ICE Hockey League - ne 5. 12. 2021
3:2sn
1:1, 1:1, 0:0 - 0:0
Klagenfurt

Orli slaví dva body z čertovského duelu s Klagenfurtem

Znojemský tým brzy po startu utkání prohrával, dokázal však rychle zareagovat. Vyrovnaná bitva pokračovala i dál a po šedesáti minutách se obě mužstva podělila o jeden bod. Ten druhý zařídil v páté sérii samostatných nájezdů Tomáš Svoboda.

Začátek zápasu se jasně odvíjel v režii Klagenfurtu, který ihned po úvodním buly zaujal pozici v útočném pásmu. Rychlým náporem slavil úspěch již v 2. minutě, kdy se rychlým švihem z kruhu prosadil Nicholas Kraus. Po úvodním gólu se hra uklidnila a poměr sil na ledě se postupně vyrovnal. Orli se pomalu osmělovali, první střelecké pokusy sice ještě neměly gólové parametry, ale přesto se ještě před polovinou třetiny mohli radovat z vyrovnání. Po vyhraném buly se dostal k dorážce Radek Prokeš a Dahm neměl šanci zasáhnout. Domácím patřily i další minuty, a přestože Znojemští svého soupeře výrazně přestříleli, tak týmy odcházely do šaten za smírného stavu.

Z prostředního dějství ale časomíra ukrojila pouhých dvacet šest vteřin a Znojmo šlo do vedení. Poskakující kotouč v brankovišti Dahma dokázal rychle zkrotit a správně zacílit Radek Prokeš. Ale ani vedení Jihomoravanů nemělo dlouhého trvání. Sice se ještě ubránili početní výhodě soupeře, ale krátce po ní se po pěkné střele z kratší vzdálenosti mohl radovat Matthew Frasser. Orli se snažili rychle odpovědět, ale dánský gólman v rakouských službách si počínal velmi zkušeně. Ani Klagenfurt však nemyslel jen na defenzívu a Kantor si na nedostatek práce nemohl stěžovat. Domácí si ještě v závěru periody vyzkoušeli početní výhodu, v níž nebezpečně zahrozil Zubov, ale i po druhé dvacetiminutovce se týmy rozešly za nerozhodného stavu.

Napínavá třetí třetina začala náporem Znojemských, kteří se snažili rychle zaskočit rakouský celek. Jejich snahu ale zbrzdily dva za sebou jdoucí tresty. Hostům se v početních výhodách příliš nedařilo, Orli výborně bránili a střelcům soupeře nedali příliš prostoru. Sami potom začali útočit, ve slibné individuální akci o sobě dal vědět Luciani, ránou od modré se snažil Dahma překvapit Ahl. V samotném závěru se blýskli gólmani na obou stranách kluziště, ale ani po šedesáti minutách hry nebylo o vítězi zápasu jasno.

A když o vítězi nerozhodlo ani prodloužení, dostaly se ke slovu samostatné nájezdy. Nervy drásající bitvu pak rozhodl v páté sérii nájezdů Tomáš Svoboda, jenž vystřelil svým barvám výhru.

Ohlasy trenérů

Jiří Beroun (Znojmo): Bylo to těžké a vyrovnané utkání. Klagenfurt má za sebou sérii výher, měli výborný pohyb. Nám vyšla první třetina, hodně jsme stříleli. Ve druhé třetině nám trochu vázla souhra, odskakovaly nám kotouče. Pak se ten zápas zase vyrovnal. Nájezdy jsme naštěstí překlopili do vítězného konce.

Petri Matikainen (KAC): Bylo to velmi těžké a náročné utkání. Jsem ale šťastný, jak jsme ho odehráli a jaký jsme podali výkon. Jsem spokojený s tím, jak mí hráči řešili konkrétní situace. Měli jsme nějaké komplikace s cestováním, přijeli jsme až ráno v den zápasu. Na našem výkonu to ale nebylo znát, hráči podali soustředěný výkon a já jsem na ně opravdu pyšný, přestože jsme nezvítězili.