Aqotec Orli Znojmo Aqotec Orli Znojmo
přát.
Přípravné zápasy - pá 6. 8. 2004
Znojmo
3:2
2:0, 0:0, 1:2 - 0:0
Č. Budějovice

Orli se před domácím publikem předvedli výhrou

Z n o j m o - Na obou týmech byla vidět ještě nesehranost a za zdmi Hostan Areny se teplota pohybovala kolem 25 °C, přesto se hrál převážnou část utkání útočný hokej s mnoha šancemi na obou stranách. Trenéři přípravný zápas nepodcenili a využili ho k vyzkoušení různých variant útočných i obranných formací. Branky Znojma vstřelili Plášek, Bičánek a Vorel, do poloviny zápasu udržel čisté konto gólman Přikryl.
Úvod první třetiny patřil jednoznačně domácím hráčům, když hned z první šance překonal Kučeru v brance Českých Budějovic Plášek po pěkné kombinaci s kapitánem Pucherem. Na časomíře svítilo 0:24. Ostřelování svatyně hostí pokračovalo, ale bez úspěchu. Po trestu Pardavého jako by aktivita Orlů poklesla a iniciativa přešla na hole Jihočechů. Domácí brankář Přikryl musel předvést několik zákroků, zaskvěl se zejména při pokusu Petrakova a nájezdu Květoně s Robem. Trest budějovického Jindry jako by opět dodal Znojmu síly a k vidění bylo několik šancí před Kučerou. Druhou branku přidal až v 19. minutě nenápadnou střelou od modré Bičánek.

Do prostředního dějství vstoupili lépe Budějovičtí a Přikryl musel řešit nebezpečné situace. Znojmo pak na chvíli zvýšilo tlak v útočném pásmu, ale bez efektu, na druhé straně se dostal do šance Bartoš. Orli evidentně toužili přidal další gól, ale Soudkovi v přesilovce několikrát nesedl puk. Ve 32. minutě vystřídal Přikryla v domácí bráně Slávik, vzápětí spálil tutovku Pardavý. Před koncem třetiny začal rozhodčí vylučovat. Nejprve poslal na trestnou lavici českobudějovického Jančaříka s desetiminutovým osobním trestem, poté dva hráče Znojma. Jihočeši ale čtyřicetivteřinovou výhodu 5 na 3 nezužitkovali.

Třetí třetina přinesla z počátku ne příliš líbivý hokej, oba týmy hrály poměrně laxně, hra se přelévala ze strany na stranu bez vážnějších šancí. Až v její půli se podařilo střelecky prosadit také hostujícímu týmu, když Slávika přelstil Šimánek a pálil do odkryté klece. O chvíli později prošla znojemskému brankáři mezi betony lehká střela Bělohlava, která znamenala vyrovnání. Orli se ale nakonec dočkali vítězné branky, když v 57. minutě po střele Bičánka dorážel Vorel. Skóre se už potom nezměnilo, i když se o to pokoušel Erat, příležitosti měli i Budějovičtí.

Oba týmy se dohodly na pětiminutovém prodloužení. V jeho úvodu se nejprve ocitl před Kučerou Pucher, ale minul, vzápětí Slávik chytil dvě střely posily z NHL Radka Martínka. I přesto, že šel ještě pykat na trestnou lavici Orel Vorel a hosté bušili na Slávikovu klec, nastavení už se dohrálo bez branek.


Ohlasy po utkání

Radim Bičánek: Byly tam samozřejmě chyby, je to příprava. Ale vyhráli jsme, myslím, že jsme i zabojovali. Bylo toho dost takhle na konci týdne, takže spokojenost. Kluci jsou tady parádní, skvělá atmosféra.


Autor: BaM

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Leoš Zajíc (Znojmo): Hráli jsme docela dobrý hokej, protože to nebylo jednoduché po tom týdnu, po tom včerejším zápase. Kluci se snažili, bruslili, hráli. Předvedli i několik dobrých akcí, které se musely divákům líbit. Chybí ten malý krůček v zakončení, ale po tom náročném týdnu už také ubývají síly.

Josef Jandač (České Budějovice): Měli jsme špatný vstup do utkání, kdy jsme dostali hned gól. Dokázali jsme si v průběhu první třetiny vytvořit několik šancí, které jsme ale neproměnili. Pro nás je ta hra dopředu trošku zakletá. V poslední třetině jsme měli štěstí, kdy jsme vyrovnali a mohli jsme jít i do vedení. Ale pak jsme asi tři minuty před koncem utkání udělali chybu a ze standardní situace po buly jsme dostali gól. Každá prohra mrzí. V prodloužení jsme hráli přesilovou hru. V první minutě jsme měli optickou převahu a tu druhou minutu jsme zahráli tak, že jsme měli problémy proti třem hráčům Znojma. Na tom musíme ještě zapracovat. Zkoušeli jsme tady několik mladých kluků, někdo mě zklamal, někdo překvapil.Související články

Naši soupeři
pá 6. 8. 2004

Orlím zrakem: přípravný zápas ZNO - ČEB