56'
14'
40'

Orli uklovali lišky deseti zásahy

První část vyšla znojemským hráčům famózně, za záda gólmana hostů poslali čtyři puky a vyhnali jej z brankoviště. Soupeř sice snížil, ale Orli přidali vzápětí další dva góly. Ve druhém dějství odskočilo Znojmo svému protivníkovi už na osmigólový rozdíl, Bolzano sice těsně před odchodem do kabin korigovalo, ale duel zdramatizovat nedokázalo. Naopak Orli v závěrečné periodě přidali desátý zásah a oplatili italskému týmu předchozí porážky.

Průběh utkání vůbec nepřipomínal minulé bitvy s Bolzanem, ve kterých italský celek vynikal výborným pohybem a dobrou defenzivou. Už ve třetí minutě načal zkázu hostů v přesilovce přesným švihem z otočky pod břevno Hunter Fejes. O dvě minuty později zvýšil na 2:0 švihem od modré Adam Sedlák, letící puk k mírnému překvapení všech zapadl za brankáře Fazia, přestože na střelu dobře viděl. Pasivní hosté faulovali znovu v polovině třetiny, a i tentokrát byl jejich trest zkrácen gólovou trefou. Příklepem z vrcholu kruhu se trefil Tomáš Svoboda. O 33 vteřin později předložil Kvasnica do mezikruží na zlatém podnose přihrávku Jakubu Köverovi a jeho první gól sezóny definitivně vyhnal Justina Fazia z branky.

Hosté se s nástupem náhradního gólmana Kevina Boyla nadechli k mírnému odporu korunovanému gólem Lucy Friga nad rameno Kantora. Jenže byla to labutí píseň, o 15 vteřin později na druhé straně zakončil jednoduchou útočnou akci přesnou trefou ke vzdálenější tyči opět Hunter Fejes a zmrazil veškeré naděje Bolzana na návrat do utkání. V 18. minutě navíc Tejnorovu přihrávku proměnil v další branku domácích Michal Kvasnica a skóre 6:1 vyprovázalo oba týmy do kabin.

Hosté po pauze přeci jen nastoupili disciplinovaněji, jenže směrem dopředu toho moc nevymysleli a ve vlastní třetině byli nadále pasivní. Právě to potrestal ve 29. minutě svou druhou brankou po Lucianiho pasu Jakub Köver. Vzápětí navíc Znojmo potvrdilo, proč má letos nejlepší přesilovku v celé lize. Vyloučení Di Perny obratem potrestal premiérovou trefou ve znojemském dresu od modré Jan Bartko. Lehce po polovině zápasu tak bylo zcela jasno o vítězi a tempo přeci jen opadlo. V závěru druhé části si znojemská střídačka schovávala další kotouč na památku, první gól za Orly si totiž připsal i švédský bek Alexander Younan, do jehož střely od modré ještě vložil hůl jeden z clonících protihráčů. Čtyři vteřiny před koncem druhé třetiny kosmeticky upravil dorážkou po závaru před Kantorem Brett Findlay.

Třetí třetina poté za stavu 9:2 nabízela přeci jen dietnější podívanou. Hosté přitvrdili, Znojmo už se přeci jen nedostávalo do takového množství šancí, přesto na milník v podobě deseti vstřelených gólů dosáhlo. Čtyři a půl minuty před koncem se o něj postaral dorážkou v tísni Michal Kvasnica a stvrdil jednoznačné vítězství Orlů, kterým v zápase vyšlo prakticky vše.

Glen Hanlon (Znojmo): Dali jsme brzký gól a poté i další, to nám dalo sebevědomí po zbytek zápasu. Hráli jsme rychlý hokej a věci, na kterých jsme v tréninku pracovali směrem do obrany, nám daly dobrý základ. Dobře fungovala rozehrávka, čistě jsme přecházeli střední pásmo a jak jsme se dostali za červenou čáru, už to bylo o dovednostech našich hráčů, která rozhodla. Asi nebudeme dávat deset gólů každý zápas, nebudeme ani vyhrávat každý zápas, ale je důležité, že si hráči můžou říct, že toho jsou schopni.

Doug Mason (Bolzano): Vyjeli jsme k zápasu a nebyli na něj mentálně připraveni. Hned v úvodu jsme se nechali hloupě vyloučit, inkasovali první branku, poté ztráceli puky. Navíc se zdálo, že skoro každá střela soupeře končí gólem. To bylo pro naše hráče zdrcující, ale sami si to způsobili svým přístupem. Po první třetině jsme prohrávali 1:6, v kabině si řekli nějaké věci a poté už bylo v našem výkonu vidět nějaké odhodlání. Ale to bylo pozdě, zápas rozhodla první třetina, ve které bylo Znojmo jasně lepší.

Hráči teď sedí v kabině a některé věci si vyříkávají. Rozdíl mezi prvním a desátým týmem v téhle lize je možná dvě, tři výhry a na konci základní části to nebude jiné. Tým, který není v hlavě připravený na zápas, prohraje. A my se musíme ujistit, že tohle nebudeme opakovat.