1/3
2/3
2'

Orli se loučí se sezónou, Salzburg rozhodl ve druhé minutě zápasu

Jediná branka rozhodla čtvrté čtvrtfinále mezi Znojmem a Salzburgem. Hosté udeřili již ve druhé minutě a Orli na tento gól nedokázali najít odpověď.

V Nevoga aréně hosté velmi rychle otevřeli skóre – po sedmdesáti sedmi vteřinách se na modré čáře napřáhl Brennnan a Jan Mikael Järvinen tečoval kotouč za Kantorova záda. Tlak Salzburgu ale pokračoval i nadále a Orli se nemohli na delší dobu osvobodit ze svého obranného pásma. Znojemští poprvé ohrozili Lamoureuxe až na startu šesté minuty, kdy po rychlém brejku pálil do připravené lapačky gólmana Younan. Red Bull si počínal zkušeně, nepouštěl domácí hokejisty do velkých příležitostí a sám kontroloval hru. Navíc mohl sám navýšit po pěkné individuální akci, kterou bekhendem nepřesně zakončil Schneider.

Salzburg si ke konci třetiny vyzkoušel i čtyřminutovou početní výhodu. Tu sice nesehrál v nejlepším rozpoložení a prakticky neohrozil Kantora, ale dlouhá přesilovka mu zajistila klidný odchod do kabin s jednogólovým náskokem.

I do prostředního dějství měli znovu o něco lepší nástup hosté. Loney se již po pár odehraných vteřinách natlačil před brankoviště a Kantor musel kotouč schovat pod svou lapačku. Znojemský gólman byl znovu zasypán sprškou střel, které s vypětím všech sil odrážel. Orli se trápili směrem dopředu, vázla rozehrávka a Lamoureux zprvu nemusel téměř vůbec zasahovat. Až postupně se domácí osmělili a v jedné z šancí dokázal Luciani po vyhraném buly protáhnout salzburgského maskovaného muže, o chvíli později ještě Svoboda tvrdě pálil pouze do masky Lamoureuxe, která si poté vyžádala k nelibosti domácích několik minut úprav.

Znojemští o sobě dali ještě vědět při nasazení třetí formace. Ta si vynutila krátký tlak zakončený střelou Ahla do betonu trochu dezorientovaného gólmana Salzburgu. Orli se snažili pálit ze všech pozic, ale jejich pokusy neměly gólové parametry a nemohly nikterak výrazně zamávat se zatím nepříznivým skóre 0:1, které si oba týmy přenesly i do rozhodující části.

Třetí třetinu otevřely velké příležitosti na obou stranách kluziště. Nejdříve po rychlém brejku zazvonila tyčka za zády Kantora, domácí však v dalších minutách přiložili pod kotel a vytvořili si opravdu veliký tlak, který byl odměněn i obrovským potleskem z tribun. V dobré pozici pálil Prokeš, před Culkinem se zase otevírala odkrytá klec Lamoureuxe, Ahl to zkoušel na lapačku...ale prokletá nula na znojemské straně se nechtěla pohnout. Ani hosté nezapomínali útočit a předvedl to hlavně ve své akci Schneider, jenž ztroskotal až na připraveném Kantorovi.

Oba týmy přidaly na důrazu, nechyběly ani tvrdší zákroky a potyčky. Domácím však scházelo to hlavní – vyrovnávací trefa. Té byl znovu neskutečně blízko Younan, jenž tvrdě napálil jen výstroj Lamoureuxe. Orli bojovali, v posledních minutách ostřelovali salzburgskou klec, ale nebylo jim přáno. Býci si tak po fotbalovém výsledku dokráčeli pro čtvrté vítězství v sérii.

Glen Hanlon (Znojmo): Jako trenér po hráčích chcete, aby na ledě nechali všechno, makali na sto procent a hráli jeden za druhého. To jsme splnili. Dva zápasy jsme ztratili v posledních minutách. Dnes to bylo jediné utkání, kdy jsme prohrávali prakticky od začátku. Jako člověku je pro mě velkou ctí, že jsem se mohl stát členem tohoto týmu: hráči, realizační tým i skvělí fanoušci mi přirostli k srdci.