Orli Znojmo Orli Znojmo
přát.
Přípravné zápasy - út 14. 8. 2018
Kometa
3:1
1:1, 2:0, 0:0
Znojmo

Orli s českým mistrem drželi krok, vyhráli prodloužení i nájezdy

Znojemští hokejisté vstoupili do přípravy těžkým duelem na ledě úřadujícího českého mistra v Brně a ostudu si rozhodně neudělali. Díky gólu Gumana vedli, poté zkušenější soupeř postupně zápas otočil. Prodloužení i nájezdy v rámci přípravy pak ovládli Orli.

Již v páté minutě zahrozila domácí sestava Martinem Dočekalem, jehož střelu Nechvátal nejprve vyrazil před sebe, ovšem i s dorážkou si vleže dokázal poradit. Do další tutovky se tlačil Jan Süss, zkusil to nejprve bekhendem, poté si znojemského brankáře položil, ale pro změnu forhendem nedokázal zvednout puk nad jeho beton.

Na první branku čekali diváci ve velmi solidně zaplněné DRFG areně do jedenácté minuty. V oslabení ujela dvojice Lattner - Tomáš Guman a druhý jmenovaný nadvakrát prostřelil Vejmelku - 0:1. V 16. minutě bylo zaslouženě vyrovnáno. Brňané si vytvořili velký tlak a nakonec jej v končící přesilovce zhodnotil Karel Plášek, který se dostal k odraženému kotouči a bekhendem ho poslal za záda Nechvátala - 1:1. Znojmo v závěru třetiny hrálo dvojnásobnou přesilovku, největší šanci měl Erik Němec, avšak přestřelil Vejmelkovo břevno.

Běžela čtvrtá minuta druhé třetiny a Kometa se poprvé v utkání dostala do vedení. Radim Zohorna uplatnil svou vysokou postavu a natřikrát dokázal důrazně zakončit. Nechvátal dělal co mohl, ale kotouč nedokázal ukrýt do výstroje - 2:1. Neuběhla ani minuta a Brňané vedli o dvě branky. Štencel nahodil kotouč od levého mantinelu a tečující Bedřich Köhler zaznamenal první gól ve svém novém působišti.

O další šance se starala především modrobílá parta. Nahodil z mezikruží nepřekonal brankáře, stejně tak Štencel v přesilovce. Luciani a Braes mohli v největších šancích svého týmu snížit, ale proti byl Karel Vejmelka. Více se už v této části hry nestalo. Domácí šli do kabin klidnější.

Takřka 4000 diváků sledovalo vyrovnanou třetí třetinu, která nabídla méně šancí na obou stranách. Kometa si vyzkoušela hru v obraně a také různé varianty v přesilovkách nebo oslabení. Zahřál se i Karel Vejmelka, který spolehlivě pochytal šance Lucianiho a projektil Parkkonena. Čtvrtou branku mohl přidat v početní výhodě Mueller, ale z těžké pozice minul o kousek bránu.

Za stavu 3:1 se šlo do prodloužení. O jedinou branku se postaral 40 vteřin před koncem pětiminutové nadstavby C.J. Stretch. Následovaly nájezdy, které poměrem 2:0 opanovali hráči Znojma. O konečném výsledku to však už nerozhodovalo.


Autor: Lukáš Peroutka, Roman Zajíček

Neustálé cestování víc stmelí partu. Může nás to jenom posilnit, věří Jan Lattner

První přípravné utkání mají za sebou znojemští Orli. S mistrem české extraligy sice v základní hrací době padli 1:3, chuť si nicméně spravili v prodloužení a samostatných nájezdech. Jak utkání hodnotí Jan Lattner? A jak zvládá cestování na tréninky do Telče? Nejen o tom hovoří v rozhovoru.

První přípravné utkání je za vámi. Jak byste jej zhodnotil?
Abych řekl pravdu sám za sebe, tak prvních osm minut bylo dobrých. Poté jsem ale hodně tavil nohy. Ale na to, že to byl první zápas, tak si myslím, že to z naší strany mělo tempo. Určitě tam byly chyby, které Kometa potrestalo, protože hrála už třetí zápas a je víc rozehraná. Ale myslím si, že to z naší strany nebyl až tak špatný výkon.

Může to být výhoda, že jste hned první zápas hráli proti mistru české extraligy?
Já si myslím, že je super, že jsme hráli proti Kometě. Byl to pro nás ale teprve první přípravák, takže jsme do toho šli s tím udělat co nejméně chyb, hlavně aby si zvyklo tělo na zápasový rytmus. Takže nakonec si myslím, že je úplně jedno, jestli jsme hráli proti Kometě, Třebíči, Jihlavě nebo Spartě. Bohužel v základní části jsme nevyhráli, ale zvládli jsme prodloužení a nájezdy.

Bylo to vaše již třetí derby proti Kometě. Je tam pořád cítit ta rivalita a vypjatost, jako při prvním derby?
Už ne. To první jsem bral tak, že extraliga šla od nás do Brna, takže to bylo trošku vyhrocené. Ale teď už jsem to tak necítil. Určitě jsme chtěli zápas vyhrát, zvládli jsme alespoň to prodloužení a nájezdy, ale já už to beru jako každé jiné utkání. Jdu do toho na sto procent a chci ten zápas vyhrát.

Co říkáte na soupeře, se kterými se potkáte v přípravě?
Je to vesměs všechno extraliga, takže určitě kvalitní soupeři. Sám ale nevím, co od toho pořádně čekat, protože já extraligu moc nesleduji. Uvidíme až v samotných zápasech, jestli bude hrát nějaký tým z ofenzívy, nebo z defenzívy.

Do hry se dostala nová pravidla. Rozhodčí několikrát za zápas vylučovali kvůli zastrčeným dresům v kalhotách...
Rozhodčí mi říkali, že to bude platit i pro nás v EBEL. Abych ale řekl pravdu, tak to škodí hře. Každou chvíli je nějaké vyloučení. Bude to strašně kouskovat hru. Nejde to prostě pokaždé uhlídat, jestli máte správně zastrčený dres v kalhotách. Já si myslím, že tady tohle bude škodit hokeji.

Měli jste k těmto změnám nějakou přednášku před utkáním?
Neměli. Až v den zápasu byl mítink pro celou EBEL, náš trenér tam byl, takže až přijede, tak nás bude určitě informovat.

Určitě je výhodou si tyto tresty zažít již v přípravě, takže na sezónu byste na to měli být již připravení...
Pokud budou pravidla stejná i u nás v EBEL, tak se na to dá určitě zvyknout. Je to jenom v nás, musíme si to hlídat.

Co říkáte na dojíždění na tréninky do Telče?
Abych řekl pravdu, tak když jsme přijeli na zápas do Brna a uviděl jsem to hřiště, tak jsem si říkal, že to bude zajímavé. V Telči je malé hřiště a když jsme přijeli na Kometu, tak tam to bylo oproti Telči letiště.
V Telči je ale výborná tréninková hala, trénuje se tam opravdu dobře. Dojíždíme tam ráno, máme tam trénink, po něm oběd a poté jedeme zpátky. Když máme další den znovu trénink, tak si tam necháváme věci.

V tom vedru musí být to cestování dost úmorné...
Je pravda, že teď nám jeden den nešla v autobuse klimatizace, takže venku bylo třicet tři stupňů a v autobuse bylo nějakých čtyřicet (smích). Ale dalo se to zvládnout a já si myslím, že nás to akorát posilní.

Každý zápas teď budete hrát někde jinde...
Jeden zápas nás čeká v Telči, pak hrajeme v Hradci Králové, ve Zlíně a pak máme turnaj. Soutěž budeme začínat také venku, ale na to se nemůžeme vymlouvat.

Nebojíte se trošku toho startu ligy, že vlastně nebudete mít žádný domácí zápas?
Jedeme ven a z venku se ty body budou vozit těžko. Ale myslím si, že na to budeme dobře připravení. Naše tréninky v Telči si myslím, že nás jenom posilní. Věřím, že na tom budeme jenom získávat.

Může to neustálé cestování ještě víc stmelit tým?
Určitě. Jsme daleko víc pohromadě, takže z tohoto hlediska je to určitě dobré. V autobuse hrajeme karty a je zábava. Je tady spousta nových hráčů, takže se s nimi můžeme krásně seznámit.


Autor: Tomáš Teplý

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Fotogalerie

Související články