51'
54'
56'

Orli v Klagenfurtu nepotvrdili venkovní formu

Jihomoravané odjeli do Klagenfurtu bojovat o bonusové body do nadstavby. Po první třetině to vypadalo nadějně, ale na začátku druhé části se třetí tým tabulky dostal do vedení, které postupně navyšoval. Naopak Orli se prosadit nedokázali.

Prvních dvacet minut v Klagenfurtu branku nepřineslo. Znojmo bylo aktivnějším týmem. Do dobrých střeleckých pozic se postupně dostali Mrázek i Matuš, ovšem ani jeden z nich recept na gólmana Haugena nenašel. Dobře si vedl i hostující Halász, který pohotově vychytal teč Kozeka.

Ve druhém dějství se role otočily. Do šancí se dostával spíše Klagenfurt, a ten je dokázal na rozdíl od Orlů využít. Ve čtyřiadvacáté minutě udeřil Matthew Neal, jenž potrestal chybu znojemské obrany při rozehrávce a nikým nehlídaný poprvé překonal Halásze. Domácí hráli následně téměř nepřetržitě čtyři minuty přesilovou hru a také tentokrát toho patřičně využili. Johannes Bischofberger našel odkrytou část branky z prostoru mezi kruhy. Početní výhodu si posléze zahrálo i Znojmo, ale Klagenfurt jej do žádné nebezpečné šance nepustil. Až v devětatřicáté minutě mohl snížil Mrázek po pohledné kombinaci s Němcem, ovšem Haugen se opět vyznamenal a znojemskou dvojici vychytal.

Na začátku třetí třetiny se blýskl opět Halász. Nejprve vychytal opuštěného Neala, a ani ne o minutu později si poradil s Kochem při téměř stoprocentní šanci. Na druhé straně se mohl zapsat do statistik Matuš, ale Haugena na svůj trik nenachytal. Radovali se tedy opět domácí příznivci. Přesilovku tentokrát zužitkoval Matthew Neal, jenž se dostal k dorážce po střele od modré a nedělalo mu sebemenší problém zakončit do odkryté klece.

S Jihomoravany to začalo vypadat zle. Místo snížení přišla další branka Rakušanů, o niž se postaral Nikolas Kraus. Halász si s jeho střelou bez přípravy nevěděl rady. Na konečných 5:0 upravil stav čtyři minuty před sirénou Siim Liivik, který vybruslil s pukem zpoza branky a protlačil jej mezi tyčkou a betonem znojemského gólmana.

Petri Matikainen (Klagenfurt): V té hře bylo dnes hodně emocí, protože jak víte, s hráčskou kariérou se loučil Jamie Lundmark. Máme k němu obrovský respekt, je to skvělý člověk. Ráno byl v kabině a měl velmi dobrou řeč ke klukům, což trochu ovlivnilo první třetinu. Bylo to pro nás obtížné, protože jsme byli nervózní z toho, že jsme chtěli vyhrát. Chtěli jsme až moc. Pak jsme dali dva góly a ve třetí třetině to byl už ten Klagenfurt, který známe. Výhra se počítá.

Jiří Beroun (Znojmo): Zápas jsme rozehráli dobře, prvních dvacet minut jsme dělali to, co jsme si řekli v kabině. Ve druhé třetině jsme měli čtyři vyloučené, hra se kouskovala a my vyšli z tempa. Nemohli jsme využít všechny hráče. To tohle utkání rozhodlo. Poslední třetina se mi hodnotí těžce, to už byl takový zmar.