56'
54'
58'

Orli rozstříleli Linz a vrátili se na třetí místo

Nový rok vyšel znojemským hráčům na výbornou. Na domácím ledě vysoko porazili Linz 7:2, zásluhou čehož se po středečním zápase dostali na třetí místo soutěže. Divokému duelu přitom dlouho nic nenasvědčovalo, během úvodních dvou třetin padl stejný počet branek. Gólové hody se rozjely až v závěrečné části, v rozmezí 43. a 58. minuty bylo k vidění sedm gólů.

Orli vyšli s Vídni střelecky naprázdno, s Linzem se prosadili už po třech minutách. McRae po přihrávce Svobody našel nepokrytého Anthony Lucianiho, který pomocí teče propasíroval puk za záda hostujícího brankáře. Na začátku druhé poloviny třetiny mohlo být vyrovnáno, Dominik Groh však vychytal Leblera. Jednasedmdesát vteřin před koncem první části znojemští hráči podruhé v zápase udeřili. Luciani připravil puk pro Tomáše Svobodu a ten střelou do rohu zvýšil na 2:0.

Linz byl ve druhé třetině aktivnější. Po neúspěšném přečíslení gól posléze nevstřelil ani McNeill, který netrefil volnou branku. V závěrečných minutách třetiny vzbudil velké emoce nepotrestaný zákrok na Beránka, který se těžce sbíral z ledu a následně také musel odejít do kabin. Chvíli na to měl Bowles šanci na 3:0, před Kickertem se však neprosadil.

Na začátku třetí třetiny znojemští přežili šanci hostů, sami naopak šli do výraznějšího vedení. Antonín Bořuta se napřáhl od modré a puk skončil až za Kickertem. Od devětačtyřicáté minuty brankáři nedělali téměř nic jiného, než vraceli puk ze sítě. Před polovinou části se uvolnil Philip McRae, na něhož blafákem navázal Aaron Berisha. Po padesáti minutách se tak v brankovišti Linze objevil Stroj. Čisté konto udržel necelé tři a čtvrt minuty, na 6:0 navýšil Philip Mcrae. V pětačtyřicáté minutě se ale poprvé v zápase prosadili také hosté, Dragan Umicevic se rychle zorientoval v brankovišti. Do vlastních ruk si vše následně vzal Philip Mcrae, který hattrickem vrátil Znojmu šestibrankový náskok. Poslední slovo měl přeci jen Linz, Brian Lebler po projetí do pásma Znojma stanovil na konečných 7:2 pro domácí.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Kluci dnes byli plní síly a chtěli ukázat, že tu sérii, která v pondělí skončila, může nahradit nová. Podržel nás vynikající gólman. Když se nedaří Lassilovi, tak je tu od toho Dominik a klobou dolů před ním. Svým výkonem týmu pomohl. Od první do poslední minuty jsme hráli to, co bychom si představovali. K tomu nám to tam padalo.