54'
55'
57'

Orli v Lublani dotahovali čtyřgólové manko. Nakonec odjíždějí bez bodu

Lublaň si na domácím ledě vytvořila postupně třígólový náskok, a když Orli snížili na 1:3, odpověděl slovinský tým dalšími dvěma brankami. Přesto bylo Znojmo čtyři minuty před sirénou blízko vyrovnání. Za stavu 4:5 odvolalo brankáře, avšak toho využili domácí a trefou mezi prázdné týče pečetili výhru svého celku.

Lublaň vstoupila do utkání aktivněji a znojemský gólman Kantor musel již v prvních minutách řešit nebezpečné výpady domácích hráčů. V šestnácté minutě byl na dorážku Nica Simsiče po chybě Orlů v obranném pásmu krátký.

Domácí měli více ze hry i v dalších minutách a po přestávce se s góly doslova roztrhl pytel. Nejprve zužitkoval přečíslení Nic Simsič a o tři minuty později využil povedenou přesilovou hru Žiga Pance. Ve třicáté minutě o sobě dalo poprvé vědět Znojmo. Anthony Luciani se chopil odraženého kotouče a poslal jej za ležícího gólmana Use. Olimpija našla rychlou odpověď. Ve dvaatřicáté minutě se po střele Ervinga od modré čáry musel Kantor v brankovišti hodně ohánět a na přesnou trefu Blaže Tomaževiče již nedosáhl.

Hra se následně trochu uklidnila. Orli si zahráli první přesilovku, ale tu domácí bravurně ubránili. Poté nevyužil větší šanci Tomáš Svoboda, a tak o sobě dali vědět znovu domácí. Při dalším přečíslení upravil na 5:1 Žan Jezovšek.

Lublaň držela svůj pohodlný náskok až do padesáté čtvrté minuty, kdy český celek začal čarovat. Nejprve zasunul odražený kotouč za Use Radek Prokeš a o pár sekund později snížil na 3:5 Sebastian Gorčík. Domácí se mohli začít strachovat o výsledek a v sedmapadesáté minutě šlo opravdu do tuhého, neboť Radek Prokeš propálil zblízka domácího brankáře již počtvrté.

Znojmo to tak logicky zkusilo bez gólmana, ale fantastický zvrat nedokonalo. Nic Simsič se trefil do prázdné branky, čímž završil svůj hat-trick. Po šedesáti minutách tak svítil na světelné tabuli stav 6:4.