Přípravné zápasy - čt 20. 8. 2009
přát.
GKS Tychy

Orli si připsali první vítězství

<em>Znojmo</em> - První vítězství v přípravných zápasech si připsali na své konto znojemští hokejisté. Po bezbrankové první třetině se jako první prosadil útočník Tomáš Hradecký. Poté byl v samostatném úniku nedovoleně zastaven Přemysl Sedlák, který z následně nařízeného trestného střílení zvýšil. Orli pokračovali v produktivitě a odměnou jim byl třetí vstřelený gól, o nějž se zasloužil znovu Hradecký. V závěrečné části hosté přidali na aktivitě a na ledě to bylo znát. Nakonec se jim podařilo vstřelit gól, ale Znojmo díky Pláškovi ihned odpovědělo. Polský celek ještě jednou dokázal snížit, ovšem navíc se už nezmohl, ani při hře bez brankáře.

První dvacetiminutovka střetnutí nabídla divákům velmi průměrný hokej s množstvím nepřesností na obou stranách. K nebezpečným situacím nevedly ani časté přesilovky, a tak nejblíže ke gólu byla Pláškova střela z mezikruží po Hamanově zpětné nahrávce, která jen těsně minula pravou tyč. Hosté paradoxně hrozili především v oslabení, Pance ve znojemské brance vystrašil především pokus Bacula z pravého kruhu.

Branek se tak diváci dočkali až po přestávce a zasloužila se o ně především dvojice Přemysl Sedlák – Tomáš Hradecký. Ve 25. minutě vybojoval Říha ve skrumáži před brankou kotouč a Hradecký zasunul do odkryté klece, o deset minut později se pak Přemysl Sedlák dostal za záda hostujících beků a byl v samostatném úniku faulován. Nařízené trestné střílení sám s přehledem střelou nad vyrážečku proměnil. Orli začali svého soupeře přehrávat a už ve 36. minutě vedli o tři branky, když Sedlák nejprve nedotáhl do úspěšného konce vlastní únik, zpoza branky však okamžitě našel před brankou neobsazeného Hradeckého, který bez přípravy mířil přesně pod břevno. Poslední minuta druhé části přinesla vzrušení na ledě i v hledišti poté, co se důrazný atak na brankáře Pance rozhodl ztrestat Tomáš Protivný a společně s Woznicou předvedl divákům vyrovnaný pěstní souboj.

Třetí část přinesla zvýšenou aktivitu hostujícího celku, Wolkowicz nejprve v samostatném úniku trefil tyč, o chvíli později už se ale Bacul po individuální akci natlačil před brankáře a střelou po ledě snížil. Prakticky hned vzápětí ale domácí dostali možnost přesilové hry, Morava od modré ostřeloval branku tak dlouho, až se odražený kotouč dostal na hůl osamoceného Pláška, pro kterého nebyl problém doklepnout do sítě. Gólový účet zápasu pak uzavřel úspěšnou tečí těsně před brankářem Tomasz Proszkiewicz, rovněž v početní výhodě.

Ohlasy trenérů

Jan Neliba (Znojmo): Kluci k tomu dnes přistoupili zodpovědně a zaslouženě jsme vyhráli. Samozřejmě kvalita soupeře nebyla taková jako u týmů, s kterými jsme hráli minulé zápasy. Pro mužstvo je ale výsledek důležitý, je to první vítězství v sezóně a už se tady objevovaly hlasy, co by se stalo, kdybychom ani jednou nevyhráli. Znovu jsme dnes měli spoustu střeleckých šancí, bohužel je neproměňujeme. Je to naše slabina, ale věříme, že do soutěže ještě něco zlepšíme. Nejlepšími hráči byli dneska určitě Sedlák a Hradecký, vytvořili si mnoho možností. Zlepšili jsme se i v přesilovkách, byla tam větší četnost střelby, nakonec i gól. Výborné to sice ještě není, ale lidi se u toho baví a má to náboj. To je důležité.

Jan Vavrečka (Tychy): Jsem spokojený, bylo to kvalitní a rychlé utkání. My začali hrát na čtyři pětky, takže jsme čekali, že Znojmo bude rychleji v tempu. Bohužel ve druhé třetině jsme zapomněli hrát disciplinovaně. Ve třetí části jsme byli lepší, náš cíl byl prohrávat maximálně o dvě branky a pak to v závěru dotáhnout, bohužel už se nám to nepodařilo.