Vídeň
1/3
2/3

Orli sérii domácích zápasů začali prohrou v prodloužení

<em>Znojmo</em> - První dějství začali aktivněji domácí, když se trefil Podešva. Hosté ovšem na tuto situaci našli řešení ještě v téže třetině, když vyrovnali těsně před koncem první dvacetiminutovky. Ve druhé třetině proměnil Havlík trestné střílení, ale ve třetím dějství stihl vyrovnat Pinter. O vítězi duelu tak muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém byli úspěšnější hosté. Orli tak odcházejí do kabin s jedním bodem.

Domácí hokejisté vstoupili do zápasu lépe, rychle přecházeli střední pásmo a vytvářeli si i šance. Při vyloučení Lupaschuka si v sedmé minutě otevřel na modré čáře střelnici Antonín Bořuta. Jeho první ránu vyrazil brankář Divis, na tu druhou už nárok neměl, naštěstí pro něj ale za jeho zády zazvonila pouze tyč. Vnější brankovou konstrukci orazítkoval i o chvíli později příklepem také Lubomír Štach.

Za velkou aktivitu byli Orli posléze také odměněni, když po chybě ve vídeňské rozehrávce našel Adam Havlík pohotovou zpětnou přihrávkou mezi kruhy volného Martina Podešvu, a ten zakončoval do odkryté branky. Znojmo před bouřlivou kulisou tentokrát zvládalo bránit i nebezpečné vídeňské přesilovky, obávaná spolupráce Grattona s Fortierem a Ferlandem tentokrát nebyla vidět. V poslední minutě úvodní části je ale dokonale zastoupil Peter Casparsson, který se při hře čtyři na čtyři protáhl znojemskou defenzivou a sólovou akci zakončil parádní střelou pod břevno.

Atraktivní zápas pokračoval i ve druhé třetině. Druhý gól Orlů měl po zaváhání Divise v rohu za brankou na hokejce Mike Danton, jenže z pár centimetrů poslal skákající puk jen vedle prázdné klece a tribuny zklamaně vydechly. O chvíli později ujel za záda znojemské obrany Francois Fortier a přestože dokázal zakončit, po vynikajícím zásahu Ondřeje Kacetla nařídili sudí trestné střílení za sekání vracejícího se Škadry. Kacetl si sám proti loňskému nejlepšímu střelci EBEL ale poradil i napodruhé a mohl si vychutnat ovace fanoušků.

Ihned po rozehrání navíc vyrazil dopředu Adam Havlík a podobnou situaci jako pár vteřin před tím na druhé straně posoudili rozhodčí také jako faul na trestné střílení. Havlík ale narozdíl od soupeře tuto šanci využil, když Divise přelstil střelou nad rameno, a ze šílené minuty tak Znojmo vyšlo znovu s vedením! Orli navíc poté ubránili i dvojnásobné oslabení a po dvou třetinách šli do kabin s těsným vedením.

To si hlídali až do poloviny třetí části, kdy nejprve nevyužili přesilovku pět na tři a poté v jednoduché výhodě sami inkasovali, když Bořutovu chybu na útočné modré potrestal v samostatném úniku střelou mezi betony Philipp Pinter. Tato situace se ukázala být klíčovou, Vídeňští na ledě oživli a najednou byli lepším mužstvem. Orli ještě dvě minuty před koncem dostali díky početní výhodě šanci zápas rozhodnout, to se jim ale nepovedlo, naopak na druhé straně se ve druhé minutě prodloužení opřel do puku Ross Lupaschuk a díky dobrému clonění spoluhráčů před brankou prostřelil vše před sebou. Vídeň tak v boji o první šestku urvala na ledě Orlů cenné vítězství, domácí se musí spokojit s jediným bodem.

Petr Kučírek (Znojmo): Opravdu už nevím, co na to říct. Nedáváme góly, neproměňujeme jasné šance. Trefili jsme několik tyčí, nedali gól ani do prázdné branky. Poté hrajeme pět na tři, přesilovku neproměníme, ještě uděláme chybu a inkasujeme branku na 2:2. Útočnou fázi musíme zlepšit.

Tommy Samuelsson (Vídeň): Hráli jsme dobře jen posledních deset minut, jinak to byl boj o každý milimetr ledu. Dostávali jsme se pod tlak, hlavně v první třetině, naštěstí pro nás se na jejím konci krásně trefil Peter Casparsson a přežili jsme ji za stavu 1:1.