Orli v Maďarsku vybojovali cenné body

18.11.2011 | Marcela Procházková

Fehérvár - V úvodu zápasu nebyla k vidění jediná branka a oba kluby vstupovaly do kabin ve velké nejistotě. Diváci se gólu dočkali až na konci druhé dvacetiminutovky, kdy se prosadil Petr Kanko, ze svého gólu se ale příliš dlouho neradoval. Maďarský klub velmi rychle odpověděl a srovnal stav utkání na 1:1. V úvodu třetí třetiny si Fehérvár vybudoval náskok, který ovšem překazil Tomáš Komínek a poslal svůj klub do prodloužení. Zápas se přehoupl až do samostatných nájezdů, kdy díky přesně střele Martina Podešvy získalo Znojmo cenné body.

22.kolo, pátek 18. 11. 2011, 19:15
Fehérvár
po samostatných nájezdech
Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 38. Ladanyi (Dacosta, Johansson), 40. Johansson (Ryan, Palkovics) - 37. Kanko (Lattner, Stehlík), 47. Komínek (Hájek), rozhodující samostatný nájezd Podešva. Rozhodčí: Červenák, Erd - Kovacs, Siegel. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3490. Střely na branku: 26:44. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2.
Fehérvár AV19: Munro - Horvath, Tokaji, Dacosta, Pratt, Sille, Durco, Toth, Orban - Ladanyi, Vas, Sofron - Ryan, Johansson, Palkovic - Kovasc, Sikorcin, Mihaly - Benk, Nagy, Magosi
ORLI ZNOJMO: Kacetl - Stehlík, Škadra, Hranáč, Štach, Hájek, Vosátko, Bořuta, Pláněk - Lattner, Haman, Kanko - Podešva, Pucher, Havlík - Jarůšek, Bartoš, Komínek - Beroun, Videlka, Staněk

Po vysoké porážce ve Villachu se Orli toužili odrazit k lepším výkonům i výsledkům v Székesfehérváru proti odpočatému domácímu výběru, který měl ve středu volno. Do branky se tentokrát postavil Ondřej Kacetl a Podešva s Jarůškem si prohodili místa ve druhém a třetím útoku.

Podobně jako v minulých duelech byli Orli na ledě znovu střelecky aktivnější, znovu se ale dlouho nedokázali prosadit. Naštěstí pro ně a skupinu znojemských příznivců ale tentokrát drželi čistý štít v obraně a nepouštěli domácí do větších příležitostí.

Bezbrankové skóre vydrželo až do závěru druhé třetiny a nepohnula jím ani Orlí výhoda dvou mužů v poli zhruba v polovině utkání. Znojemští pak paradoxně skórovali v oslabení, poté co obraně upláchl Petr Kanko a povedeným blafákem otevřel skóre. Radost Orlů netrvala dlouho, vzápětí putoval na trestnou lavici Hájek, převahu pět na tři ještě domácí nevyužili, v pokračující jednoduché výhodě už ale srovnal Balazs Ladanyi.

Okamžitě po návratu z kabin navíc strhnul vedení na stranu Fehérváru Eric Johansson a s orlí družinou to nevypadalo nejlépe. Na pomoc jim ale přišla zbraň, která zatím letos téměř nefunguje – přesilové hry. Tomáš Komínek v závaru na konci početní výhody ve 48. minutě dostal puk za brankovou čáru a srovnal skóre.

Znojmo tak vybojovalo důležitý bod a v nájezdech vzápětí přidalo také druhý, poté co se jediným úspěšným střelcem stal Martin Podešva, naopak Ondřej Kacetl v bráně Orlů vychytal všechny tři exekutory domácího celku.

Kevin Primeau (Fehérvár): Trochu jsme zaspali začátek zápasu a pokud necháte soupeře tak dlouho hrát, může se stát cokoliv. Nevyužili jsme dnes mnoho šancí, chyběl nám důraz a přesnost před brankou, a tak zápas dospěl až do prodloužení, kde se může stát cokoliv.

Martin Stloukal (Znojmo): Po středeční porážce 0:5 to dnes z naší strany byl jiný výkon, se kterým jsem velmi spokojený, stejně jako s hráči. Pokud budeme takto pokračovat, věřím, že budeme získávat body.