Fehérvár
1/3
2/3

Orli se po bojovném výkonu posouvají opět do čela tabulky

Znojmo díky těsnému vítězství nad Fehérvárem uhájilo domácí neporazitelnost a posunulo se znovu do čela EBEL. Rozhodla druhá třetina, ve které padly všechny tři branky utkání. Orli tak čertům uštědřili první prohru v letošní sezóně.

Úvodní oťukávání a zkrácené početní výhody na obou stranách nepřinesly žádné vážnější ohrožení soupeřovy klece. Do slibné pozice se sice dostával Stehlík, ale při nápřahu od modré čáry zlomil svou hůl. Větší pozdvižení zaznamenaly až Fialův skrytý pokus z křídla, který Hetényi s obrovskými obtížemi zachytil na svém betonu a Benkem nastřelená tyčka Nechvátalovy brány.

Hra se v následujících minutách odvíjela velmi rychle, nicméně ty opravdu větší šance byly prozatím k vidění jen poskrovnu. V samotném závěru třetiny se ještě pokoušel před znojemským gólmanem prosadit zapomenutý Kovács, jenž měl sice dost prostoru k zakončení, na Nechvátalovy betony ale nevyzrál. Před Hetényim se zase prezentoval štiplavou dělovkou Šulák.

Co se týmům nepovedlo v první dvacetiminutovce, zvládli Orli padesát dvě vteřiny po návratu z kabin. Několik střel a dorážek Znojemských ještě dokázal Hetényi vytěsnit z prostorů mezi třemi tyčemi, na dorážku Petera Puchera od levé tyče už ale neměl šanci zareagovat. Následně si Fehérvár vysloužil hned dvě početní výhodě těsně po sobě. Samotné přesilovky ještě Čerti nedokázali využít, ve hře čtyři na čtyři ale využil obrovské hrubice ve znojemské rozehrávce Brendan Connolly, jenž si liboval v ideální pozici sám před Nechvátalem a v klidu mohl zavěsit nad beton gólmana.

Další vzruch na střídačky a také do ochozů přineslo několik tvrdších zákroků Maďarů u mantinelů. Samotné prostřední dějství však bylo přeci jen o něco pohlednější a na šance bohatší. Když navíc strhl vedení zpět na stranu Orlů svou přesně umístěnou střelou z kruhu k levé tyčce Colton Yellow Horn, mohli diváci opět zaburácet radostí.

Třetí část hry se hned od svých prvních sekund nesla ve velmi ostrém duchu, nechyběly strkanice a gólové šance. Jedné z nich předcházel gól Nagyho, který však padl až po odpískání postavení útočícího hráče v brankovišti. Také Znojmo vstřelilo zásluhou Tomase branku, ani ta ale nebyla uznána pro předchozí odpískání faulu, za nějž putoval na trestnou lavici Bača. Šarvátky nebraly konce a téměř po každém větším závaru před bránou došlo mezi hráči k postrkování a následnému vylučování. Lavičky u časoměřičů se tak začínaly velmi rychle plnit.

Velmi aktivní Tomas, který během večera spálil hned několik šancí, nenašel střelecké štěstí ani v závěru duelu. V samostatném úniku se neprosadil ani Yellow Horn a hubené vedení Orlů přeci jen vzbuzovalo mírnou nervozitu. Čerti hrozili z rychlých brejků, po jednom z nich poslal Nechvátalovi nepříjemný pozdrav od modré Kóger. A když navíc pár minut před uplynutím základní hrací doby inkasovalo Znojmo další trest, dalo by se napětí krájet. Jihomoravané ale zvládli oslabení bez většího zaváhání, k čemuž jim výrazně dopomohlo i vyloučení hostujícího Kógera, a zkušeně si tak dokráčeli pro třetí domácí vítězství v řadě.

Jiří Režnar (Znojmo): Zápas byl vyloženě vydřený a ubojovaný, chyběla nám taková lehkost z prvních dvou duelů. Ale takové utkání je pro hráče cennější než vyhrát 7:0. Až do konce jsme museli bojovat s různými elementy, nenechali jsme se vyprovokovat. Fehérvár je nepříjemný soupeř, velmi fyzicky silný a míváme s ním problémy. Z debaklu ve Vídni se kluci otřepali dobře, takový výsledek by zamával i s jinými týmy. Vítězství je důležité, některým hráčům dodá znovu sebevědomí.

Radek Číp se nevešel do sestavy, Petr Kousalík by se měl po zranění vrátit na led zhruba za týden, Braňo Rehuš přibližně za dva.