci Rick Schofield. A aby to nebylo vše, po ubráněném oslabení se Černá křídla dostala do přečíslení dva na jednoho, které se stalo lahůdkou pro Alexandera Cijana. Obě mužstva pokračovala i nadále v aktivní hře plné zajímavých gólových příležitostí. Už to vypadalo, že nerozhodný stav 2:2 vydrží až do sirény, pak ale Radim Matuš obral soupeře o kotouč a z bezprostřední blízkosti vrátil Orlům vedení.

V prostředním dějství stačilo domácím pouhých padesát vteřin a opět se mohli radovat. Přihrávku přes brankoviště zachytil Rob Flick a nadvakrát se mu podařilo přehodit Glassův beton. Linz se znovu pokoušel o brzkou odpověď. Střela Umicevice po přečíslení sice prošla skrz Grohovy betony, naštěstí pro Znojmo ale zamířila mimo tři tyče. Stále aktivní hosté šli snížení naproti a podařilo se po střele Ricka Schofielda, jenž z téměř nulového úhlu našel místo nad ramenem Groha. A po dalších pěti minutách nezbylo z dvougólového náskoku Orlů nic. Přesilovku soupeře se ještě podařilo s vypětím všech sil přežít, ale těsně po jejím skončení se po několika odrazech před znojemskou klecí mohl radovat z hattricku Rick Schofield. Závěr třetiny již patřil znovu domácím, kteří i zásluhou početní výhody Linz drtili, nerozhodným stavem už ale pohnout nedokázali.

Opatrnější vstup do třetí třetiny nenarušila ani nepříliš povedná přesilovka Rakušanů. Oba týmy těžily především z rychlých brejkových situací, přeci jen o něco aktivnější Znojmo ale bojovalo s přesnějším zakončením. Na ledě se navíc rozjitřily emoce po dvojím posunutí Glassovy klece při šancích domácího celku. Zatímco Linz mohl být se ziskem bodu spokojen, Orlům nerozhodný stav vůbec nevyhovoval. Celé drama se ale rozhodl nasměrovat na tu správnou cestu Tomáš Svoboda, jenž se po buly dostal k odraženému kotouči a bekhendem jej zametl za brankovou čáru. Hosté v posledních minutách několikrát odvolali gólmana, Znojemští ale tak dlouho odolávali, až se podařilo přidat výtečnému Tomáši Svobodovi pojistku do prázdné klece.

Jiří Beroun (Znojmo): Byl to dobrý týmový výkon. V některých pasážích jsme si nepohlídali předbrankový prostor, ale ve třetí třetině tým ukázal, že má sílu. Střídačka žila, šli jsme si za vítězstvím. Pro nás jsou ty tři body strašně důležité a to, že tam klukům napadaly góly, je příjemný bonus. Míra Fryčer mi dnes ve 12 v noci napsal, jak budou složené útoky, tak jsme to tak ráno poskládali. To si nedělám legraci. Ale není tak podstatné, kdo s kým hraje, hrajeme stejný systém, kluci jsou na něj zvyklí a důležité je, jak k tomu kdo přistoupí. Brandon Burlon má oteklý kotník po nastřelení pukem, ale je na něm vidět, že chce hodně pomoct. Dnes odhodil berle. Musíme se připravit zase na další zápas, ve čtvrtek jedeme pro tři body.

Tom Rowe (Linz): Znojmo si zasloužilo vyhrát. Mám obrovský respekt vůči Mirovi Fryčerovi. Líbí se mi styl, jakým jeho týmy hrají, vždy je to těžký soupeř. První dvě třetiny jsme hráli špatně v obraně, ale k tomu nás soupeř hodně nutil svým napadáním. Ve třetí třetině byl náš výkon lepší, měli jsme šance, abychom zápas zvládli a vyhráli, ale nedopadlo to. Můžu jen pogratulovat vítězi. Play-off máme jisté, ale to je v Linzi vždy jednoznačný cíl, takže žádné velké uspokojení určitě nepřichází. Je ale dobré, že můžeme v dalších utkáních trochu pošetřit klíčové hráče, hodně z nich je zraněných a potlučených.